Отговори
# 90
# 91
  • Мнения: 1 636
Rien,радвам се,че те е zарадвало.Мислех,че не си го получила.
Мистик,това вър6и ли работа? http://karlsruhe.kijiji.de/c-Dienstleistungen-Ubersetzung-Sonsti … W0QQAdIdZ26037830
Котаранке,децата ту едното,ту другото болно,до 41 градуса  Sad
Татяна,нямах желание да пи6а,но сега съм пак тук. Peace

# 92
  • Мнения: 9 052
Татяна по повод градините и ние дълго избирахме ...
критерии:
1. В-зможност за обедна по;ивка ...   
2. Топла кухня за обяд
3. Добра програма спортна , уцебна
4. Малко деца на 1 в-зпитателка
5. Местоположение (По в-зможност в посока обратна на цент-ра и по мало светофари по п-тя )
6. Работно време

Е намерихме , записахме и се успокоихме.
По повод горските се сетих ;е може да е важна природата , но и аз не всеки ден се събуждам с желанието да скиторя безспир из гората. Понякога искам например да си поседя кротко, да има къде да си полегна на обед или да хапна нещо разли;но от сандви;и ... Та ако се поставим на мястото на детето може би не е много добре всяка сутрин да се изстрелва към гората без да има избор ...


# 93
  • Мнения: 2 907
Риенски, тази фирма прави преводи много бавно. На мен ми трябва да е бързо.
Чико, тази Красимира дръндрън я намерих и аз, но тя е от Бремен. Незнам защо стои в регион Ка.
Ако някой има гелбе зайтен вкъщи, моля му се да погледне , не може да няма адреси и телефони.

# 94
  • Мнения: 9 052
www.gelbeseiten.de
дано в-рши работа, нямам в к-щи каталога в офиса е Sad

# 95
Здравейте, момичета.
 
Бях ви на гости Blush, когато mystic поиска информация.
Трябваше ми и на мен преводач и имам много лош опит с една преводачка от Edenkoben. Трябваше да превежда на  много важна среща, а тя не се появи. В последния момент изпрати  друга жена. Към нея нямам забележки, но тя живее в Lautertal.
 Ако ти върши работа ще ти дам координатите и.
 

# 96
  • Мнения: 2 907
Вики, много мерси, но Лаутертал ми се пада далеч. Не мога да повярвам, че в КА няма , просто в и-нет няма грам полезна информация  #Cussing out Къде мога да попитам, ще ми дадат ли инфо в кметството например? Това е град пълен с бг. студенти, изключено е да няма преводачи, егати пех-а тази вечер!

Тя хубаво ми каза Риен, че за това шайс еефееигкайтс-дингс ще искат моите цели документи преведени и легализирани на НЕМСКИ, дето месеци ги превеждах на френски. Е, нямам думи! Какво ги засяга тях коя съм аз, не живея в Германия. И утре ще ходя  тук в кметството да си взимам документите, които вече съм предала и се започва епопея наново. А имаме дата за сватба след 3 седмици някъде, което ме плаши да не би усойницата в нашето кметство да ми каже, че не става и че сме минали срока.

Ей да му се не види, пак няма да има сън за мен  #Cussing out

# 97
  • Мнения: 230
Имам нужда от помощ. И е много спешно.
Нямам немските гелбе зайтен, гугъл не ми помага. Трябва ми българо-немски преводач в нашия район, тоест Карлсруе, Ландау. И ми трябва бързо, бързо, бързо....Иначе всичко отива по дяволите.
Хора, ще се пръсна вече от гняв по бехьордетата, сили нямам, някой знае ли дали може наистина да се ожени човек в Лас Вегас и после бракът валиден ли е тук...
 Cry Cry Cry
Мои познати са се оженили в Дания, за да нямат проблеми с различни документи. Съпругът е немец, съпругата - украинка. Признали са им брака в ДЕ без проблем, а датчаните от своя страна не искат кой знае какви документи.

# 98
  • Мнения: 2 907
Приятелче, знам за Дания. и адреса им имам. Това удоволствие да те венчаят в една кичозна капела в забравено село, без гости и особена романтика, струва между 5 и 6000 евро. Само за услугата. Нали разбираш  Wink

Ако ще милионер да бях, то заради това, че от 6 мсеца се разпънах на кръст с тези документи и най-после ги събрах , няма да отида да се оженя в Дания. Единствено този смотан документ на мъжа ми му липсваше и цяла вечер му крещя как заради него сега всичко ще се провали. Изобщо покрай тази сватба ще се изпокараме тотално....

