Засега сме стройни дами, но през АВГУСТ ще сме мами

  • 11 007
  • 298
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 266
tsvetelinka, къде е това GR, където живееш?

# 256
  • Мнения: 235
здравейте всички!
днес ми е особено кофти ден.  Cry не успях да повърна нито веднъж, но имам ужасен горчив вкус в устата, който имам чувството, че ме изпълва цялата.
едвам имам сили да се движа, а в работата е някаква невероятна лудница и всичко ме дразни.
докато бях вкъщи исках да съм на работа, сега пък искам да съм си вкъщи.  Tired

само да кажа, че това с пликчетата в гърция ме разби!!
мислех, че е само българско явление!!!
ужасно ми се струва да си "купуваш" лекарското внимание и компетенции...  Twisted Evil

всеки труд има цена, но пък нали за това има частни и държавни болници - и лекарите могат да избират къде да практикуват и колко да им се заплаща, и пациентите имат право на избор според това каква им е осигуровката и финансовата им ситуация... но и в двата случая не би трябвало да има разлика в професионалното отношение и грижи към пациента!

# 257
  • Мнения: 1 266
А, Мика ме светна Simple Smile
GR било Гърция  Grinning

# 258
  • Мнения: 104
Ами аз като родих дъщеря ми платихме 5 стотака на АГто , от които по 10 лв за акушеката и останалия персоннал. Не че особено се грижиха за мен, кушетката ми беше направила рана на гърба докато лежех след раждането и като я помолих за помощ, ми каза нещо грубо от рода:Да не съм ти прислуга.

# 259
  • Мнения: 27
Здравейте и от мен. Преди малко се връщам от преглед, всичко е наред и бебо е пораснал , но термина ми се променя 19 август.Утре ще давам урина за ацетон и ако е положителна влизам в болница,то не спря това повръщане. 

# 260
  • Мнения: 82
маминки вас боли ли ви глава,мен последните 3 вечери ме наболява,но не пия нищо,някъде четох,че главоболието не било хубаво за бебето,въпреки че не мога да си обясня защо?Напоследък повече се застоявам пред компютъра-може и това да е причината

а колкото до плащането в пликче,предпочитам да си платя повече,но официално отколкото да давам подкупи

# 261
  • Мнения: 1 266
Стела, можеш да пиеш парацетамол от 500 мг, няма проблем.

# 262
  • Мнения: 82
Благодаря Марта-винаги помагаш!  Hug

# 263
  • Мнения: 92
Аз писах как са нещата тука,то се превърна в оплюване.Да кажа само че нямам проблем да ги давам,и съм доволна от вниманието и разбираемоста му.За мен това не е подкуп,всеки разбира нещата по собствен начин.Всички лекари са така и навсякъде по света ги има тез неща,говоря най вече за лекарите с доста години практика,всички чакат!Както и да е не съм искала да засягам никоя от вас. Hug

# 264
  • Мнения: 82
Tsvetelinka,мила,разбрала си ме погрешно,аз само изразявах собсвеното си мнение без да искам да засегна никого и без да имам конкретен случай предвид,а по принцип и имайки предвид българската действителност  Simple Smile

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 129
Пак много сте изписали, едва изчетох всичко Simple Smile
На мен даже ми се пие кафе, нещо явно съм на обратно Rolling Eyes
Колкото до раждането - аз още не съм решила къде ще е, обаче не искам да е в Бургас- тука било ужас. Ще избирам между Варна и Сливен сигурно.

# 266
  • Лондон
  • Мнения: 56
Аз писах как са нещата тука,то се превърна в оплюване.Да кажа само че нямам проблем да ги давам,и съм доволна от вниманието и разбираемоста му.За мен това не е подкуп,всеки разбира нещата по собствен начин.Всички лекари са така и навсякъде по света ги има тез неща,говоря най вече за лекарите с доста години практика,всички чакат!Както и да е не съм искала да засягам никоя от вас. Hug

Работила съм 5 години в болница в Щатите и мога да те уверя че не е така навсякъде по света. Разбира се, че има начини да си платиш ако искаш повече и по-добро, но не и с пликче - така се прави само в Балканските и някои други държави. Не е и в Западна Европа и Америка... В никакъв случай не те обвинявам или осъждам - и аз бих го направила в тази ситуациа. Правила съм го в България... И пак бих го направила ако се наложи.  Такава е културата. Но тук в УК дори не мога и да си помисля да направя нещо подобно...

# 267
  • Мнения: 932
Видях бебето!Кефффффф.Но терминът ми се измества за 4-а август.
Ако живеех в България,сигурно и аз бих си платила.Все пак става въпрос за на-важното нещо в живота ти-детенцето ти!
Тук всичко е безплатно за щастие.
А за това дали детето да е при теб...Според мен майката трябва да избира.Аз раждах 24 часа и когато излязох от болницата,не бях спала 72 часа-бях като умряла.Елла се скъса да реве и дори не искаха да ми дадат една бутилка мляко/защото кърмех/.Бях безкрайно изтощена и ако някой можеше да я вземе за час...

# 268
  • Мнения: 38
Добро утро, момичета! Как сте днес? От тези приказки за кафето и виното и сега вече ме е страх да пия кафе. А в крайна сметка така и не разбрах вреди ли на бебето или не. Аз за себе си си обяснявам нещата така - това, което влиза в кръвта, отива през плацентата и в бебчето. Алкохолът влиза, нали правят кръвна проба за алкохол; никотинът също знам че влиза, защото стеснява кръвоносните съдове и забавя кръвообръщението; но кофеинът - не знам. Ето това ме обърква. Дали на бременните им става лошо и затова не пият кафе или е вреден за бебчето?!? Аз обичам да пия кафе, но като ми ставаше лошо и си правех по 1 кафе сутрин, което си го пиех цял ден и пак не го изпивах. Сега след приказките онзи ден и хем ми се пие, хем ми е гадно да не навредя нещо, дори и ми се подгажда пак ( може и от внушение да е).

А относно раждането какво да ви кажа: Аз първият път не си платих. Докторът си седеше на бюрото и попълваше документите, акушерката обръщаше внимание и обяснаваше на 15 - 20 студентки наредени около мен, а аз си раждах сама. Като я попитах да напъвам ли и акушерката ми каза: "Напъвай като ти се напъва". Няма да ви разказвам подробности, но сега си мисля, че ако плащането е и внимание, то ще си платя. При мен проблемът е, че даже няма на кой. Моята докторка, на която единствено имам доверие, не я пускат да изражда в болницата. Тя и мъжът и са най-добрите генеколози тук - и двамата не ги пускат. А докторите, които работят в болницата са единият да хванеш, другия да удариш - ужас.

Много се унесох... Приятен ден и много усмивки и хубави емоции!

# 269
Добро утро! Hug
Как сме днес?
Пожелавам на всички, които все още им се гади и повръщат бързо да се оправят!
За коментарите за детенцето всеки сам си знае,но при едно тежко раждане всеки има нужда да се възстанови поне малко, а бебето си иска своето ,няма значение дали си изморен или не.
За държавните болници и по специално за Шейново подкрепям изцяло Деси,аз отдавна съм раждала ,но си правя профилактичните прегледи там(последния е август) и имам пресни наблюдения.
В миналата тема някои от вас се оплакваха от проблеми с венците,аз си купих клеева тинктура и съм много доволна,мажа ги сутрин и вечер и почти се оправиха,ако искате пробвайте.
Засега това е от мен,лек ден и много усмивки! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт