Адът-това са другите

  • 4 081
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 765
Не съм чела Сартр.
Сега чета руските класици. Подарък от Флор.
Трябва да си подбираш приятелите по-добре. Аз бих ти подарила и руска водка, освен руски книги.

# 46
Ако аз не живеех сред хора, нямаше да имам с кой да се сравнявам , нямаше да се гледам през чужди очи и щях да съм си самодостатъчна. Тогава щях да достигна до истинското си аз без проблем , без никакво съмнение. Това означава, че РАЯТ ТОВА СЪМ АЗ!!!
[/quot]

Ми 'що се сравняваш със хората, сравнявай се с боговете.  Laughing
Сравнението с хората ми е скучно - там неизменно печеля  Laughing

А самодостатъчността предполага неизчерпаем и разнообразен ресурс от качества и количества. Аз ако можех, примерно, сам да си готвя мусака и да си пера чорапите, отдавна да съм хванал гората и да съм написал "Генеалогия на аморала", пак примерно...  Laughing

Не знам как, но съм оформил и собствения си текст като цитат  newsm78

# 47
  • Мнения: 281
Не съм чела Сартр.
Сега чета руските класици. Подарък от Флор.
Трябва да си подбираш приятелите по-добре. Аз бих ти подарила и руска водка, освен руски книги.

Ти си Рай, знам.

# 48
  • Мнения: 516
Не съм чела Сартр.
Сега чета руските класици. Подарък от Флор.
Трябва да си подбираш приятелите по-добре. Аз бих ти подарила и руска водка, освен руски книги.
Водката ще е наградата, след като се справи с поставената задача.

# 49
  • Мнения: 765
Ако аз не живеех сред хора, нямаше да имам с кой да се сравнявам , нямаше да се гледам през чужди очи и щях да съм си самодостатъчна. Тогава щях да достигна до истинското си аз без проблем , без никакво съмнение. Това означава, че РАЯТ ТОВА СЪМ АЗ!!!



...

Не знам как, но съм оформил и собствения си текст като цитат  newsm78

Без да искаш. Кликнал си на грешно място. По-инересното е защо си "аудист"? Караш Ауди или има по-дълбок смисъл?

# 50
  • Мнения: 4 737
Как тълкувате тази мисъл на Сартр?
Всеки е самоизградил собствен и недосегаем Рай. Дръзнал да повярва в това човек няма как да не си мисли, че зад собствените райски порти има единствено адови такива.

# 51
...По-инересното е защо си "аудист"? Караш Ауди или има по-дълбок смисъл?
[/quote]

Карам Ауди, доколкото въобще има някакъв, било то дълбок или плитък смисъл, да караш кола в тия задръствания...

# 52
  • Мнения: X
аз пък си направих асоциация със ауТист. newsm78

# 53
  • Мнения: 2 563
Прав е човекът. Що поквара броди наоколо,
да те е страх да кажеш някому "Здрасти".
Твоите райски намерения, свързани с птички,
тревички, подскачане от крак на крак и песен
на уста току бъдат разбрани криво и покварено.
Не само ад, ами голям ад са другите. Разбира се.

Това ми го напомниха вчера. Точно "Здрасти" казах и някаква кака от село си отри комплексите в мен.  Sick

# 54
  • Мнения: 677
Другите са, да. Съгласен съм. Другите, които не пият, които ми морализаторстват и които не харесват Кейт Мос.
Да не забравя столичани и гостите на столицата, и те също.
Чакам сега тема за рая.

# 55
  • Мнения: 274
Ако другите просто кротуваха тихо в тъмния ъгъл на някой бар, изпускайки доволни въздишки и тънки посталкохолни лиги, наместо да кроят светли планове за личното бъдеще, изискващи ловки маньоври в Обществената Преебушка, адът щеше да настъпва единствено когато свърши бирата, което от своя страна води и общия извод: Адът е илюзия, породена от липса на алкохол.

 smile3501 newsm10

# 56
  • Мнения: 2 161
Темата за рая мигито да я пусне.Беее.

# 57
  • Мнения: X
Другите са, да. Съгласен съм. Другите, които не пият, които ми морализаторстват и които не харесват Кейт Мос.
Да не забравя столичани и гостите на столицата, и те също.
Чакам сега тема за рая.

Е не беше ли Викито Бекъм, сега пък Кейт Мос newsm78

# 58
  • Мнения: 985
Да ме прощава Сартр, но адът не са другите. Адът е вътре в нас.
И малко в страни от темата да попитам- да знае някой как се превежда думата "огледало" на латински език?

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Адът - това са другите.
Сакън - да не съм аз. Аз такива работи не правя.

Общи условия

Активация на акаунт