Я сега кажи каква дата е 16/02 за мен? Ще валят рози или киселинен дъжд  Sunglasses

# 99
  • Мнения: 1 584
Вики, много мерси, но Лаутертал ми се пада далеч. Не мога да повярвам, че в КА няма , просто в и-нет няма грам полезна информация  #Cussing out Къде мога да попитам, ще ми дадат ли инфо в кметството например? Това е град пълен с бг. студенти, изключено е да няма преводачи, егати пех-а тази вечер!

Аз едно време търсих за превод на актове за раждане за регистрация на бебето и не намерих в района. В крайна сметка обаче при нас стана и с легализиран превод от България та нямах проблеми. Там има позната в агенция и правят и експресни поръчки. Аз обаче утре сутрин летя и няма как да ти взема твоите документи ако ти върши работа и превод оттам  Sad

# 100
  • Мнения: 7 605
Мистик,
праЩай документите до БГ с куриер. DHL вzимат 55? някъде zа документи. В БГ някой да ти ги превежда и легалиzира, експресно, и обратно с куриер. До края на другата седмица наааайййй късно ги имаШ.

А БГ превода4 в друг град в Германия, с праЩане по поЩата? Или пак с куриер?

# 101
  • Мнения: 2 907
А БГ превода4 в друг град в Германия, с праЩане по поЩата? Или пак с куриер?

Не, утре отиваме сутринта в КА и започвам да търся. Било то в гелбе зайтен, било то в кметство за инфо. И само лично ще си дам документите, като отида да си ги взема лично. Дано утре да намерим за да ги имам след няколко дни.

Хайде да спираме с моите проблеми, че темата стана досадна.

Сърфе, във вторник започва ДСДС, нали беше питала преди време. Лиска оргазмува сигурно при мисълта за Болен  Mr. Green

# 102
  • Мнения: 1 178
Приятелче, моя приятелка има детски кабинет тук и от нея zнам, че основните причини zа zакъсненията са спешните случаи, които може да са и по телефона и неточно предвиждане продължителността на термин, от страна на лекарските помощнички (Arzthelferinnen) (така ли се превежда Thinking) Гледала съм я как поставя червени напомнителни лисчета, че zа основен преглед се нуждае от 30, а не от 15 минути, ефекта е краткотраен и след време пак слагат термини преz 15 мин. беz да се zамислят. Достатъчни са два такива случая zа да се обраzува едночасово zакъснение. Мъжът ми работи в клиника и при тях системата е друга, някоя спешна операция или ситуация обърква целия график там и аz съм чакала по час и половина Rolling Eyes
Днес докато се раzхождах с количката си напомних да ти пиша, че наистина когато голямото дете е около двегодишно не е необходима комбинирана количка, достатъчно е kiddy board. Ние купихме гешвистер zащото големият беше едва на 14 месеца.

И ние иzбрахме детска градина по практичност (най_блиzката) и с добри препоръки. Католическа е но със светска програма (концепция) В момента големият ми син посещава подготвителна група към градината, zа която представете си иzполzвахме връzки. И преz ум не ми е минавало, че тук стават теzи работи.
Пепеляшке, раzкажи zа интегративната ДГ, zащо я предпочиташ пред обикновнната?

# 103
  • Мнения: 7 605
А БГ превода4 в друг град в Германия, с праЩане по поЩата? Или пак с куриер?

Не, утре отиваме сутринта в КА и започвам да търся. Било то в гелбе зайтен, било то в кметство за инфо. И само лично ще си дам документите, като отида да си ги взема лично. Дано утре да намерим за да ги имам след няколко дни.

С риск да те раzо4аровам, но и в жълтите страници няма да пиШе ниЩо, което го няма в гелбеzайтен.де  Tired
По добре направо в най блиzкото БГ посолство, там Ще има и превода4.

# 104
  • Мнения: 69
Не сварвам с включванията,докато иzчета и нова тема

Мистик питай в консулството,там работят с преводачи и ги zнаят,ето ти и линк с телефони
http://botschaft-bulgarien.de/BB/htmls/konsular/index.htm
Ако не попаднеш на компетентна служителка,ще ти пратя на лични тел.на един поzнат в КА,zа който имам смътен спомен,че полzваше и май zнае.
Татяна zа ДГ не мога да помогна,но я ти раzкажи повечко zа това муz.училище (ако искаш естествено).Стана ми много интересно.
Вечерница много гадно с учителката,повечето си вършат работата с толкова нежелание. АДХС пък винаги ми е било странно, в БГ никога не съм чувала zа такъв синдром. Някакъв недостиг на хормони ли е? И как иzобщо го диагностицират?

А да ви питам покрай банките,правили ли сте спестовни влогове? Нашите са при Мъни Макс,но всяка година си променят условията и ми се искаше да се огледам zа нещо по_добро.Някой има ли приятен опит?

Общи условия

Активация на акаунт