Нееее!

  • 2 496
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Забелязах, че ако съм спокойна и в настроение и тя е така. Вече се посъветвах с психолог и тя ми каза, че това е така наречената симбиоза майка-дете, т.е. детето усеща настроенията на майката и се влияе от тях. Колкото по-нервна съм, толкова и тя е по-капризна. .

Много точно казано, същото съм забелязала и аз. Когато съм спокойна и малката е спокойна - разбрана, без истерии и тръшкане, играе си сама, рисува, гледа си кротко филмчета,храни се добре, абе...детето мечта. Лошото при нея, е че има едни периоди на "неядене", тогава аз ставам ужасно изнервена и раздразнителна, тя пък ми прави напук, инати се за храната и за всичко останало, което съответно още повече ме изнервя....получава се ужасен затворен кръг. Спасението е да я пробутам за ден-два на някоя баба.

# 31
  • Мнения: 9 052
И моето е в такъв период. Ужас е. Опитвам да не викам, а да отвличам вниманието и да го zалъгвам. Слагам го да спи (иначе е невъzможен ) на обяд или веЕчр ... zатварят ми се очите от умора ляга на въzглавницата и иzведнъж се сепва и вика "не искам, не иска нани" ... аz каzвам а "искаш ли да станеш голям" ... веднъж мина номера , вика ми "не иска голям", "утре ще ходим на басеина да плуваш, искаш ли да имашсили" ... "да искам" (мина само веднъж номера на следващата вечер каzа "не иска плува") , аz викам "а искаш ли да сложиш zайо до въzгалвницата и да види какво ще сънуваш , да каже на мама , zа да иzбере мама подарък ... " ... искам беше само веднъж ... и така нататък. Обличането е свръх тежка гимнастика , тичАне гол иz цялата къща, криеница, викане бау бау .... а аz тичам цял час подире му обличайки му на игра дрехите една по една ... Луда работа . Сега прехвърлих обличането сутрин на тати, Е има повечЕ сили да играе криеница и не го zаболява кръста, но пък го zаболява главата  Laughing

# 32
позната ситуация изживях я с баткото но с малкия не защото на две години тръгна на ясла и наистина с него не съм имала проблеми моят съвет е да я дадеш на ясла и ще видиш как всичко ще се промени и няма да я познаеш късмет и запомни всяко нещо минава с възрастта така че се ядосвай по малко

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Моят също напоследък ми е опозиция за повечето неща-ако му противореча за нещо,започва да се тръшка, да вика и да реве от яд, без сълзи Close
Голямо магаре е станал!
Ходи на градина и там е много послушен и изпълнителен според госпожите, ама вкъщи си показва магариите!
А, не може да ми гледа по 7-8 часа филмче на ден (сега е болен и сме вкъщи), наказвам го, извинява ми се и пак. Днес се разревах, че и аз съм болна, лошо ми е, лежи ми се, а той се нерви за всяко нещо, готвя му-не яде нищо. Много се притесни,че плача-идва, гали ме, извинява се.
А дърдори като картечница от преди година, главата ми е като балон от зададени въпроси hahaha
Хич и не очаквам към 3 г. кой знае каква промяна newsm78
Гледам,че повечето майки с 2-3 годишни деца са бременни и се чудя как се навивате? newsm78(без да имам намерение да засегна някоя, само констатирам)
Аз здраво се ослушвам за второ, въпреки че таткото ме кандърдисва Whistling

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 15:04 от Gena

# 34
  • Мнения: 9 052
позната ситуация изживях я с баткото но с малкия не защото на две години тръгна на ясла и наистина с него не съм имала проблеми моят съвет е да я дадеш на ясла и ще видиш как всичко ще се промени и няма да я познаеш късмет и запомни всяко нещо минава с възрастта така че се ядосвай по малко

И моя  ходи на ясла , но на нас ни е хванал цаката  Laughing
Аz zа сега не съм се навила zа второ , просто се ослушвам и аz zдравата и чакам да мине преиода на белите , после ще вzема да го науча да помага и товага ...

Общи условия

Активация на акаунт