Бебето ми е в болница.....

  • 13 217
  • 180
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
....Приеха го в неонатологията в "Токуда".....Самичък....След размисъл да бъдем ли двамата в някое детско отделение и да ни лепнат някой вирус, или в неонатологията самичък, но в стерилна обстановка, решихме, че е най-добре за бебчето....Сега ще си цедя кърмата и ще я нося....Той хапва на поискване....просто ще полудея.....как ще стане сега....
Вдигна температура и след направените изследвания се оказа, че има белтък в урината и масово левкоцити....Казаха, че сме за приемане.....
Не мога да понеса мисълта колко е самичък и мъничък.....
Майчета, кажете ми как да се справя с кърмата - купих си контейнери на авент....Как става  - пълня и слагам във фризера ли, в хладилника ли.....
Помолете се за нас...

# 1
  • Мнения: 306
Всичко ще се оправи, всички ще се молим за вас Praynig Само бъди силна и не се панирай много Hug
Кърмата издържа в хладилник 24 часа. А ако е замразена във фризер е хубаво после да се стопли до телесна температура, но до колкото съм чувала не във микровълнова, защото си губи качествата

# 2
  • Мнения: 1 029
мила,относно кърмата не мога да ти дам съвет,защото при нас я нямаше,но много искам да те гушна и да ти вдъхна кураж Hugне се притеснявай,нали е там за да се оправи и скоро да сте заедно.
Знам че ти е мъчно,но мисли за хубави неща и след няколко дни ни пиши колко е пораснал и колко сладко се гушкате  bouquet

# 3
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Стискам  палци бързо да се оправи детенцето. В "Токуда" е в добри ръце. Не се предавай, скоро пак ще си го гушкаш. Praynig Praynig Praynig

# 4
  • Мнения: 169
 Hugкураж мамче

# 5
  • Мнения: 1 062
Предполагам, че ти е много тежко, но мисли позитивно и бъди силна. Ние преди три месеца лежахме в болница с бебка и знам какъв кошмар е. Бебчето ще се оправи и няма и да помни. Щом е на поискване не е ли било по-добре да сте заедно, някъде където може. Не е упрек, разсъждавам си просто. А за кърмата зависи колко време ще престои. Ако е по малко от 24 часа, смятам , че не е необходимо да я слагаш във фризер. Късмет и дано скоро се оправи бебенцето. А какво казаха, че му има?  Hug

# 6
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
Разбирам мъката ти! Мога само да ти съчувствам и да се моля за вас! Относно кърмата -влез във кърмаческия и по-точно в библиотеката,там има инфо за съхранение на кърмата! Hug

# 7
  • Враца
  • Мнения: 173
Здравей и аз искам да те прегърна и да ти вдъхна кураж  Hug. Виждам 4е малчо е роден на моята дата  Heart Eyes, значи ще се пребори бързо с болестта и скоро ще сте пак заедно Peace. Много добре че си решила да си го храниш с кърма. Изцеждаш единя ден, съхраняваш в хладилника и на следващият носиш на беб Heart Eyes Стискам палци и се моля скоро детенце да си е при вас. Много поздрави и целувки - Хари   bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 63
Съжалявам за твоето мъниче  Cry Дано да се оправи по-скоро и да можеш да си го гушкаш наволя Praynig А относно контейнерите след като ги напълниш можеш да ги поставиш или във фризера или в хладилника. Ако ги съхраняваш в хладилника трябва да използваш кърмата в рамките на ден, а от фризера - до 3 месеца /поне на упътването на моята кутия така пишете, макар че някой мами твърдят, че във фризера може да се съхранява до 6 месеца/. След като изкараш контейнера от фризера или хладилника в никакъв случай кърмата не се стопля на микровълнова, остави я малко на стайна температура и след това можеш да потопиш контейнера в съд с по-топла водичка или ако имаш съд за нагряване. Ако веднъж си решила да ползваш контейнера, но ти остане кърма от него не трябва да я връщаш отново в хладилника/фризера. В общи линии това е. Ще ви стискам палци по-скоро да се приберете вкъщи здравички!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Кураж!Дано скоро се оправи бебчето ти! Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 1 711
Виж тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

По принцип това го дават за здрави и доносени бебета, но може поне да се ориентираш.

Дано да се оправи скоро бебо за да можеш да си го кърмиш и гушкаш  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
Дано скоро се оправи малката душичка и да се гушкате вкъщи! Praynig Hug

# 12
  • Мнения: 103
Алекса, бъди оптимист и имай вяра, че всичко ще е наред с бебчето ти! Не позволявай лоши мисли да витаят в главата ти Naughty
Представям си колко е трудно това, когато детенцето ти е болничко и ти не си до него...Били сме в болница с детенце и действително не е лесно, но после всичко минава и забравяш тези дни. А бебетата, когато са болни обикновенно е желателно да са под лекарско наблюдение.
Сигурна съм, че Даниел е в добри ръце!
Не губи вяра, че някой или нещо /лично аз силно вярвам в Бог/ ще бди над твоята рожба и ще я пази!

