Признавате ли съграденото от вашите мъже?

  • 4 102
  • 131
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 172
Уважавам труда на всеки. Не се прекланям пред ничий.
Не сравнявам несравнимото. Оценка давам само на познати неща.
Сега разбра ли ме, Невежа?

# 121
  • Варна
  • Мнения: 1 790
А ти дали ще дадеш една положителна оценка на мъжкия труд или няма да дадеш....... твое право е.

Невежа, работата е там, че аз оценявам всеки вид труд. И не го деля на мъжки и женски. Уважавам труда на чистачката, но уважавам труда и на боклукчията. Уважавам труда на мъжете лекари, но уважавам труда и на жените лекари. И така нататък. Не намирам за уместно да натяквам на мъжа ми, че мия тоалетната. По същия начин очаквам и той да не ми натяква, че се  е изцапал докато е сменял гума например.
Иначе се радвам, че работата ти доставя удоволствие. От това по-хубаво няма накъде. И поздравления за кирилицата.

# 122
  • Мнения: 116

Невежа, работата е там, че аз оценявам всеки вид труд. И не го деля на мъжки и женски. Уважавам труда на чистачката, но уважавам труда и на боклукчията. Уважавам труда на мъжете лекари, но уважавам труда и на жените лекари. И така нататък. Не намирам за уместно да натяквам на мъжа ми, че мия тоалетната. По същия начин очаквам и той да не ми натяква, че се  е изцапал докато е сменял гума например.
Иначе се радвам, че работата ти доставя удоволствие. От това по-хубаво няма накъде. И поздравления за кирилицата.

   newsm10  newsm10   smile3521  smile3521  smile3501

# 123
  • Мнения: 9 990
Винаги съм подкрепяла съпруга си и съм се радвала на успехите му, помагала съм с каквото съм можела в различни етапи, посрещала, чакала, дарявала...обаче не винаги се оказва, че той го е искал, т.е.-аз само съм си мислела че го подкрепям, защото не е ставало по начина, по който той е очаквал.И изведнъж се озоваваш в ситуацията-да си дал всичко от себе си без да мрънкаш, а отсрещната страна да ти каже, че всъщност се е чувствал сам и дефакто нищо не си дал. ConfusedИ когато ти продължиш да даваш всичко от себе си, а отсреща виждаш само неодобрение-тези, битовите неща, че и големите мечти започват да се набиват в очи.Набива се в очи всъщност, че той пък съответно не вижда реално това, което ти даваш-защото се оказва, че една жена и на работа ходи и децата и мъжа си гледа и къщата,до колкото плещите и позволяват.Към днешна дата много жени са си самодостатъчни, защото мъжа освен този "градеж"/ аз го разбирам като ходене на работа/ друго не върши.Ми че то и жената го прави, няма разлика.

# 124
  • Мнения: 4 965
[.... Ако е по принцип да се благодари на мъжете... Crossing Arms



Ето това вече е конкретен отговор. Защо трябваше да ми описваш, че имате детегледачка, че сте преуспели, че готвиш само когато си на кеф.... Казваш едно НЕ и си стискаме ръцете.   bouquet




Амиии, пак не си ме разбрал.
Не съм казала НЕ.
Първоначално разбрах въпроса ти като насочен за собствените ни мъже и обясних ситуацията.
Иначе, уважавам всеки труд, ама чак да се прекланям и да съм благодарна. Пък и всеки ден ползвам вещи, блага, услуги, стоки и т.н., които са направени и от мъже, и от жени. И пак не разбирам защо конкретно трябва да признавам съграденото от мъжете? А къде остават жените?
Примерно, в моята професия - благодарна съм на мъжете и жените, които си вършат качествено работата и така помагат и на мен да си върша своята. Надявам се те също да ме уважават за това, което правя.
Но чак да отправям благодарствени молитви към неизвестния строител на блока, в който живея; неизвестния машинист, който ме вози в метрото; неизвестния работник, който е асфалтирал улицата пред дома ми и т.н. - не. Ако ползвам конкретно някой мъж да свърши нещо за мен - благодаря му, ама това е различно  newsm78.

# 125
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Харесва ми заглавието на темата. Може да се напише с големи червени букви на плакат.  Laughing

# 126
  • Мнения: 3 447
Харесва ми заглавието на темата. Може да се напише с големи червени букви на плакат.  Laughing

Да, връзва се с идеята за смазката и бетона  Laughing

# 127
А ти дали ще дадеш една положителна оценка на мъжкия труд или няма да дадеш....... твое право е.

Невежа, работата е там, че аз оценявам всеки вид труд. И не го деля на мъжки и женски. Уважавам труда на чистачката, но уважавам труда и на боклукчията. Уважавам труда на мъжете лекари, но уважавам труда и на жените лекари. И така нататък. Не намирам за уместно да натяквам на мъжа ми, че мия тоалетната. По същия начин очаквам и той да не ми натяква, че се  е изцапал докато е сменял гума например.
Иначе се радвам, че работата ти доставя удоволствие. От това по-хубаво няма накъде. И поздравления за кирилицата.


И така лека-полека поне достигнахме до там, че уважаваш всеки вид труд.... Похвално, но като котките не падаш по гръб. Въпросът е не " На всеки", отново надушвам измъкване. А и не съм споменал за никакво натякване от мъжка страна в случая. Странно ми е за няколко дни, колко неща вмъкна в темата без да им е мястото тук......

# 128
[.... Ако е по принцип да се благодари на мъжете... Crossing Arms



Ето това вече е конкретен отговор. Защо трябваше да ми описваш, че имате детегледачка, че сте преуспели, че готвиш само когато си на кеф.... Казваш едно НЕ и си стискаме ръцете.   bouquet




Амиии, пак не си ме разбрал.
Не съм казала НЕ.

. И пак не разбирам защо конкретно трябва да признавам съграденото от мъжете? А къде остават жените?

Но чак да отправям благодарствени молитви към неизвестния строител на блока, в който живея; неизвестния машинист, който ме вози в метрото; неизвестния работник, който е асфалтирал улицата пред дома ми и т.н. - не.  newsm78.


Ох, чакай. Значи явно нещо не разбирам, но ти  май пак не казваш НЕ  newsm78

И малко се чудв и на това как така не разбираш Защо конкретно става въпрос за мъжкия труд...... Как да се изразя за да ме разбереш....... Ами виж, просто в случая въпросът е точно такъв.

# 129
  • Мнения: 17 546
Да. И той признава това, че му родих трима сина. Квит сме. bowuu

# 130
  • Мнения: 118
Ти благодарност ли искаш или взаимно уважение и разбиране?
Р.S. Тръгнал съм жената да ми мие краката.... Laughing

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 3 032
Цитат
Понеже е широко разпространено женското мрънкане...
Кофти анонс.
И въпреки това, около 20% адекватни отговори.
Оцени го  и не прекалявай!
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт