От кога без колан в колата?

  • 1 749
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Моя приятелка я спряха катаджии и тя слезе да си покаже корема.Каза ми, че в по-малките месеци си носела смика от видеозона като доказателство Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз винаги пътувам с колан, включително и през цялата бременност.
Това, че долната част ти минава през корема въобще не може да навреди на бебето, то е достатъчно добре защитено.
В книжката на нашата кола също е описано колана да се слага точно така, както е написала Никол. Peace
В края на бременноста съм си позволявала долната част на колана да не минава под корема ми, а да я "закача" на едното коляно.

# 17
  • Мнения: 476
Без колан е доста по-опасно!!!! Слагай си колана под корема и под гърдите Ако не дай Боже стане катастрофа, как мислиш, колана ще навреди ли (ако е сложен съобразно състоянието) или ще ви спаси живота и на двамата с бебчо!?!    Peace

# 18
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
В 8-ми месец съм и слагам - не ми пречи и не ми е некомфортно!
В 3-ти месец катастрофирах и колана ми помогна много.

# 19
  • Мнения: 11 004
До последно шофирах или се возех на предната седалка - винаги с колан. Прекарвах го да мине под корема.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 946
Ако не ти е удобно да го слагаш по 'специалния' начин, описан по-горе, може просто да го държиш с ръка, така че да не ти пристяга на корема. Разбира се, това, ако няма ти самата да шофираш. Но то пък ако няма.. защо просто не седнеш отзад. На мен ми е много удобно там.  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 2 884
Саксофонче няма как да го държа с ръка, защото карам Rolling Eyes Иначе миналата бременност така процедирах Wink
Някой ми каза , че било вредно за бебето Shocked и затова питам, дали има нещо сигурно. но щом казвате, че няма проблем ще си го слагам, защото съм свикнала Peace по-удобно се чувствам и ако не пречи няма да го махам.
 Hug

# 22
  • Мнения: 6 029
Винаги съм с колан, независимо бременна или не.

# 23
  • Мнения: 367
Аз спрях да го слагам, когато започна да ми пречи, но то вече ми личеше коремчето и нямах проблеми с полицаите - даже ме претупваха набързо като виждаха в какво състояние съм  Laughing

# 24
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз спрях да слагам колан откакто ми порасна коремчето , може би към 4 месец и половина и никога органите на реда не са ми правили проблем.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 191

Е да де ама в първите месеци бебчето е точно там долу от където минава колана newsm78

е, мислиш ли, че коланът чак толкова го пристяга? То е малко и добре защитено. Правилно поставеният колан не би трябвало да ти пречи изобщо.
Никол е абсолютно изчерпателна и точна.
Според мен коланът евентуално би могъл да пристегне корема при някоя рязка маневра.
Аз не слагах колан някъде между трети и пети месец - наистина не ми беше удобно. Но когато се оформи коремчето ми, веднага започнах да го слагам под него.

# 26
  • Мнения: 41
Аз съм в 7-ми месец и се возя с колан. Долната част минава под корема ми и не усещам дискомфорт. И аз като другите момичета съм на мнение, че ако се случи нещо лошо (да чукна на дърво да не се случва), спасявайки мен, коланът спасява и бебчо. Иначе мисля, че бебето е достатъчно добре защитено и при по-рязко спиране, коланът няма да притисне кой знае колко корема.

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Според мен коланът евентуално би могъл да пристегне корема при някоя рязка маневра.
Само където не мога да се сетя за подобна маневра  newsm78
А какво ще кажете за аербега?! Той е проектиран да работи съвместно с предпазния колан, ако не сложите колан, хубаво е да изключите и него  Thinking

# 28
  • Мнения: 1 347
ако съм без се чувствам все едно съм на капака на колата и ще изхвръкна Crazy

Ами то си е точно така  Laughing

И въпросът изобщо не е в това какво ще кажат полицаите, ами в твоята и на бебето сигурност. А за нея е нужен колан.
Другият въпрос е кой идиот е писал българския правилник и що не е попрочел малко статистика...

Поздрави и хубави и приятни пътувания и сега, и после с бебо!  Hug

# 29
  • Мнения: 1 132
Винаги с колан.  Струва ми се безотговорно да караш/ се возиш без колан, точно когато носиш отговорност за още един живот. Ако толкова стяга, то има специални удължители, които се слагат в по-напреднала бременност.

Общи условия

Активация на акаунт