Може да сме бедни,но стъпваме гордо или ....

  • 8 478
  • 143
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 891
     Не мога да разбера за какво са се развихрили тия драми !  ooooh!  Sick
     Прочетете пак авторката - темата е ако ви се носи нещо, което струва 150 лв, ще спестявате ли пари, за да си го купите, или ще направите компромис и ще вземете по-евтино такова, та дори и 2-3 броя. Определено НЕ е за това, кой къде и как парадирал. Има много причини някой да избере по-скъпото и качествено, и все си мисля, че първата и най-важна е личното удовлетворение. Аз досега в този форум не съм забелязала (пък може и да не чета достатъчно, знам ли) някой да се е хвалил и парадирал със скъпа покупка. Да, има теми, в които се споделя кой какво си е купил, и да - някои неща са доста скъпи в очите на другите, и какво от това...???  Shocked И на мен ми е чудно как си купуват хората яхти и бугатита, ама ей на - карат си ги и хич не им пука за мойто мнение. Чудя се как не се е появил още модератор... Rolling Eyes

# 106
  • Мнения: 1 400
Не винаги скъпото непременно е качественно Wink

За мен бе удоволствие да чета тамата ви   bouquet   bouquet   bouquet

# 107
  • Мнения: 2 716
Аз съм сноб.
Купувам обувки от 25, които нося все едно, че са от 500  Mr. Green

# 108
  • Мнения: 1 400
Аз съм сноб.
Купувам обувки от 25, които нося все едно, че са от 500  Mr. Green

Знаех си! То ти личи де Whistling Mr. Green

Аз пък, като едно вАзпитано магаре, ще премълча цената на ботушките си, ще кажа само че са оназгодишни и се надявам да ме изкарат още дъъъъълги години. Ако се скъсат- на ковач и готово Party

# 109
  • Мнения: 3 372
Предпочитам 1 чифт качествени обувки, пред 2-3 чифта боклуци Peace Качествените може и да не са от 150 лв., има и по-евтини хубави български обувки Peace

# 110
  • Мнения: 1 179
    Не мога да разбера за какво са се развихрили тия драми !  ooooh!  Sick
     ... Чудя се как не се е появил още модератор... Rolling Eyes

Ми те модераторите сигурно доста се забавляват  hahaha

# 111
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Аз съм сноб.
Купувам обувки от 25, които нося все едно, че са от 500  Mr. Green

В това е истината на цялата тема Peace

Значи и аз съм сноб  Mr. Green

# 112
  • Мнения: 1 400
Сноб до сноба се е наредил у тоз форум....Ужас и кошмар Crazy

# 113
  • София
  • Мнения: 4 777
Всякакви имам- и скъпи, и евтини. Тази година си взех едни евтини ботушки ама пък нямах късмет- единият ми крак се схваща като ги понося повече от 2-3 часа, не знам защо  Thinking

# 114
  • Мнения: 1 400
Всякакви имам- и скъпи, и евтини. Тази година си взех едни евтини ботушки ама пък нямах късмет- единият ми крак се схваща като ги понося повече от 2-3 часа, не знам защо  Thinking
Защото не стъпваш достатъчно гордо с тоз си крак bowuu

# 115
  • Мнения: X
Ако съм свинче, звънче няма да си сложа, защото ще си проличи Mr. Green.

Обувки от 150 лв ще си купя тогава, когато целият ми стандарт е сходен - ако имам кола, за да не ги мърлям по счупените и кални родни улици, ако мога да ги съчетая със сходни дрехи и аксесоари, ако се движа в среди, в които и околните така ходят и т.н. Няма нужда да си спестявам от закуската, за да купя нещо, което ще събира прахоляка в шкафа, докато си чака еша или сгодния случай, особено ако закуската ми основното ядене за деня Wink

А пък гордото стъпване зависи от походката, не от чепика. Марковите дрехи няма да те направят благородник, ако аристократизма не е запазена марка на душата ти  Peace

 smile3501

# 116
  • Мнения: 957
Предпочитам тези от 150 защото определено ще имам по-голям избор ... а за тези от 50 доста ще трябва да пообикалям за да намеря такива който са ми по вкуса и са качествени ..А за магазините втора употреба ..в някои от тях повечето от дрехите са фирмени и със сигурност са били скъпи... и са издържали чак до сега.. просто една добра инвестиция.. преди 3 годинки си купих едни ботушки не евтини ...няма да казвам цена..за не се сърдят някои... до сега не са мръднали грам нито се мокрят нито нищо и продължават да са актуални ... и особено зимата няма кой знае какви тенденции в ботушите ...кафяви..черни..ниски и високи.. просто трябва да ви допадне формата .. а и да взема 3 чифта не мога всичките да ги нося наведнъж..или със сигурност някои от тези трите ще ми е фаворит  и ще съм дала 100лв. за да ми пълнят само шкафа

# 117
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
.
Та питането ми е ,ако нямате средства,то събирате ли си ,за да си купите желаното от вас или се задоволявате с нещо посредствено,но пък достъпно като цена?
Или какво предпочитате един чифт обувки за 150 лв.(примерно) или 3 чифта за 50лв,но пък всеки ден с различни.

Планинарски обувки за 80- 100 лв ... с тях джапам из Софийската кал и не се боя от неравностите по терена, локвите, кишата, леда, снега ... нашият град не е за дами  Rolling Eyes

# 118
  • Мнения: 620
Аз пък не съм сноб.И да имам парите ще предпочета умно! "средната класа",а останалите ще ги изпоркам. Whistling
Купувам си дрехи и обуща когат ми скимне, и когат мога,и когат ме хванат лудите. Crazy
Гледам само да ми стоят добре,да са ми удобни и да не ги носи всеки 2-ри сноб Whistling Whistling Whistling
И понеже съм пословичен песимист,не смятам,че дори и в магазини като "Rifle" нещата са original Confused

# 119
  • Мнения: 3 345
Съобразявам цената на покупките си със стандарта ми на живот.
Не бих яла некачествена храна, за да нося скъпи обувки например.

И не съм склонна да пестя за подобни придобивки - обувки, дрехи или бижу. Ако трябва да спестявам, за да имам нещо подобно, значи просто нямам достатъчно пари, за да си го позволя.

И ако все пак имам 150 лева и стоя пред дилемата – един чифт качествени и хубави обувки за тези пари или три чифта, които не ми харесват чак толкова, бих избрала първия вариант.
Не държа на количеството, а на качеството. Определено. Стига да мога да си го позволя.
Сега. Не след два месеца Laughing

Общи условия

Активация на акаунт