Вярвате ли в силата на любовта?!

  • 2 885
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 569
Малко се измества темата като че ли ..... Не се ли питаше дали любовта е сила, която е способна на чудеса ?

За мен любовта е основна движеща сила на този свят, да. Едни са влюбени в рисуването, втори -в киното, трети - в театъра, четвърти - в медицината, пети в половинките си и т.н... Та ако любовта не беше сила, какво тогава би накарало Яворов да пише или Едмънд Хилъри да се отдаде на покоряването на върхове... Сигурно е, че без любов хората и деца нямаше да правят. Някой беше казал, че този, който не познава любовта е сляп за много неща....

Вярвам в силата на любовта, да.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 840
Вярвате ли че тя е способна да заличи и най-лошата магия,да се пребори със смърта...

Магия???!!!
В никакъв случай! Всички в този форум знаем, че магиите ги "заличават" само компетентни професионалисти - ходжи, врачки и баячки.

Смъртта??!!
Няма такова положение.Със смъртта се "преборва" хомеопатията и нетрадиционната медицина като цяло.

Всъщност, ако нямаше магия, не би имало и смърт, де, ама то това е ясно Twisted Evil

Та...любовта.....абе, каква любов, какви пет лева? Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 1 783
Мда, Клонка със седем реда проза уби толкова поезия... Mr. Green

Шанел е написала и моите мисли.

# 18
  • Мнения: 126
НЕ!
Вярвам в честността на хората един към друг....ако няма открити взаимоотношения.....то тогава за каква сила на Любовта говори! Thinking

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 19:39 от Мили4кото

# 19
  • Мнения: 765
И любовта се уморява в един момент. "Силата на любовта" не е постоянна величина, така си мисля аз.

# 20
  • Мнения: 803
Съгласна съм с deja pere. Любовта е основна движеща сила, караща ни да сътворяме малки чудеса. За съжаление обаче, не вярвам във вечната любов между мъж и жена. Живеем в прекалено забързан и циничен свят, че да може такава вечна любов между двама души да издържи на всички бури, сътресения и т.н. Хората сме егоисти, дори да не го правим умишлено, доста често поставяме целите си най-отгоре, гоним някакви върхове (било професионални, било лични) и някакси по пътя забравяме човека до нас. Любовта има нужда от постоянно подхранване, непрекъснато трябва да се хвърлят съчки в огъня, за да гори силно.
И аз, като Шанел не се замислям колко ще трае любовта - давам всичко от себе си, пък колкото трае, толкова. Може да ме надживее, може аз да я надживея. Наслаждавам й се, докато е тук.
И аз нямам примери около мен, които да доказват, че вечната любов съществува. Напротив...Заобиколена съм от двойки/семейства, които са заедно от поне 10-15 години, уважават се, грижат се един за друг, но си имат по някоя и друга тръпка...Обяснението, което са ми давали е, че "просто нещата вече не са същите както преди, че пламъчето е загаснало, че вече не се чувстват значими в очите на другия. Но че не можели да си представят живота си без този човек". А това за мен не е вечна и силна любов.
Не знам...

# 21
# 22
  • Мнения: 2 018
Любовта за мен е съвкупност от страст и обич! В началото една връзка се крепи на страстта. Ако прерасне в страст+обич - това е любовта. И тъй като страстта е до време - аз вярвам в силата на обичта.

Пример мога да дам и аз с моите баба и дядо. И със свекър и свекърва ми. Точно както казва Червена шапчица - като полвинките на едно цяло бяха. Надявам се един ден и нашите деца да ни сочат за пример.

# 23
  • Мнения: 2 070
Чакайте сега. Никой не пита Вечна ли е любовта. Аз въпроса го разбирам по-скоро  за силата на любовта в "лечебен" смисъл. Не за романтичната, сексуалната и т.н. любов в двойката. Силата на любовта е нещо вътрешно и не е задължително да имаш обект в момента конкретен. В този смисъл вярвам в силата на любовта, също и на вярата, независимо в какво и как вярва човек.

# 24
  • Мнения: 2 161
В лечебната сила на любовта не вярвам.Ако имаше такива свойства,баща ми още щеше да е жив.На едната любов само не бих се уповавала.

# 25
  • Мнения: 2 407
Ще ми се да вярвам,но в днешно време нещата доста са се изкривили.Бързо любовта отминава,настава навик,интерси, и на финала май нищо не остава.

# 26
  • Мнения: 5 647
Ще ми се да вярвам....

# 27
  • Варна
  • Мнения: 640
Вярвам абсолютно, а примери има толкова - "Спящата красавица" , "Снежанка" , "Красавицата и звяра"  Grinning

# 28
  • Мнения: 5 647
Вярвам абсолютно, а примери има толкова - "Спящата красавица" , "Снежанка" , "Красавицата и звяра"  Grinning

Ама това са приказки, все пак. А в живота съвсем не е така.

# 29
  • Мнения: 600
вярвам, че любовта може да е всемогъща. не моята, аз не съм способна на такава любов. не давам всичко от себе си, правила съм го веднъж и реших повече да не ми се случва. поради това смятам, че и мен не биха ме обичали така.

около мен, обаче, има примери за това как за обичащите се хора няма бариери. радвам им се. с удоволствие виждам как такива хора се сливат в едно - в стремежите си, в чувствата, в болката. красиво е.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт