Вярвате ли в силата на любовта?!

  • 2 881
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 470
Вярвате ли в силата на любовта?!Вярвате ли че тя е способна да заличи и най-лошата магия,да се пребори със смърта,въобще вярвате ли че наистина любовта е сила?!

Аз вярвам!

Ето например баба ми и дядо ми починаха в един ден,без вторият да знае че първият си е отишъл,след шест часа го последва...Те винаги са били заедно,преживяли са толкова много заедно,включително и това че са им умряли 8 деца/за мен това е най-лошото нещо,и накрая си заминаха отново заедно,както казват хората и в живота,и в смърта...

Дадох само пример...А вие имате ли подобни?!

# 1
  • Мнения: 5 173
A kak така не са знаели, че 1 е починал?
Аз не вярвам, няма вечна любов, има вечни интереси. Не бих се омъжила за голямата любов, защото любовта умира...

# 2
  • Мнения: 1 470
A kak така не са знаели, че 1 е починал?
Аз не вярвам, няма вечна любов, има вечни интереси. Не бих се омъжила за голямата любов, защото любовта умира...
Ами по принцип баба ми беше тежко болната,от години,още от ражданията нещо,не знам точно...Но дядо ми получава инсулт,а баща ми,сестра му,и брат му,за да не тревожат майка си-моята баба,не и съобщават,като казват че дядо ми е отишъл някъде,в последствие той умира,и баба ми без да е разбрала умира 6 часа след това...


А истинската любов я има!Тя не е онова първоначално влюбване,не е и желанието към определен мъж,не е и харесването,много неща не е.ТЯ Е ПРОСТО ЛЮБОВТА!

# 3
  • Мнения: 1 029
аз също вярвам в любовта.вярвам в любовта между майка и дете най-силно.Мисля че именно тази любов може да направи изброените от Червената Шапчица чудеса,тя може да преобърне света..
Любовта между мъж и жена е друго нещо.
Знам ,че е прекрасна.
Знам ,че я има.
Но не мога да дам пример  за такава всеотдайна и вечна любов, каквато гледаме  в сериалите.
За съжаление......

# 4
  • Мнения: 45
Много ми се иска да вярвам,че съществува,но май я има само в "Тетрадката"

# 5
  • Мнения: 2 032
Но не мога да дам пример  за такава всеотдайна и вечна любов, каквато гледаме  в сериалите.

Моля?  #Crazy

А пример за "безкрайна и вечна драма" каквато гледате в сериалите, можеш ли да дадеш? Баба ти да е лишила от наследство чичо ти, а ти всъщност да си му тайна дъщеря, докато дядо ти да е транс-сексуален, а съседката е таен агент на космическата държава Лаландия?

А смяташ ли, че принцеса Диана е отвлечена от Хари Потър?

# 6
  • Мнения: 397
Вярвам в хората около мен. Това ако е любов - да - вярвам!

# 7
  • Мнения: 1 029
Но не мога да дам пример  за такава всеотдайна и вечна любов, каквато гледаме  в сериалите.

Моля?  #Crazy

А пример за "безкрайна и вечна драма" каквато гледате в сериалите, можеш ли да дадеш? Баба ти да е лишила от наследство чичо ти, а ти всъщност да си му тайна дъщеря, докато дядо ти да е транс-сексуален, а съседката е таен агент на космическата държава Лаландия?

А смяташ ли, че принцеса Диана е отвлечена от Хари Потър?



И да впрягаш въображението си, за да ми преразказваш сериали-това е не съм виждала всеотдайна и вечна любов.Млада съм още , за да си позволявам да категоризирам нещо за вечно що се отнася до мен лично.Говоря за по-зрелите хора около мен, за родителите ми примерно, за техни приятели,за непознати, за много хора..
Няколко пъти ми се е случвало да се разочаровам от такива "всеотдайни" двойки, при които 'вечната ' любов ...даже вече не е любов

# 8
  • Мнения: 2 032
Да, млада си.
А какво "вечно" си виждала, сподели с нас.

# 9
  • Мнения: 1 029
Нужно ли е да обсъждаме моите виждания извън темата?
Не искам да спорим,просто имам причина да съм на това мнение.Аз не си спомням да е имало от тази "вечна" любов в семейството на майка ми и баща ми (слава Богу вече бивше семейство), не съм виждала такава и в много други мили за мен двойки.....


