Кърмих второто си бебе по-дълго защото..

  • 2 348
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
защото:
 - почнах да се лутам из бг-мама, откъдето разбрах колко глупаво съм постъпила, като САМА! съм отбила първото си детене
 - много исках да кърмя, дори го сънувах предварително
 - винаги съм знаела, че това е най-доброто за едно дете
 - най-вече - защото безкрайно много исках да комнесирам грешката, която допуснах с първото си дете - кърмих го 50 дни  Cry
 - от инат на майка ми и всички баби и лели, благодарение на които първото ми дете не е гледано както трябва, що се касае до храненето!

# 31
  • Мнения: 865
...попаднах на форума!Кърмя още Мария,и не мисля да отбивам скоро.Да си призная,чувствам и вина за това ,че отбих каката на 5мес.Но преди 10 год. нещата бяха коренно различни.Тотална липса на информация за кърменето,и нулева подкрепа или насърчаване от страна на педиатрите.
Благодарна съм на случайноста,че попаднах на bg-mamma и на безценната информация която предоставя форума.  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 2 162
...получих много силна подкрепа и съвети от мамите във форума. Желание за дълго кърмене имах и при първото си дете, но не се получи (едва изкарах 3 пълни месеца)- точно поради липса на информираност. Затова отговорих с първа опция. Ако имам трето дете един ден със сигурност ще го кърмя пак дълго- но вече, защото ще имам опит от второто и вероятно третият път ще е абсолютно удоволствие (без разранени зърна, кърмачески кризи и страх, че ще ми спре млякото).

# 33
  • Varna
  • Мнения: 603
Гласувах с три опции - първата, втората и последната!
Първата си дъщеричка кърмих малко - до 3 месец и то с добавка  - благодарение на лекари и баби!
За втората бях твърдо решена да кърмя колкото  може повече, защото е най- доброто за моето дете! Отначало се борехме за всеки ден, после  борбата стана за месец, но благодарение на форума и всички ВАС мами се кърмим още и то доста често.Малката сега е на малко повече от година и три месеца!
 За всички ВАС newsm51 и едно голямо БЛАГОДАРЯ!!!

# 34
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Защото имах информацията ....
и аз така.А,че кърмата е най-доброто за моето бебе това го знаех и с първото си дете.

# 35
  • Мнения: 386
Първото дете кърмих 2 месеца -по-правилно давах кърма защото се цедях. Тогава слушах само педиатъра и до там я докарах.
Второто още го кърмя и май скоро няма да се отбием благодарение на този форум. Четях тук още като бременна и бях твърдо убедена че ще кърмя. Минахме през всички етапи-малко кърма, кърмачески стачки, разранени зърна /първия месец и от както ни тормозят зъбите пак/ , но се справихме.
Благодарности на всички които поддържат този подфорум   bouquet

# 36
Здравей и от мен. Да споделя и моя опит. Първото си дете, подобно на много от майките кърмих 1,5 месеца благодарение на "Компетентната" намеса на педиатър, според който 500 грама за 14 дни се оказаха недостатъчен резултат за да ме подкрепи в желанието ми да кърмя детето си. Точно обратното: поощри ме да го дохранвам и аз поради липса на информация тогава (което за съжаление не ме оправдава) последвах съвета му, изпълнявах усърдно и всички др безумия като хранене на 3 часа, пиене на подсладена вода и това всичко доведе до пълния крах на нашето кърмене. С второто дете бях напълно убедена, че ще направя и невъзможното за да се кърмим колкото се може по-дълго, за момента смятам че съм успяла вече стана година и почти един месец и нито той, нито аз смятаме да се отказваме Grinning.  Успеха ми този път се дължи главно на много добрата информираност, получена от форумите тук и на безкрайно голямото си желание да го правя.

# 37
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
първото кърмих 4 месеца и то с добавка.слушах умните съвети на баби и лекари и дотам стигнах.
с второто благодарение на бг мама кърменето потръгна мноооого добре,кърмим се успешно 6 месец,без добавки и бебето наддава много,първите 2 месеца по 2 кг.мисля ,4 е имам кърма,защото кърмя на поискване,знам кои са лактогенните храни....вси4ките ми приятелки,които кърмеха на 3 4аса за няколко дни или седмици приклю4иха с кърменето.
благодаря на този форум и на вас Hug Hug Hug!
Все едно аз съм го писала.Докато бременеех изчетох кърмаческия форум, разбрах какви грешки съм допускала и се амбицирах този път да успея.Кърмя вече 7 месеца.Няма невъзможни неща, нужна е само информация. Peace

# 38
  • Мнения: 1 173
Аз само ще кажа-повече опит и информация. на 22 г , слушаш какво ти казва педиатъра (в Бг много компетентни ей), слушаш мама , свекървата -кой ли не. С второто 6 г по-късно , си го храня както аз си преценя, няма кой да ми дава акъл вече. затова , голямата я кърмих само 4м , малкия мисля да 1г- няма да съм от най-дълго кърмещите майки, но смятам че ще съм му дала доста добър старт.

# 39
  • Мнения: 1 812
 Първото си детенце кърмих 9 месеца/ той е на 7 години/ и всички ме гледаха като полезно изкопаемо, аз знаех , че кърмата е най-добрто за детето, но от липса на информация и предрасъдъци мислех, че това е предела. Просто никой не кърмеше толко "Дълго". Даже си мислех, че доста "Дълго" ни е било кърменето, а и беше за тогава де.
  Като забременях с дъщеря ми вече имаше "БГ МАМА". Първо бях шокирана, че някой кърми по 2 , че и повече години, но уважавам и другите гледни точки и почнах да се информирам от тук. Разбрах, че предела на кърмаческата възраст е различен и се определя от мама и бебчо. Така по взаимно съгласие с моето момиче се кърмихме 1 и 4 месеца. Тя се отби, а и аз се чувствах готова .Сложихме точка на прекрасното изживяване. Сега ме топли спомена от моментите , когато съм давала живот на мойте слънчица.
  Винаги се опитвам да помагам на младите майчета да кърмят, но е толко трудно да застанеш срещу авторитета на личния лекар, който сее безумия за кърмене и захранване. Как да убедиш някоя уплашена мама, че ти си права, а не човека учил 6 години медицина. Промяната трябва да дойде главно от педиатрите, за да кърмим дълго не само вторите си деца, а и първите.

# 40
  • Мнения: 1 674
2 опция

# 41
  • Мнения: 4 242
Имах вече нужната информация!

# 42
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Дъщеря си я кърмих само два месеца, защото слушах педиатърката и други хора с остарели разбирания и навици. нямах достъп до Интернет.
Сега синът ме е на 6 месеца и 10 дни и основно е на кърма.
Това го дължа преди всичко на момичетата от септеврийки 2007, начело с безценните съвети на Базилиск!
Момичета, сърдечно БЛАГОДАРЯ! newsm20
И още нещо, педиатърката на сина ми също има принос за това. Въпреки,че в началото Мимо наддаваше малко, тя никога не каза "Дохранвай с АМ!". Нейният съвет беше "Давай да суче при всяко поискване!".
Доволна съм от това, което успях да постигна до този момент!

# 43
  • Мнения: 4 406
... защото съм по- информирана, благодарение на форума, защото е много по- лесно, икономично, полезно и за двете ни!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт