Хубав препарат за фугите на теракота?

  • 22 149
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 176
Голям проблем ми е това. Почиствам цялата баня с Циф - чудесен е за санитарния фаянс и смесителите, но плочките на пода не са фугирани добре и там се задържа мръсотия, която не успявам да почистя, дори и с четка с твърд косъм. Ще ми се да взема нещо, та да "светнат".
Давайте идеи, майки с опит.

# 1
  • Мнения: 2 197
При мен единственото, което чисти фугите е една израелска гъба, която се мокри само с вода. Минаваш и фугите са снежно бели. Гъбите са паралелепипедни, опаковани 6 бр. в картонче. На мен ми донесоха един пакет и ще имам сигурно за още една година. Много им се радвам. Единствения надпис на разбираем език е Wonder Wipe.

# 2
  • Мнения: 983
И на мен ми е интересна тази тема, но моите в коридора май са засечени, още докато са правени, защото веднъж ги налях с Доместос, стояха така 1 час и пак нищо не стана. Май ще трябва да се къртят и фугират наново. Така казах и майсторите.

# 3
  • Мнения: 1 432
Аз ги 4истя с белина. Наливам в шише  с пулвелизатор /абе не знам как се пише/ и пръскам фугите . Чакам 15 мин ............нищо друго не  помага  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 550
ЛОК- ама много трудно се намира, май се поръчва от някъде... обаче ако си намериш, няма да останеш разочарована и е супер икономичен (макар и малко скъп).

# 5
  • Мнения: 983
ЛОК- ама много трудно се намира, май се поръчва от някъде... обаче ако си намериш, няма да останеш разочарована и е супер икономичен (макар и малко скъп).

С него можеш да дезинфекцираш и кучето, след разходка Mr. Green

# 6
  • Мнения: 581
ЛОК- ама много трудно се намира, май се поръчва от някъде... обаче ако си намериш, няма да останеш разочарована и е супер икономичен (макар и малко скъп).
Не съм го чувала този препарат. Би ли казала как точно пише на опаковката - ЛОК или нещо на английски?

# 7
  • Мнения: 5 940
Заливам банята с белина. Изчаквам половин-един час и после мия. Всичко се изчиства идеално. Пробвала съм какво ли не, но белината чисти най-хубаво.

# 8
  • Мнения: 1 809
При мен единственото, което чисти фугите е една израелска гъба, която се мокри само с вода. Минаваш и фугите са снежно бели. Гъбите са паралелепипедни, опаковани 6 бр. в картонче. На мен ми донесоха един пакет и ще имам сигурно за още една година. Много им се радвам. Единствения надпис на разбираем език е Wonder Wipe.
Тази гъба днес една позната ми я препоръча-струва 1.20 /за бр. доколкото помня е на израелската фирма "Sano" (имат и прах за пране,който аз не харесвам особено,също и омекотител...не помня още какво).
Продавачката каза само мокриш гъбата и чистиш, била много ефикасна и за червен химикал върху тапицерия на кухненски стол-пробвала била  Rolling Eyes като я изпробвам , и аз ще споделя мнение  Wink

Иначе мия фугите с ЦИФ универсал-този в синьото шише.
Намазвам  ги с гъба и ЦИФ, след 20-30 мин минавам с топла вода и гъбичка,при мен има ефект.
Най-добър резултат има след като се е къпал мъжо  Mr. Green понеже той обича доста топла вода и след 30 мин в банята всичко се е запотило и разкиснало така да се каже  Laughing След него действам аз с препарата  Flutter

# 9
  • София
  • Мнения: 2 079
ЛОК- ама много трудно се намира, май се поръчва от някъде... обаче ако си намериш, няма да останеш разочарована и е супер икономичен (макар и малко скъп).
Не съм го чувала този препарат. Би ли казала как точно пише на опаковката - ЛОК или нещо на английски?

Ето от тук можеш да се запознаеш с Лок.
Аз самата не съм го използвала, но моя приятелка е много доволна от него.
На сайта има възможност за свързване с дистрибутор на Амуей.
Успех!  bouquet

# 10
# 11
  • Мнения: 1 900
В банята ги почиствам с Циф, но кажете какво да правя с гранитогреса в хола. Ние сме без килим и плочките са светли, фугите и те но тези който са пред кухненското са черни. Много е грозно. Не знам какво да ги правя.  Tired ooooh!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Аз почиствам фугите с Медикс за теракот и четка за зъби. Намазвам фугата, изчаквам десетина минути и търкам с четката. Излиза. С белина също мисля е добър вариант.

# 13
  • Мнения: 17 546
SAVO! Само това. Спрей против плесен, който е магически направо! Шест лева и нещо в "Мосю Бриколаж" шише с пръскалка.

# 14
  • Мнения: 1 900
Трябва да пробвам да видим как ще стане защото ако много се разпени няма да мога да мия смело като в банята. Побъркаха ме тези фуги. Така бяхме се навили да направим плоките без фуги, ама майстора не можело, нямало да е красиво #Cussing out #2gunfire

# 15
  • Мнения: 631
За фугите използвам стария и изпитан "фаворит",  намазвам фугите и след 10 мин минавам с гъба и изплаквам, но задължително ръкавици.!!!