Ще се радвам аз самата да се похваля с "вечна" любов Hug Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 470
Вени-б пожелавам ти искренно да се похвалиш с такава!!!
За сериалите,и аз мислех че не съществува,но в моят живот от кокто съм омъжена е имало моменти,в които аз съм била главната героиня...Някой ден ще направя бестселър от тях!!! HugНо точно тогава със съпругът ми си доказахме,че наистина сме половинките на едно цяло...Точно като в сериалите!!! Wink
Естественно за вечна не мога да твърдя,защото тази година правим само 10години,но поне издържа на натиска от вън до сега...
А може би е важно и какви примери имаш в живота,майка ми и баща ми все още са заедно,дори наскоро изживяха ново влюбване... HugБаща ми правеше бизнес на село,и се завърна трайно при нас преди 4години,защото работите горе не потръгнаха...
Затова дори и да сте разочаровани от любовта,от личен опит,или от ваши близки,търсете я!!!Това не е била точната половинка...Но някъде задължително тя ви чака!!!

# 11
  • Мнения: 2 161
Аз никога не си задавам такива въпроси.Дали е силна любовта,колко е силна,вечна ли ще бъде,няма ли да е вечна-изобщо не ми минават такива мисли.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Харесаха ми разсъжденията на Шанел.
Оставям се на течението и аз и където ме отведе.
Има сила в любовта, но не ми трябва да я изпитвам колко е голяма тя, мога само да я усещам.

# 13
  • София
  • Мнения: 672
Вярвам! Ако не вярвах какъв би бил смисъла на всичко?  newsm12

# 14
  • Мнения: 3 425
Извинявам се,но не мога да спра да се смея чак плача  Laughing  Joy  Joy 


Баба ти да е лишила от наследство чичо ти, а ти всъщност да си му тайна дъщеря, докато дядо ти да е транс-сексуален, а съседката е таен агент на космическата държава Лаландия?




По темата:

Аз бих искала да вярвам,че съществува....вярата понякога е много,ама наистина много по-важна  Peace

# 15
  • Мнения: 3 569
Малко се измества темата като че ли ..... Не се ли питаше дали любовта е сила, която е способна на чудеса ?

За мен любовта е основна движеща сила на този свят, да. Едни са влюбени в рисуването, втори -в киното, трети - в театъра, четвърти - в медицината, пети в половинките си и т.н... Та ако любовта не беше сила, какво тогава би накарало Яворов да пише или Едмънд Хилъри да се отдаде на покоряването на върхове... Сигурно е, че без любов хората и деца нямаше да правят. Някой беше казал, че този, който не познава любовта е сляп за много неща....

Вярвам в силата на любовта, да.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 840
Вярвате ли че тя е способна да заличи и най-лошата магия,да се пребори със смърта...

Магия???!!!
В никакъв случай! Всички в този форум знаем, че магиите ги "заличават" само компетентни професионалисти - ходжи, врачки и баячки.

Смъртта??!!
Няма такова положение.Със смъртта се "преборва" хомеопатията и нетрадиционната медицина като цяло.

Всъщност, ако нямаше магия, не би имало и смърт, де, ама то това е ясно Twisted Evil

Та...любовта.....абе, каква любов, какви пет лева? Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 1 783
Мда, Клонка със седем реда проза уби толкова поезия... Mr. Green

Шанел е написала и моите мисли.

# 18
  • Мнения: 126
НЕ!
Вярвам в честността на хората един към друг....ако няма открити взаимоотношения.....то тогава за каква сила на Любовта говори! Thinking

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 19:39 от Мили4кото

# 19
  • Мнения: 765
И любовта се уморява в един момент. "Силата на любовта" не е постоянна величина, така си мисля аз.

# 20
  • Мнения: 803
Съгласна съм с deja pere. Любовта е основна движеща сила, караща ни да сътворяме малки чудеса. За съжаление обаче, не вярвам във вечната любов между мъж и жена. Живеем в прекалено забързан и циничен свят, че да може такава вечна любов между двама души да издържи на всички бури, сътресения и т.н. Хората сме егоисти, дори да не го правим умишлено, доста често поставяме целите си най-отгоре, гоним някакви върхове (било професионални, било лични) и някакси по пътя забравяме човека до нас. Любовта има нужда от постоянно подхранване, непрекъснато трябва да се хвърлят съчки в огъня, за да гори силно.
И аз, като Шанел не се замислям колко ще трае любовта - давам всичко от себе си, пък колкото трае, толкова. Може да ме надживее, може аз да я надживея. Наслаждавам й се, докато е тук.
И аз нямам примери около мен, които да доказват, че вечната любов съществува. Напротив...Заобиколена съм от двойки/семейства, които са заедно от поне 10-15 години, уважават се, грижат се един за друг, но си имат по някоя и друга тръпка...Обяснението, което са ми давали е, че "просто нещата вече не са същите както преди, че пламъчето е загаснало, че вече не се чувстват значими в очите на другия. Но че не можели да си представят живота си без този човек". А това за мен не е вечна и силна любов.
Не знам...

# 21
# 22
  • Мнения: 2 018
Любовта за мен е съвкупност от страст и обич! В началото една връзка се крепи на страстта. Ако прерасне в страст+обич - това е любовта. И тъй като страстта е до време - аз вярвам в силата на обичта.

