Кърмене с изкуствени зърна - два въпроса

  • 14 183
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 469
Здравейте пак Simple Smile

Ние от два дена вече сме само на кърмене със силиконовите зърна без да давам добавка след това. С позата на кърмене която ми написа Хедра положението е много по-добро, заболяват ме зърната само в началото когато изсуква по-силно за да тръгне млякото и след това вече почти не боли. Храним се по-често от преди, на около два часа, в редки случаи прави по-голяма пауза от 4 часа, пълни памперсите редовно и сега съм спокойна. Честно казано последните дни не съм пробвала без зърната, може би пък да успее и без тях.

Аня, живеем в Младост 3, ако е близо до вас ще бъде прекрасно! Всъщност, сега виждам че живеете в Хаджи Димитър, което хич не е близко. Благодаря ти все пак за предложението!  Hug

 Четох за срещите на Ла Лече Лига, но ние сме без кола, пък и още изобщо не сме излизали навън досега и не ми се рискува. Аз толкова неща вече изчетох за това засукване, картинки ли не гледах, видеа ли не си пусках, обаче опре ли ножа до кокала не мога да я набутам тази цица в устата му и това е!   Shocked Но ще се пробваме пак, няма да се отказвам.

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво на вас - хващате му цаката вече и с още малко търпение и упоритост скоро нещата ще станат значително по-лесни и приятни Hug Предполагам, че и добавката е намаляла вече?
Ако прецениш, че все пак ти е нужна помощ на място, аз живея в Младост 2 Laughing

# 17
  • Мнения: 469
Не давам вече изобщо добавка след хранене, тя се събужда по-рано като е гладна. Благодаря ти за отзивчивостта, Хедра, не бих искала да те притеснявам, ще се пробваме първо пак сами да захапем без зърната.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето ти няколко неща, които можеш да опиташ, за да стане по-лесно махането на силиконките:
1. Да предлагаш гърдата в сънено или направо заспало състояние, когато бебето едва е взело да се размърдва.
2. Да дадеш със силиконката, докато захапе и млякото тръгне хубаво, после я махаш и връщаш бебето на гърдата - така и зърното ще се е изтеглило, и млякото ще тече, и бебето ще иска бързо да си продължи храненето и ще зяпа да захапе.
И не се притеснявай, ако не се получава веднага или достатъчно бързо - нямате бърза работа с махането им Grinning Много майки кърмят с тях месеци наред и ги махат (често съвсем случайно) на доста голяма възраст на децата. Важното е, че се кърмите на гърдата и всичко върви добре Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 6 258
И не се притеснявай, ако не се получава веднага или достатъчно бързо - нямате бърза работа с махането им Grinning Много майки кърмят с тях месеци наред и ги махат (често съвсем случайно) на доста голяма възраст на децата. Важното е, че се кърмите на гърдата и всичко върви добре Hug
Абсолютно правилно! С баткото беше точно така - 3 месеца го кърмих с тях, бях пробвала да му дам да засуче на голо, но все не ставаше, само се изнервяхме и двамата. Докато веднъж (разказвала съм) бяхме навън с приятелско семейство с бебе 2 м. по-голямо и се оказа, че съм забравила накрайниците в къщи. Приятелката ми го накърми и като се прибрахме в къщи реших пак да пробвам. И, о чудо, засука и повече не ги сложих. Grinning

# 20
  • Мнения: 469
Благодаря ви за подкрепата! Зареждате ме със спокойствие и оптимизъм ! Hug

# 21
# 22

Общи условия

Активация на акаунт