носене на ръце

  • 3 042
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 900
Гушкам си моето бебе без да се притеснявам че ще го науча на ръце. Според мен бебето особенно новороденото има нужда от ласка и нежност. Аман от съвети на тоя и ония "леле ще го научиш на ръце". Може би когато детето е на около 6 м. трябва да се внимава молко повече, аз съм научила моето дете, че примерно сутрин имам работа и той си стой мирно и тихо или в кошарата или в столчето и ме наблюдава. Вечер 1 час преди къпане ни е време в което задължително се гушкаме и  играем.
Моя призив към всички е да си гушкат бебетата и да не се  тревожат, че едно новородено може да се научи на ръце. При нас имаше период около 2 м. в който малкия искаше да го гушкам постоянно, така и правих. До колкото разбрах от една книга и бебета изпитват самота. Никога не съм оставяла детето си да плаче, защото се опасявам да не го свикна на ръце.

# 76
  • Мнения: 8 999
Бях забранила абсолютно категорично да се носи на ръце бебето, докато спи. Единствено ако е будно може да се гушка, да се играе  с него, да се мачка и т.н. Започне ли да притваря очички - мигом в леглото и вратата на стаята му се затваря. Трябва да има ясна правила за това кога е време за сън и кога е време за игра.

# 77
  • Мнения: 257
Едно е да си гушкаш детето и да му се радваш, а съвсем друго- да го разнасяш на ръце. И двете си дъщери не съм  учила на ръце, сами си заспиват още от самото начало, но това не значи, че не ги гушкам, мачкам и целувам. Доста майки според мен бъркат тези две неща. Аз съм за гушкането, но постоянното разнасяне на ръце/ или приспиване/ категорично не. После се чудят, че имат дископатия и че ги боли кръста и гърба.Самото дете няма нужда от постоянно дундуркане- трябва да се научи да се забавлява само, да заспива само, да се заиграва.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 078
На 1-2 месеца, когато нуждата от майката е особено голяма, едва ли може само да се научи да се заиграва или т.п. Naughty

# 79
Едно е да си гушкаш детето и да му се радваш, а съвсем друго- да го разнасяш на ръце.
Peace

# 80
  • Мнения: 1 197
всички ми обясняваха, че толкоз малко неможе да бъде разглезено ама нееее резултата беше същия и при нас...голямо чудо....рев..и не го давах на никой за повече от 1 мин на ръце/за бабите говоря/....слагах го в шезлонга и се мъчех да го успокоя без да е на ръце.....ама и то иска да бъде гушкано.
гушкането и разкарването на ръце са съвсем различно нещо,аз имах същия проблем и вече ограничавам времето 'на ръце' и се оправят нещата Whistling

# 81
  • Мнения: 693
Според мен още от сега бебетата усещат че с пищене могат да постигнат желаното. От това което ми описваш ми прилича точно на това. Разбира се че трябва да се гушка бебето но това не е единствения начин да му се радваме, още повече че растат, натежават и нещата се усложняват. Съветвам те когато бебчето много плаче да го сложиш на спалнята да легнеш до него да го заиграеш с някоя играчка както и да помолиш близките да не го разнасят постоянно като чувал с картофи  да го оставят да се движи спокойно и да общуват с него. Бебчето трябва и да се гушка да усеща обичта на околните но не и да прекарва цялото време така. Е това си е кое мнение де неискам да се нтрапвам на никой  Peace

# 82
  • Мнения: 2 131
Според мен още от сега бебетата усещат че с пищене могат да постигнат желаното. От това което ми описваш ми прилича точно на това. Разбира се че трябва да се гушка бебето но това не е единствения начин да му се радваме, още повече че растат, натежават и нещата се усложняват. Съветвам те когато бебчето много плаче да го сложиш на спалнята да легнеш до него да го заиграеш с някоя играчка както и да помолиш близките да не го разнасят постоянно като чувал с картофи  да го оставят да се движи спокойно и да общуват с него. Бебчето трябва и да се гушка да усеща обичта на околните но не и да прекарва цялото време така. Е това си е кое мнение де неискам да се нтрапвам на никой  Peace
Много добре казано  newsm10. Това, че някои бебета са научени от родителите си да не бъдат носени постоянно на ръце и са придобили ценното умение да се занимават сами - отново, смея да твърдя чрез усилия отстрана на родителите, не означава, че не са гушкани, целувани, обичани и т.н.

# 83
  • Мнения: 2 131
И още нещо - това научаване, за което споменах по-горе, не означава бебето да се оставя да реве. Аз моя син съм го оставяла 2 пъти да реве и то при други обстоятелства. Единият път беше просто, защото иначе нямаше как да се приготвя да излезем.
А научаването - когато вече се заиграваше с играчки, го оставях сам. Не стоях непрекъснато при него. Когато измрънка, му давам нова различна играчка. И така........ , с търпение, но не когато каже "мрън" и веднага на ръце.
Но! Моят син също го гушкаме, целуваме, играем си с него, особено вечер, когато таткото се прибере. Не страда от липса на внимание, просто не е непрекъснато на ръце.

# 84
  • Мнения: 521
Здравейте мамчета аз именно защото се страхувах малкия да не се разглези и да иска постоянно на ръца през първия месец почти не го носих той самия също не искаще, искаще си само в леглото, съгласна съм с мамите че после като станат големи няма да искат да ги гушкаме обаче аз смятам че ако прекалено много се носи детенцето ще свикне и после ще си го иска, разбира се всяко дете е различно може да свикне може и да не свикне но аз не рискувах и сега не съжалявам защото малкия не иска да го нося, най много 30 минути на ден е на ръце , свикна да си седи сам и да си играе.
Когато се разплаче първо се опитвам да му дам биберон или да намеря друг начин да го успокоя преди да го взема на ръце и той свикна че няма носене и не го търси .
Така че гушкане да но с мярка че после на майката и окапват ръцете   ooooh!

# 85
  • Мнения: 3 069
Вие сте и в процес на колики и когато го гушкаш топлината на тялото ти го успокоява.

# 86
  • Мнения: 106
Ние се разнасяхме заради коликите. Бяха му доста силни, но не съжалявам. Нося го и като вземе да ми тежи го оставям, но когато плаче си го гушвам да се успокои. Според мен всеки си решава сам. Аз съм убедена, че детето трябва да се успокоява. Веднъж съм го оставяла само да се дере от рев, за да не го "разглезя" и безкрайно съжалявам. То милото има колики и го боли, а аз го оставям да се мъчи самичко  Sad Имам слинг, но нещо не знам как да го слагам.
Така че, решаваш и действаш. Така и ти ще си спокойна, че правиш правилното нещо за ТВОЕТО дете.   Hug

# 87
гушкайте се на воля от това имат нужда и бебчо и мама

Общи условия

Активация на акаунт