Пример мога да дам и аз с моите баба и дядо. И със свекър и свекърва ми. Точно както казва Червена шапчица - като полвинките на едно цяло бяха. Надявам се един ден и нашите деца да ни сочат за пример.

# 23
  • Мнения: 2 070
Чакайте сега. Никой не пита Вечна ли е любовта. Аз въпроса го разбирам по-скоро  за силата на любовта в "лечебен" смисъл. Не за романтичната, сексуалната и т.н. любов в двойката. Силата на любовта е нещо вътрешно и не е задължително да имаш обект в момента конкретен. В този смисъл вярвам в силата на любовта, също и на вярата, независимо в какво и как вярва човек.

# 24
  • Мнения: 2 161
В лечебната сила на любовта не вярвам.Ако имаше такива свойства,баща ми още щеше да е жив.На едната любов само не бих се уповавала.

# 25
  • Мнения: 2 407
Ще ми се да вярвам,но в днешно време нещата доста са се изкривили.Бързо любовта отминава,настава навик,интерси, и на финала май нищо не остава.

# 26
  • Мнения: 5 647
Ще ми се да вярвам....

# 27
  • Варна
  • Мнения: 640
Вярвам абсолютно, а примери има толкова - "Спящата красавица" , "Снежанка" , "Красавицата и звяра"  Grinning

# 28
  • Мнения: 5 647
Вярвам абсолютно, а примери има толкова - "Спящата красавица" , "Снежанка" , "Красавицата и звяра"  Grinning

Ама това са приказки, все пак. А в живота съвсем не е така.

# 29
  • Мнения: 600
вярвам, че любовта може да е всемогъща. не моята, аз не съм способна на такава любов. не давам всичко от себе си, правила съм го веднъж и реших повече да не ми се случва. поради това смятам, че и мен не биха ме обичали така.

около мен, обаче, има примери за това как за обичащите се хора няма бариери. радвам им се. с удоволствие виждам как такива хора се сливат в едно - в стремежите си, в чувствата, в болката. красиво е.   bouquet

# 30
  • Мнения: 483
Не вярват тези, които не са я срещали, на които такава любов не им се е случвала. И такива хора са много, защото е много трудно да откриеш човека, който я заслужава и който може да ти я даде.

# 31
  • Мнения: 8 917
В лечебната сила на любовта не вярвам.Ако имаше такива свойства,баща ми още щеше да е жив.На едната любов само не бих се уповавала.
За съжаление съм съгласна на 100% с това мнение. Не вярвам,... вече не.

# 32
  • Мнения: 200
Бях склонна да повярвам ,ако след това не дойде разочарованието и болката .Не, не вярвам!

# 33
  • Мнения: 4 743
Вярвам.

# 34
  • Мнения: 599
Вярвам,да.
Любовта е особено състояние на изключителна жизненост,енергия и съзидателност.Да обичаш и да си обичан,да желаеш другия,да си обладан от присъствието му-това е изумителна промяна в живота на човек,която ако някой не е изпитал,значи не е срещнал истинската си любов и няма как да познава силата й.

# 35
  • Мнения: 2 161
na_ga ,от кой прашасал дневник го преписа това?Егати префърцунените изцепки.

# 36
  • Мнения: 2 448
Егати префърцунените изцепки.[/b]
Един път и аз да съм НАПЪЛНО съгласна с Chanel.

# 37
  • Мнения: 158
Когато любовта е истинска няма сили, които да я спрат!
Мисля, че в това се изразява и моят отговор....

# 38
  • София
  • Мнения: 6 803
Вярвам. Няма нищо по-силно на този свят от любовта, как тогава да не вярвам в нейната сила?

# 39
  • Мнения: 600
тук се просълзявам, отивам в другата тема за остаряването Sick

# 40
  • Мнения: 274
Нима още не сте разбрали - Силата е една! И тя е обект на Вашата любов!

# 41
  • Мнения: 1 081
Вярвам,да.
Любовта е особено състояние на изключителна жизненост,енергия и съзидателност.Да обичаш и да си обичан,да желаеш другия,да си обладан от присъствието му-това е изумителна промяна в живота на човек,която ако някой не е изпитал,значи не е срещнал истинската си любов и няма как да познава силата й.







ДА, ДА, ДА,  Peace Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 94
Вярвам в любовта,защото човек всичко прави заради нея-било към роднини,приятели,детето си или съпруга си.На мене не ми се е случвало такова нещо с някой близък,но ако става въпрос за любовта към любимия тя рано или късно си отива,остава само уважението и навика. Rolling EyesНо знае ли човек при някой може и да е вечна WinkДано нашата да е такава Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 599
na_ga ,от кой прашасал дневник го преписа това?Егати префърцунените изцепки.

От една книга на Жак Саломе,която чета в момента.
Що? Какъв ти е проблема?

# 44

Общи условия

Активация на акаунт