Мнение за детска градина и училище Ерих Кестнер в Люлин

  • 31 257
  • 129
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 465
Да бе, да. Този сюжет всяка година се "пуска", когато се приемат деца! Освен това дали биха прибирали пари, без да има сигурност.Нали се сещаш, че ако се случи нещо с базата, те трябва да върнат парите.Иначе родителите ще се разправят! Освен това общините са "на зор" от 3г. Но на общинарите така им изнася.И не мисля, че биха посегнали точно на голямо у-ще като ЕК. Сградата се използва по предназначение. Преди няколко месеца в общ.Сердика, ремонтираха една такава сграда. Хората се занадяваха.Е, сега е дом за възрастни.Ако трябва да си вземат сградите, трябва да тръгнат от тези, които не се използват "по предназначение".

Не е ясно какво ще стане. За момента само ЕСПА и ЕК не са ги натиснали да освободят сградите. Почти всички ЧДГ освободиха общинските сгради. Но и в Младост и в Люлин родителите са започнали да яхват метлата по въпроса. При ЕСПА може да се окаже че незаконно са им удължили договора за наем. За сега СО отказват да предоставят документите по въпроса. При ЕК не съм наясно, но и на тях в най-голямата криза им удължаваха договора и също може да са го направили не като хората.

Просто се интересувайте и от това, защото не е ясно кой как си е направил сметката и на какво разчита. Дебелият гръб в СОС може и да липсва, когато се наложи да се удължава отново срока за наема и то по неясно каква процедура.

# 91
  • Мнения: 159
Аз също не съм 100% на ясно. Но си мисля и че такива училища, с наложен през годините авторитет и най-важното - с много деца са си опекли нещата! И пак казвам, преди 2г., когато моя позната си даде детето в ЕК, отново имаше такава истерия. Но мислите ли, че ДГ с лиценз ще приемат деца ако има опасност да ги изгонят.То става с предупреждения, със съд и т.н.т. Но моята позната си плати и си записа детето още миналия месец и такъв въпрос не стои. newsm78

# 92
  • Мнения: 771
иЗВИНЕТЕ, НО БИХТЕ ЛИ СИ ПРОДЪЛЖИЛИ СПОРА НА ЛИЧНИЯ.  И толкова ли няма майки с деца от ЕН, а не- "на моя позната..." Сега се подписват догорите, минаха тържества и др. измислици........... МАЙЧЕТА, ХАЙДЕ ЛИЧНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ.

# 93
  • Мнения: 159
Май не само в италианския лицей има изпити за І-ви клас. Днес разбрах, че и в ЕК има такива. Интересно какви ли са резултатите.Мисля, че това би било показателно.

# 94
  • Мнения: 2
иЗВИНЕТЕ, НО БИХТЕ ЛИ СИ ПРОДЪЛЖИЛИ СПОРА НА ЛИЧНИЯ.  И толкова ли няма майки с деца от ЕН, а не- "на моя позната..." Сега се подписват догорите, минаха тържества и др. измислици........... МАЙЧЕТА, ХАЙДЕ ЛИЧНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ.

А защо на лични, то това с договорите, наемите и изненадите вълнуват доста хора?

Да бе, да. Този сюжет всяка година се "пуска", когато се приемат деца! Освен това дали биха прибирали пари, без да има сигурност.Нали се сещаш, че ако се случи нещо с базата, те трябва да върнат парите.Иначе родителите ще се разправят! Освен това общините са "на зор" от 3г. Но на общинарите така им изнася.И не мисля, че биха посегнали точно на голямо у-ще като ЕК. Сградата се използва по предназначение. Преди няколко месеца в общ.Сердика, ремонтираха една такава сграда. Хората се занадяваха.Е, сега е дом за възрастни.Ако трябва да си вземат сградите, трябва да тръгнат от тези, които не се използват "по предназначение".

Не е ясно какво ще стане. За момента само ЕСПА и ЕК не са ги натиснали да освободят сградите. Почти всички ЧДГ освободиха общинските сгради. Но и в Младост и в Люлин родителите са започнали да яхват метлата по въпроса. При ЕСПА може да се окаже че незаконно са им удължили договора за наем. За сега СО отказват да предоставят документите по въпроса. При ЕК не съм наясно, но и на тях в най-голямата криза им удължаваха договора и също може да са го направили не като хората.

Просто се интересувайте и от това, защото не е ясно кой как си е направил сметката и на какво разчита. Дебелият гръб в СОС може и да липсва, когато се наложи да се удължава отново срока за наема и то по неясно каква процедура.

Добре повдигнато питане, а още по-интересноно е, че те не фигурират в списъците на общината за отдадени под наем площи.
Дали пък не са си закупили терените?
http://www.sofia-obrazovanie.bg/index.php?load=viewnews&nid=57

Май не само в италианския лицей има изпити за І-ви клас. Днес разбрах, че и в ЕК има такива. Интересно какви ли са резултатите.Мисля, че това би било показателно.

