Ние по-пухкавите какво ? Да ходим голи и боси ли ?

  • 153 429
  • 1 031
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 784
Ами работата всъщност не е случайна ... Бях чела някакво интервю на Бенетон, за това как стартирали фирмата си. В началото пуснали някакви готини пуловери в екстравагантни цветове и само малки размери, за да се носят само от млади и елегантни хора - един вид всички да са като манекени на стоката им. Това всъщност е много популярен трик и масово се ползва от известните марки. Проблемът е, че българските фирми - и те барабар Петко с мъжете - се опитват да прилагат световния опит в маркетинга и да налагат по същия тъп начин търговската си марка, макар че са на ръба на банкрута ...
Иначе и при мъжките дрехи е същото - на мъжа ми (носи български размер 50) от Овиезе му стават само някои модели от най-големия им размер - ХL, а в номерацията на Зара не успява да влезе и в ХХL.   

# 91
  • София
  • Мнения: 593
Ох много е гадно съчуствам ви от опит като родих тежах 75кг. на 1,58см. ей дрехи за мен нямаше освен някакви тедски панталони с ластици отстрани и всевъзможни кройки #Cussing out
А някой питаше за дънки в аутлета на Графа и Алабин има дължини е за 30 не съм питала но 32 има на моята височина са ми добре .
Има една турска фирма ОХХО имат много готини неща и просто самите им номера отговарят на по-голям размер защото аз влязох на 54 кг. в панталон XS.


А за ботушите и на мен ми е трудно въпреки че си върнах кг. от преди брем. ей ужас някакъв 36н. е като за анорексички #Cussing out

# 92
  • Мнения: 99
И аз не си намирам лесно дрехи. Висока съм 1.74 и ми е трудно за блузи - имам широк гръб и не понасям впити дрехи, все едно искат да те задушат. Не обичам и широки и торбести и да намеря средното положение ми е много трудно. Доста често са ми къси дънките. Имам тънка талия и сравнително широк ханш, което ми създава проблеми и с панталоните и полите с висока талия. Абе, мани.
И понеже гледам има различни виждания относно това как се произнася OVIESSE - произнася се Овиессе, така с удариение на всяка сричка, както например произнасяме НДК, защото е съкращение, а О ВИ и ЕССЕ, са съответно имената на буквите О V и S в италианската азбука. Ако беше овиезе, щеше да се пише oviese.

# 93
Абе, хоро - колко сте дебели - я си кажете килограмите.

# 94
  • Мнения: 4 668
Има една турска фирма ОХХО имат много готини неща и просто самите им номера отговарят на по-голям размер защото аз влязох на 54 кг. в панталон XS.

Ето затова са проблемите - нереални размери и нереални кройки с още по - нереално лепнат етикет  Close!
Защото ... много се извинявам , ама XS съвсем не би трябвало да отговаря на 54 кг.
Аз като една видна анорексичка искам да попитан за поне 3 - ти път къде ги намирате тези тесни ботуши . На мен всички модели са ми широки и то много ... но не казвам за какви са шити ...  Confused

# 95
  • София
  • Мнения: 593
Има една турска фирма ОХХО имат много готини неща и просто самите им номера отговарят на по-голям размер защото аз влязох на 54 кг. в панталон XS.

Ето затова са проблемите - нереални размери и нереални кройки с още по - нереално лепнат етикет  Close!
Защото ... много се извинявам , ама XS съвсем не би трябвало да отговаря на 54 кг.
Аз като една видна анорексичка искам да попитан за поне 3 - ти път къде ги намирате тези тесни ботуши . На мен всички модели са ми широки и то много ... но не казвам за какви са шити ...  Confused

За първото съм абсолютно съгласна с теб Peace
А за второто вярно крайно се изказах но така мисля има и хора чиято фигура като конструкция е с по-слаби крака.Обаче на 46кг. да не влизаш в 36/37н. някакси е странно.
По този повод една продавачка която работи във маг. на производител ми каза че пестели материал. #Crazy

# 96
  • Мнения: 4 668
На мен пък ми е странно защо № 36 горе е широк два пъти повече от моя крак  Thinking

# 97
  • Мнения: 24 467
Абе, хоро - колко сте дебели - я си кажете килограмите.

Килограмите ми определено нямат значение. Като ти ги кажа ще станеш ли 1, 75 , примерно?
Въпросът е и до пропорциите на фигурата, както и основно в съотношението кг./ височина.
Истината е, че в редица магазини по наша номерация за дамско облекло сме на 2-3 норема /предимно № 40-44/ и нищо повече.