# 16
  • Мнения: 1 809
За фугите използвам стария и изпитан "фаворит",  намазвам фугите и след 10 мин минавам с гъба и изплаквам, но задължително ръкавици.!!!
Този "Фаворит" не беше ли със сода каустик?  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 3 830
Белина Peace
Идеално изчиствам с белина. Само трябва да си пазиш дрехите. За целта обличам стари домашни дрехи. И Циф става, но не е толкова силен, макар че съдържа в себе си белина.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 053
А тази гъба,израелската, я кажете от къде може да се купи,че не съм виждала?

# 19
  • Мнения: 8 999
Белина. Или ги префугирай с тъмна фуга.

# 20
  • Мнения: 1 080
ами има едни гръцки препарат май че "Аква форте" се казваше - почиства абсолютно всичко, но е много силен, незнам дали на теб ти е удачен толкова силен препарат, но ако са доста замърсени - това е решението. В оранжева опаковка е!!!

# 21
  • Мнения: 1 809
А тази гъба,израелската, я кажете от къде може да се купи,че не съм виждала?
Аз я купих от магазинче за препарати в квартала  Wink

# 22
  • Мнения: 631
За фугите използвам стария и изпитан "фаворит",  намазвам фугите и след 10 мин минавам с гъба и изплаквам, но задължително ръкавици.!!!
Този "Фаворит" не беше ли със сода каустик?  Rolling Eyes

точно този е

# 23
  • Мнения: 165
Обаче той разяжда фугата и след време се показва сивото на теракола с който са лепени.

# 24
  • София
  • Мнения: 463
В старата ни квартира се бяха захабили фугите в коридора с Bref ги изчистих -направих лентичка от препарата по самата фуга ,оставих го 15 мин и с четка ги изчистих -като току що положени станаха. С тоя препарат и дебела черта от ръжда по тоалетната чиния (не беше ползван апартамента с години и се е стичала вода от метална тръба) се изчисти без проблем.
Препоръчвам го -няма поражения по самите фуги ,добиха вид на съвсем нови без усилия.  bouquet

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 16:43 от iskrichka

# 25
  • Мнения: 5 001
Аз слагам по целите фуги "Доместос" и след 15-20 мин. без търкане се измива.Светва ми всичко....Откакто го практикувам това,нямам мръсни фуги..

# 26
  • Мнения: 824
А тази гъба,израелската, я кажете от къде може да се купи,че не съм виждала?
Аз ги купувам от "Гео Милев",има малко магазинче за препарати.Малко след ъгъла на ул."Гео Милев" с "Коперник" в посока към хотел Триада.
Но ги използвам само за кожения диван,който е и бял.И ми вършат чудесна работа.Сега ще пробвам и на фугите.

# 27
  • Мнения: 165
В старата ни квартира се бяха захабили фугите в коридора с Bref ги изчистих -направих лентичка от препарата по самата фуга ,оставих го 15 мин и с четка ги изчистих -като току що положени станаха. С тоя препарат и дебела черта от ръжда по тоалетната чиния (не беше ползван апартамента с години и се е стичала вода от метална тръба) се изчисти без проблем.
Препоръчвам го -няма поражения по самите фуги ,добиха вид на съвсем нови без усилия.  bouquet
И аз съм много доволна от Бреф. С него си чистя банята. Маха и варовика.  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 463
Нали , страхотен е и не мирише гадно като други препарати . Не съм снимала как изглеждаха преди фугите ама при сиви плочки бяха станали по-тъмни от плочките ,мнооого тъмно сиви -станаха белички след Бреф-ската намеса  Peace

# 29
  • Мнения: 721
И аз с две ръце за Бреф  Peace Peace

# 30
  • Мнения: 2 732
И аз с две ръце за Бреф  Peace Peace
какъв Бреф ползвате Thinking
Не мирише ли на белина той newsm78

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 87
"Фаворит" или Кислол- накисвам за около 15 мин. и е идеално чисто, и трайно Simple Smile

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
SAVO! Само това. Спрей против плесен, който е магически направо! Шест лева и нещо в "Мосю Бриколаж" шише с пръскалка.
Обаче смърди смъртоносно  Mr. Green

# 33
A az da pohvalia edin preparat, koito e naistina cudesen za po4istvane na faians i terakot i vsiakakvi zamurseni povurhnosti.Kazva se Polirapid.Ima go v biala i rozova opakovka.Az li4no sum dovolna ot belia.Po4istva idealno.

# 34
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
освен вси4ко това използвам и 1 препарат обезмаслител който се оказа универсален и не мирише
има ги от вси4ки марки

# 35
  • София
  • Мнения: 346
Ползвам един в оранжево шише/като от лимонов сок/.На натриева основа е и върши чудеса без много много търкане.Жалко,че в момента нямам иначе бих го снимала.
stefinka ,мисля,че е същият като твоя!

# 36
  • Мнения: 5 178
И аз с две ръце за Бреф  Peace Peace
какъв Бреф ползвате Thinking
Не мирише ли на белина той newsm78

Казвайте за Брефа, точно кой ???, че моята баня чака ..
Оня лилавия ли ?

# 37
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз чистя с Медикс за фаянс всяка седмица,в много мръсни случаи,когато фугите са станали червеникави от влагата,чистя с белина.

# 38
  • Мнения: 351
Ще покажете ли кой точно е този "магически" BREF, защото не понасям белина, а ми трябва нещо доста силно. Моля покажете или кажете  Hug

Общи условия

Активация на акаунт