бебче след гроздовидна бременност

  • 9 865
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 340
ry6ka, при мен чхг спадна за 2-3 седмици.  150 беше когато ти откриха молата или сега е 150?  Не знам дали бързината на спадането има значение, но съм сигурна, че е много важно да спада при всеки следващ тест (на мен ми ги правиха първите 2 седмици по 3 пъти на седмица, после още 1-2 месеца по 1 път на седмица).  Ако има задържане на стойността или увеличение трябва веднага да се прави нов кюртаж. 

# 16
  • Мнения: 26
Здравейте,отново! ry6ka  искам да кажа само ,вече след 1 година от случката,нивото на ЧГХ  ми спадна още след 2 седмици...всъщност доколкото си спомням още  след първата менструация след аборта са направих тест и беше отрицателен.После  го повтарях още няколко месеца и все отрицателен/така и трябваше да бъде/.Все още не съм правила следващ опит за бебе,но не от страх ,ами просто по други причини.....
Така че,спокойно ....всичко ще е наред! newsm10 newsm10

# 17
mersi no iskam da znam tva чхг za kakvo vreme spada?

# 18
  • Мнения: 340
Нали ти отговорихме?  При нас двете за около 2-3 седмици.  Но няма правило.  Именно затова се следи чхг защото при някои жени не спада изобщо или спада много бавно.  А ако спада много бавно или не спада, това е знак, че се развива трофобластичен тумор.  Според тази статия, която ти намерих (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16135585?dopt=AbstractPlus) ако до 4-6 седмици е спаднал до 100-200, рискът от трофобластичен тумор е около 9%.  Затова те попитах колко време е минало от откриването на молата.

# 19
mersi za okorajitelnite dymi no  Cry Cry

# 20
ami az bqh na 4 meseca vlizah v petiq otivah na konsultacii no dok nz kak ne e razbral tva ne6ty  i posle mi trugna kurveneto i otidoh v bolnicata  ot tam me zavedoha v pleven i 4ak togava azbraha 4e sum s gozdovidna bremenost s 4asti4na mola i vednaga me kioriraha ot togava se min a1 mesec i na 20 tozi mesec sum n izsledvaniq za чхг i dan rezyltattite sa dobri

# 21
  • Мнения: 26
не се притеснявай,сигурно ще са добри- щом е частична мола!Стискаме палци всичко да е О.К. newsm10 Hug
а пък ти можеш и сама да си направиш изследване на ЧГХ и по-рано ,просто така за твое успокоение ,в някоя частна лаборатория,за да сравниш резултатите.Струваше около 20 лв. Hug

# 22
mersi za hubavite dymi no na mene lekarqt mi kaza 4e ne trqbva da zabremenqvam 1 godina za6toto bremennnosta mi e bila golqma i чхг mi e visoko sled nqkolko dena sum na izsledvaniq i dano rezyltatite budat dobri

# 23
# 24
# 25
# 26
  • Мнения: 26
да ! така е ! Но една година минава бързо ...на мен даже ми казаха година и половина ,най-добре!

# 27
mersi mnogo 4e me yspokoqvate i ti sega  bremenna li si ili si ima6 ve4e bebence?

# 28
  • Мнения: 26
Не ,не съм ,още не съм пробвала ,но си имам други причини за това..!успокой се и мисли положително lovekiss

# 29
 aham OK tenks za  dobrite misli iaz iskam da mislq taka no sqka6 ne6to ot vutre me qde

Общи условия

Активация на акаунт