За българското село

  • 10 827
  • 145
  •   1
Отговори
# 135
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
... Пак повтарям, не всички такива деца станаха престъпници. (Защото повечето деца по време на социализЪма растяха точно така - сами, на улицата). Само онези, които са имали малшанса да "попаднат на хора".


Я чакай малко. От социализЪма насам минаха има-няма 30 години. Тези, днешните пишлемета, станали престъпници - за тях кого да виним? КапитализЪма? Или себе си... А?
Няма да чакам, ами ще ти отговоря. Ставаше дума за първите мутри. Моят пост е отговор на друг (вж. назад в темата).
Днешните пишлемета обаче не са по-различни - пак са деца без грижа.

# 136
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Аз си нямам село и съвсем искрено завиждам на всички с такова. Поради тази причина и изпитвам едно такова умиление към българските села, като мина през такова и ми става едно мило, а как харесвам къщичките сгушени сред дворове с овощни дръвчета и малки градинки, ех! Дори бабите седнали пред портите на дървени пейки със своите забрадки и сбръчкани чела са ми мили.

 Това е вместо запис, понеже нямам какво да споделя по същество.

# 137
  • пак там
  • Мнения: 2 885
... Пак повтарям, не всички такива деца станаха престъпници. (Защото повечето деца по време на социализЪма растяха точно така - сами, на улицата). Само онези, които са имали малшанса да "попаднат на хора".


Я чакай малко. От социализЪма насам минаха има-няма 30 години. Тези, днешните пишлемета, станали престъпници - за тях кого да виним? КапитализЪма? Или себе си... А?
Няма да чакам, ами ще ти отговоря. Ставаше дума за първите мутри. Моят пост е отговор на друг (вж. назад в темата).
Днешните пишлемета обаче не са по-различни - пак са деца без грижа.

И затова отново ли е виновен строят, в който живеем? Аз пък мислех, че отговорността е на родителите...

# 138
  • Мнения: 54
   Пролетта като ходих в Македония ми направи впечатление, че селата там не са обезлюдени. Има живот нищо, че раьона е планински. Живеят хора на всякаква възраст, строят се много хубави, големи, раздвижени къщи и как минеш границата и навлезеш в България една нова къща не можеш да видиш километри наред само някоя разрушена плевня на 100 години. Много тъжна гледка!

# 139
  • Мнения: 2 386
Моето ''село'' е Мъглиж. Природа, история, балкан.. Липсва ми, но няма къде да се върна вече там.

# 140
  • Мнения: 3 094
   Пролетта като ходих в Македония ми направи впечатление, че селата там не са обезлюдени. Има живот нищо, че раьона е планински. Живеят хора на всякаква възраст, строят се много хубави, големи, раздвижени къщи и как минеш границата и навлезеш в България една нова къща не можеш да видиш километри наред само някоя разрушена плевня на 100 години. Много тъжна гледка!

 В коя част на Мокедония си била? И аз преди време (преди 2 години ) се зачудих и впечатлих от тия къщи - оказа се (почти 2 години работих в Женева), че са връщали емигрантите от Швейцария обратно в Македония (най-вече шиптери) със скромната сума от 100 000 СНF. От 2 години сумата е намалена на 20 000 CHF (тъй като и срещу 100 000 франка не успяват да се освободят от безобразния наплив от косовари, албане-та, шиптери и юго-та (така те си ги наричат)).

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 13:01 от Bastet

# 141
  • Мнения: 54
  Мисълта ми бе за Кюстендилските села, които са много обезлюдени, а щом се мине границата на Гюешево картината се променя.

# 142
  • Мнения: 68
Селата се стопяват.Млади хора няма,а и как да има като масово закриват училища,работа -липсва ,развитие също.Хората нямат абсолютно никакъв стимул да бъдат задържани ,единствения  плюс е спокойствието ,но само със спокойствие не се живее.

# 143
  • Мнения: 2 697
На мен пък всеки път като се заговори за това как оредявали селата, как София се пренаселвала и пр. ми става някак любопитно колко ли хора са чели внимателно учебниците по география в средния курс. Там е споменато едно понятие "урбанизация", което съвсем не сме го открили ние, а си е световен феномен. Дали ни харесва или не, това е положението.

# 144
  • Мнения: 2 386
Стига, де, Шехи, а къде остана сантиментализма? Нормално е да им е мъчно, особено на по-възрастните, чувстват се свързани. Урбанизацията е процес, който се развива с една идея по-бързо от нормалното у нас.

# 145
  • Мнения: 1 470
На мен пък всеки път като се заговори за това как оредявали селата, как София се пренаселвала и пр. ми става някак любопитно колко ли хора са чели внимателно учебниците по география в средния курс. Там е споменато едно понятие "урбанизация", което съвсем не сме го открили ние, а си е световен феномен. Дали ни харесва или не, това е положението.
Това че си намерила дума за болестта,прави ли я по-малко болезнена,или лечима?!

Общи условия

Активация на акаунт