# 13
  • Мнения: 1 264
Не мога и не искам да си представям как се чувстваш в момента.
Дано бебо се оправи бързичко и скоро да се гушкате вкъщи.  Praynig
 Hug

# 14
  • Мнения: 864
Мила,разбирам как се чувстваш.Бъди силна!Ще мисля за бебчо и всичко ще се оправи!!!
Прегръщам те   bouquet

# 15
  • Мнения: 3 695
Стискам палци бързо да се оправи бебечо и да сте заедно!
За кърмата - питай в кърмаческия или се обърни към някой от този списъкHug

# 16
  • София
  • Мнения: 1 262
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
стискам ви много палци, малчо е в добри ръце  Hug

# 17
  • Мнения: 5 393
Стискам палци всичко да е наред с бебока Praynig
Кърмата може да се съхранява в хладилника без проблем 24 часа. Така,че можеш да цедиш и да носиш на следващия ден.
Според мен сте взели правилното решение относно стерилната обстановка.Така бебчето ще се оправи по-скоро и ще можете отново да се гушкате.Кураж Hug

# 18
  • Мнения: 5 539
Моля се да се оправи по-бързо и да не е нещо сериозно!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 217
За съжаление е сериозно, но цялата ми надежда и вяра са впрегнати в момента....надявам се, че с толкова подкрепа в молитвите от вас, Господ ще ме чуе...

# 20
  • София
  • Мнения: 44 098
А защо теб не те пуснаха с детео...егати и политиката има тази болница...чесно аз в такъв момент не бих си оставила детето само....

Да оздравява бързичко му пожелавам Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 27 524
Много съжалявам да прочета това  Cry Това е едно от недоразуменията в България, които ме шокират и които не разбирам. В т.нар. бели държави НИКОГА едно бебе, малко дете или просто дете не може да бъде оставено само. Никога.
Настоявай, плащайте, преместете го, опитайте да не е само, това е ужасен стрес за детенцето, за вас - също  Confused
Желая от сърце всичко скоро да е наред  Hug

# 22
  • Мнения: 1 199
Стискам палци да се оправи бързо:pray: Но и аз бих те посъветвала да отидеш при детето си, дори да има рискове. Това е жесток стрес за детето... Как да си мобилизира силичките и да се бори с болестта, когато е оставено с непознати точно когато му е зле... Мисля че и на теб ще ти бъде по-лесно като го виждаш. Лежала съм и аз с бебе в болница, поне ми беше пред очите...

# 23
  • Мнения: 476
Разбирам те прекрасно. След като родих се наложи детето ми да остане в болница, а мен ме изписаха. Така, че това "никога, в никоя държава освен в България" не е съвсем вярно.

Пожелавам на детенцето бързо да оздравее, а на теб да се държиш и да не губиш надежда, че всичко ще се оправи.

# 24
  • Мнения: 27 524
След като родих се наложи детето ми да остане в болница, а мен ме изписаха. Така, че това "никога, в никоя държава освен в България" не е съвсем вярно.

Недопустимо е в 21-ви век да се оставя бебе или дете на годинка-две само, без родител, без опора, без подкрепа и разбиране. За каква демокрация говорим, за какви нормални отношения?  ooooh! Съжалявам, но аз за такова нещо в Европа не съм чувала.

# 25
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Имаш подкрепа и от мен.Ще се моля бебчо да се оправи по-бързо baby_neutral

# 26
  • Мнения: 478
Ще се моля бебчето да се орави бързо.
Моя бебо беше на 20 дни когато ни приеха в болница със съмнения за пневмония. Аз бях с него обаче. След 2 дни се самоизписах след допуснати грешки от персонала, а бебчо си беше добре.
Не е редно децата да са сами. Хубавото е, че още нищо не разбира.

# 27
  • Мнения: 115
Стискам палци бебчо да се оправи бързо и да се прибере в къщи при вас Praynig Praynig Praynig

# 28
  • Мнения: 2 746
Ох, миличка, тежко е наистина.Но мисля, че си взела най-правилното решение за бебенцето.Всичко ще  е наред, нали е под лекарско наблюдение бебчо.Стискам палци бързо да се оправи  Praynig Hug
 

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Алекса,моля се бебко да се оправи с цялото си сърце!!! Praynig

# 30
  • София
  • Мнения: 2 734
Дано бързо се оправи човечето!

# 31
  • Мнения: 258
стискам палци да се оправи бързо и скоро всичко да е само лош спомен  Heart Eyes
Мога само да предположа какъв стрес изживяваш в момента, но трябва да бъдеш силна и да вярваш - така привличаш позитивна енергия и му помагаш да се пребори!

# 32
  • Мнения: 2 131
Аз вярвам и съм убедена, че бебето ти ще се оправи!  Hug

# 33
  • Мнения: 354
Дано бъро се оправи малечко. Прегръщам те силно.

# 34
  • Мнения: 4 621
Стискам палци бързо да се оправи малката душица Praynig
Кураж и на теб, за да си пълноценна мама след като си го приберете в къщи Hug

# 35
  • Мнения: 492
Дано се оправи бързо мъничето.  Praynig  Praynig Praynig

# 36
  • Мнения: 1 335
Моля се да се оправи бързо бебочето ти  Praynig Praynig Praynig
Взела си правилно решение, че си го завела в неонатология  Peace

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 907
Мила Alexa, ще мисля за вас и ще се моля бебко да се оправя по - бързо  Praynig Praynig Praynig. Дръж ни в течение какво се случва.