Странна птица си ZAXARINA, а детето на познатата, като как се е представило? И мислиш ли, че резултатите от Горна Баня, са съпоставими с Ерих Кестнер? Защото аз не мисля  Wink
И за какво по-точно ще са показателни резултатите???

И не е само училището в Горна Баня с изпит за първи клас, в Еврейското училище също има подбор, в Св.София също не може да влезе всеки и още една купчина желани училища си имат своята изпитна процедура  Sunglasses

# 95
  • Мнения: 159
To4itsa , така и не разбрах какво ми е "странното"! За другите неща, които пишеш, не мисля, че мога да ти отговоря, но по въпроса за изпитите, считам, че не си ме разбрала. За съжаление /може би и за радост/ няма "единна, национална" изпитна система за кандидатстване за І-ви клас. Логично е там, където се прави съответния изпит, той да има различни критерии в зависимост от това какво "търси" съответното школо. Нито за миг "не съпоставям", а ми се ще да чуя мнения за други частни училища. И да, мисля, че е показателно за деца, които идват от детската градина на съответното у-ще. Ако някой го е страх или има съмнения за собствените си резултати, не би рискувал с изпитна процедура! Синът на приятелката ми се е представил перфектно на изпита по немски език, а на този по български е малко над средното.

# 96
  • Мнения: 84
Някоя мама, може ли да сподели как е организиран транспорта. Малките имат ли си столчета? От къде ги вземат децата и до къде ги връщат? До колко часа горе-долу са си в къщи? Мерси предварително!

# 97
  • Мнения: 2
Някоя мама, може ли да сподели как е организиран транспорта. Малките имат ли си столчета? От къде ги вземат децата и до къде ги връщат? До колко часа горе-долу са си в къщи? Мерси предварително!

Транспорта не е най-силната им страна явно
http://dnes.dir.bg/news.php?id=6123973

След тези проверки нещата са се подобрили пише в статиите
http://money.ibox.bg/news/id_943234482

# 98
  • Мнения: 208
Транспортът всъщност си е добре организиран. Бусовете тръгват към 16ч. от ЕК. Но столчета за малките няма, което винаги ме е учудвало на само за ЕК, но и за бусовете на всички други училища! Единствено на една детска ясла в бусовете съм виждала столчета  Thinking Аз лично детето си без стол в кола не возя,  да не говорим за бус  Naughty
Май транспортът обаче се ползва най- вече от ученици. Всеки гледа детската да му е удобно и повечето деца за градината идват пеша или с кола.
Това с договора за наем наистина се пуска всяка година, но явно си имат здрави връзки Wink

# 99
  • Мнения: 1
Аз уча в това училище 5 година и много ми харесва! Всеки ден ходя с желание и не съм само аз...  А относно тестовете за прием в 1 клас... Наистина са лесни. За децата които не са учили немски преди това се дава друг тест... Но общо теста включваше елементарни неща, които всяко дете може да направи- български език, математика , рисуване... Е сигурно е имало още нещо но не помня! Само мога да гарантирам, че образованието е много добро! От 4 клас се почва задължителен втори език - английски. А в детската градина от 1 група до предучилищната на децата се обръща наистина много внимание: често се излиза навън, рисува се, учи се! Често дори им се изнасят представления от по- големите ученици... Препоръчвам ви я!!!

# 100
  • Мнения: 31
Виждам, че отдавна не е писано в темата.

Някой може ли да даде впечатления за Детската градина от последната учебна година?

Детето ми е на 2 г и 3 мес, все още ползва памперси, макар, че упорито работим по въпроса за отказването им Simple Smile Как стоят нещата по този въпрос?

# 101
  • София
  • Мнения: 2 060
Детето ми е на 2 г и 3 мес, все още ползва памперси, макар, че упорито работим по въпроса за отказването им Simple Smile Как стоят нещата по този въпрос?
До колкото знам се открива група за 2-годишни, може би там няма да очакват детето да е със свален памперс  newsm78. Най-добре да разговаряш на място с персонала и директорката.

# 102
  • Мнения: 771
Разбира се, че за малчовците на 2г. изискването за памперс отпада. Хубаво е когато човек знае какво иска. И ако вие, мами предпочитате не само смяна на пампер, а образование до гимназията-това е мястото. Аз пък лично имам познато дете от малката група. Понеже не бяха доволни от транспорта и си дадоха тяхно столче. Сега младежа се движи в собствен стол./е до юни, де/. Може би бусовете им не са най-доброто, но ако всичко е на 6, бих се замислила за подозрително. Племенницата на познатата ми ходи да запише детето си /щото и другото е там/. Ама в момента не знам дали ще намерите точно шефката/имало хора/, и всичко е в грамаден ремонт. Е и това е супер. Аз не вярвам на 100% изящните неща. И е важно човек да знае какво точно търси.

# 103
  • Мнения: 84
Всъщност, транспортът е под всякаква критика.

# 104
  • Мнения: 784
Ако това е единствена забележка, може би е редно да се проведе сериозен разговор със собствениците. Сега фирми -бол /нали премахнаха някои маршрутки/. Може би не си струва заради транспорта да се омаловажи другото. Peace

Общи условия

Активация на акаунт