Питах одеве за сина, който не влиза в детското, а мъжкото му е голямо- някой има ли идеи, съвети- приемам всичко. 

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 09:24 от Judy

# 98
  • Мнения: 4 668
Както каза по - горе тити - има нещо сбъркано в цялата работа  Thinking
Не може един и същи човек да има дрехи S и L едновременно !

# 99
В заглавието уж пише "пухкави",а половината тема зазвуча в тон '''ох,46 кг съм,какво да правя'''.Ми пуснете си своя тема.Пък и в края на краищата дреха почти винаги може да се стесни,но да се разшири-не. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 100
  • Мнения: 385
На първата страница има момичета които се оплакват от дължината на дънките, че все трябвало да се скъсяват,това поне е възможно,защото на мен почти винаги са ми къси и няма начин да ги удължа,не съм 2м. 1,70 съм.
А по темата, мъжа ми е 120кг. дрехи му пазарувам само аз и наистина е кошмар,всичките му блузи са "дефектни" - с корем,опънати,абе грозна работа. В нашия град да намериш блуза, яке или пуловер 3XL е почти невъзможно. Не знам как ще прозвучи,но и слипове ми е трудно да намирам за него.

# 101
  • софия
  • Мнения: 3 382
здравейте,и аз съм една от "пухкавите" .За мен пазаруването е просто ходене по мъките.Обикновено тръгвам с някаква идея за дреха която искам да си купя,а се прибирам с такава която ми става.А после никога не я слагам. Cry

# 102
  • Мнения: 888
Те Миролио шият и за Мотиви  Wink
Голяма мафия са.
Който ходи към морето да спре в Сливен и да си накупи дрешки  Mr. Green

Даааа,заповядайте  Hug
Аз даже ползвам 20% отстъпка   bowuu
Елена Миро НЕ се шие в България.
Има марка Миро(без Елена отпред),която се шие в Пловдив  Peace
А Мотиви,които се продават тук не са така хубави,както тези в София.

# 103
  • София
  • Мнения: 3 408
Те Миролио шият и за Мотиви  Wink
Голяма мафия са.
Който ходи към морето да спре в Сливен и да си накупи дрешки  Mr. Green

Даааа,заповядайте  Hug
Аз даже ползвам 20% отстъпка   bowuu
Елена Миро НЕ се шие в България.
Има марка Миро(без Елена отпред),която се шие в Пловдив  Peace
А Мотиви,които се продават тук не са така хубави,както тези в София.
Може би трябва да поясня, аз не съм в текстилния бизнес и наистина не се интересувам дълбоко от тези подробности. Освен това съм от типа клиентки, които влизат в магазина, без значение у нас или по света и пазаруват ако нещо им хареса.
По какъв точно начин се е озовал етикета на Елена Миро върху моят костюм, закупен от Миро, нямам никаква представа, но върху това почиват умозаключенията, които направих.
Може би ако наистина се интересувах достатъчно, бих попитала Едуардо Миролио, когото познавам отдавна, но наистина не считам този въпрос за толкова важен.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 732
И пухкавите, и не дотам - всички трябва да ходим голи и боси явно.

Тук има дрехи само за деца 12 до 14 години.
Да не говорим за аканите материи, дето се степват, правят топчета, стесняват, избеляват и още не знам какво.

От България не съм си купувала удобна дреха от 100 години.
Да не говорим за обувки. Понеже пЕстим материала, аз вече нося 42ри номер маратонки.
Закупих преди Коледа едни ботуши 41, едвам ги изкопах сред планините обущета за първокласници.
Че ме и сурвакаха още 10 лева допълнително, щото "от 40ти номер нататък са по-скъпи, в тях има повече материя". Shocked


Общи условия

Активация на акаунт