За пломбите и зъболечението

  • 10 276
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 589
Благодаря Bili.
Казаха ми,че ще бъде амалгама с още нещо-Amalgam-two surfaces-нямам идея какво означава.

# 31
означава амалгама с две повърхности,тоест апроксимален кариес-най-често срещания.под амалгамата обикновено се слага подложка-за изолация от термични дразнители.моят опит с деца,който далеч не е голям е показал че най-добре се държат в устата им амалгамата ,от гласйономера не съм доволен-проблема не етолкова изтриването,колкото склонноста му към фрактуриране,фотокомпозит-при възрастни с друго не работя,но децата нямат търпение за да може процедурата да бъде извършена технологично(разбира се има и много спокойни и търпеливи деца-около 15-20 %).ако зъболекарят който ще ги прави работи с изолационно платно(кофердам,рабърдам) за предпочитане е фотото разбира се.ако не,както във вашия случай считам амалгамата за правилен избор.

# 32
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
искам, да попитам и нещо различно, не за пломбите, за което се извинявам на авторката, че нахълтвам в тематата....
Кога е наложително да се вадят млечните зъбчета...и дали трябва въобще да ги вадиме, като се разклатят, или да се оставят сами да си паднат newsm78

# 33
  • Мнения: 2 732
искам, да попитам и нещо различно, не за пломбите, за което се извинявам на авторката, че нахълтвам в тематата....
Кога е наложително да се вадят млечните зъбчета...и дали трябва въобще да ги вадиме, като се разклатят, или да се оставят сами да си паднат newsm78
Няма за какво да се извиняваш   bouquet.Темата е като цяло и за зъболечение така че ..... питайте .Така и аз ще науча много нови неща Peace.
Мен пък ме интересува как се разбира кое е кариес и кое оцветяване Thinking.И това наречено оцветяване после се превръща в кариес ,а може ли то по някакъв начин да се премахне newsm78

# 34
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Синът ми е на 16 г.Досега нямаше никакви пломби. Заведох го на профилактичен преглед , да не би да има нещо за правене и зъболекарят каза ,че има 4 кариеса. Почнахме да ги правиме миналия месец , вече 4 направихме, а сега казва ,че има още доста. Дори не конкретизира колко. Направо съм изумена. Освен това на всеки зъб му поставя лекарство, без да го боли. Какво мислите бихте ли завели детето и на друг зъболекар за мнение?

# 35
  • София
  • Мнения: 708

Мен пък ме интересува как се разбира кое е кариес и кое оцветяване...

при кариеса, когато зъболекаря вкара "острия инструмент" (не съм сигурна точно как се казва, май беше сонда) той закача.

# 36
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Колко пломби покрива Здравната каса за възрастен и за дете?

# 37
  • Smallville
  • Мнения: 994
.И това наречено оцветяване после се превръща в кариес ,а може ли то по някакъв начин да се премахне newsm78
И мен това ме интересува,при повечето зъболекари,при които съм ходила,не са много словоохотливи.Моля ако някой му се обяснява Praynig.
Аз имам такова на предни зъби и се вижда и е много кофти Sick

# 38
  • София
  • Мнения: 708
.И това наречено оцветяване после се превръща в кариес ,а може ли то по някакъв начин да се премахне newsm78
И мен това ме интересува,при повечето зъболекари,при които съм ходила,не са много словоохотливи.Моля ако някой му се обяснява Praynig.
Аз имам такова на предни зъби и се вижда и е много кофти Sick

сeга се сещам че и аз имах оцветяване на долните 4 предните зъби. беше точно над венеца, при шийката на зъбите. с течение на времето си изчезна  newsm78  но още тогава зъболекаря го беше видял и беше казал че не е кариес. не помня точно, ама май даже каза че било начало на зъбен камък... ма не съм сигурна. както и да е, не съм правила никакви специални процедури освен миене зъбите  Laughing

# 39
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Всички пломби са ми фотополимерни(т.е.бели).Бих взела пари на заем, ако трябва, но алмагама не бих си сложила.

# 40
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Възможно ли е да имаш кариеси за правене, а зъбът да е чисто бял? Става въпрос за дете, и се съмнявам, че зъболекарят злоупотребява. Преди Нова година заведох синът ми профилактично на зъболекар да види дали няма нещо за правене, като до тогава нямаше нито една пломба на постоянен зъб. Казаха ни 4 кариеса. Започнахме да ги правим, сега когато вече мислех ,че сме свършили с правенето казва,че имало още и не уточнява колко.То излезе все едно всичките му зъби са за пломби. Отгоре на всичко на всеки зъб без да го боли детето му слага лекарство. Последният му зъб го държа 2 седмици с лекарство, защото нямаше часове. Каза, че нямало проблем. Сега обаче два дена след неговото пломбиране, синът ми казва ,че го боли при дъвкане и стискане на зъбите. Незнам дали да не го сменя? Вие какво мислите?

# 41
  • Мнения: 1 589
Възможно ли е да имаш кариеси за правене, а зъбът да е чисто бял?


Да,възможно е.поне при моя син е точно така-има за оправяне 4 зъба,чисто бели са,но са с кариеси.сигурна съм,че са кариеси,защото обиколихме трима стоматолози( искаха да му оправят зъбите с пълна упойка)и тримата му правиха снимки на всички зъби,и тримата казаха,че има кариеси на едни и същи места.а зъбите са бели.не разбирам много,но мисля,че от снимките се вижда най-точно.
а за другите въпроси -лекарство не се ли слага когато е засегнат вече и нерва на самия зъб (пулпит)

Общи условия

Активация на акаунт