Що за хора?

  • 2 380
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 978
Няма скоро да се научим, до като не ни праснат яки глоби, ама много яки!

И сега глобите и наказанията не са малки. Но какво значение има това, ако можеш срещу 20-30 или 50 лв "под масата" да се измъкнеш?



Да и това е вярно...даже и за по- малко.
С един ароматизатор също става ooooh!

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Голяма трагедия. За жалост всеки си мисли, че точно на него няма да се случи/Дай Боже/
Безотговорно е да тръгнеш неправоспособен в това време.Най-малкото заради себе си и детето.
Хората от микробуса ги познавам...нямало е как да се избегне удара.Колата се е въртяла  и се е врязала в буса.

# 32
 В конкретния случай може да е имало нещо много належащо да излезе, не знам преценила е че ще се справи / аз с 13г. стаж май ще извикам някой да ме кара/.
Но общо погледнало ситуацията по родните ни пътища е плод на престъпната ни самонадеяност. В следствие на битуващото в съзнанието ни схващане, че сме недосегаеми, че закона не е за нас а за другите.  Да наистина книжка кола не кара, но има установен ред за придобиване на правоспособност и следва да е задължителен за всички ни. За нарушителите - глоба и то в такъв размер че да си помисли дали пак ще е в нарушение. А що се отнася до парите "на ръка" то е пак до самосъзнание, има ги за съжаление и такива явления, контролни органи които си искат, шофьори които предлагат, но има и КАТ-аджии които не приемат такъв изход има и хора които не са съгласни да ги изнудват / аз лично предпочитам да ми съставят акт, отколкото да дам пари, а ако съм убедена във "невинността си обжалвам/

# 33


Абе жените сте много добри шофьорки, нооооо, само в темата "Стават ли жените за шофьорки"
Иначе, във форума се начетох на изгъзици от рода на блокирал двигател, щото в двигателя нямало масло.
Че къде ли е отишло? newsm78 Кой трябваше да провери?  newsm78
Току що съобщиха за една, също много добра шофьорка, която влязла в подлез,
мислейки го за подземен гараж. Добре, че не е насмела пешеходци. Просто е нямало.
Оттървала се с изтръскани бъбреци и работа с психолог.

Статистически погледнато болшинството от пътните произшествия са по вина на мъже шофьори / за справка напр. всичките катастрофи станали в подлеза на НДК/. А що се отнася до маслото, не считам че ми е работа да заничам да го меря и тн. - б.комп. на колата сам си следи за тези неща, има и сервизи.
Съдейки от многото изследвания на психолози и т.н. жените са по предпазливи, повече съблюдават правилата за движение, имат Не по -  лошо от мъжете чувство за положение в пространството

# 34
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Няма скоро да се научим, до като не ни праснат яки глоби, ама много яки!
То с тези глобите плашат гаргите  newsm57 само без значение от размера им

Общи условия

Активация на акаунт