# 38
  • Мнения: 16
newsm17 newsm17 newsm17
Дано бързо да се оправи и много,много да се гушкате.

# 39
  • Мнения: 3 929
Желая ви бързо оздравяване. Напълно те разбирам, колко си разтревожена и ти е мъчно, но в такива моменти си мисли, че така е най-добре за бебето. Аз не съм използвала контейнери за кърма, а обикновени бурканчета от пюрета, които предварително стерилизирах. Изцеждах кърма с помпата и изливах в бурканчето, като му слагах етикет с грамажа и датата и замразявах във фризера.

# 40
  • Мнения: 7 474
Желая ти  бързо да се оправи бебчо и да се прибере в къщи. Кураж  Praynig Praynig Praynig

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Мила, Алекса, много съжалявам за случващото се. Моля се мъничкото сладко бебче да се прибере по-скоро здраво у дома! Прегръщам те!  Hug

# 42
  • Мнения: 636
 Praynig
Всичко ще е наред, вярвай в това! Прегръщам те Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 1 285
Бъди силна, макар да знам, че не е лесно. Дано скоро това остане само лош спомен. Поздравявам те за избора да му даваш кърма, това е голяма помощ за него.

Ние сме с теб!

# 44
  • Мнения: 498
Бъди силна и не се обезкуражавай! Постъпила си възможно най-правилно, по-добре в неонатологията, октолкото в стая с други бебчета и майчета и бол инфекции. Много е мъничак и дори твоето присъствие, може да е опасно за Даниел. Съжалявам, знам как се чувстваш, ние един месец бяхме разделени, сега вярвам че е било за добро. Скоро ще се оправи и отново ще сте заедно. Hug Hug Hug

# 45
  • Мнения: 545
Мила,моля се детенце да оздравее бързо!Прегръщам те!

# 46
  • Мнения: 3 116
Ох Алекса, много ти се насъбра  Sad

Сигурна съм че там д-р Масларска добре ще се грижи за него и дано бързо да оздравее мъничето  Praynig Praynig Praynig

# 47
  • Мнения: 1 877
Олелее! Мила Алекса,направо не мога да повярвам,че мъките ти продължават (след всичко,което преживя по време на бременността)Ще се моля горещо за Дани,а на теб то желая много-много сили да издържиш...!!! Изпращам ви цялата си положителна енергия!

# 48
  • Мнения: 2 622
кураж Peace

# 49
  • Мнения: X
Бебчето ще се оправи, ще видиш, няма и да помни. Там е в добри ръце и  добре, че е в неонатологията, а не в детското. На теб ти е много трудно, но всичко ще мине и ще бъде забравено, само не се отчайвай.

# 50
  • Мнения: 174
Всичко ще се оправи Praynig
Трябва да си много силна, заради него, бъди силна и много скоро пак ще се гушкате с мъника. Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 35 943
Кураж!!! Grinning
Бебчо ще се оправи
 Praynig Praynig Praynig

# 52
  • Мнения: 2 614
Мила, Алекса, трябва да си силна заради мъника, а изаради другите си дечица!  Praynig
Всичко ще се оправи и скоро пак ще се гушкате с мъничето!  Peace Hug

# 53
  • Мнения: 9 973
кураж,бебчо е в добри ръце Hug

# 54
  • Мнения: 2 553
Мила Алекса, много кураж! Взела си правилното решение! Бебчето ти е в добри ръце и ще се оправи и скоро ще се гушкате и кърмите до насита  Hug

За кърмата - ако я носиш всеки ден, няма проблем да я съхраняваш в хладилник в стерилизирани бурканчета или контейнерчета. До 12 часа може да стои в хладилника кърмата  Peace Само спокойно и не се предавай  Hug

# 55
  • Мнения: 1 900
Знам че сега ти е много трудно, но имаи кураж. Цеди кърмата с помпа и я съхранявай, чашите Via са много удачен вариант.
Вярвам че лекарите там ще се грижат добре за бебето ти. Много е тежко когато детето ти е болно, а още повече щом сте разделени. Когато малкия беше в интензивното имах чувството че са изтръгнали част от мен.
Пожелавам скорошно оздравяване Hug Praynig

# 56
  • Мнения: 3 698
Ще се моля малкото ти бебче бързо да оздравее и да го гушкаш съвсем скоро  Praynig! Бъди силна, много е трудно, но сте взели правилното решение, по-добре в неонатологията отколкото в детско отделение.Дано скоро е здравичък и си е при теб - кураж миличка!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 217
Днес сутринта в 8 бях при Дани - ноща е мивнала спокойно, не е вдигал повече от темп. ,с която го приеха....Беше с 37.5 Включили са му системка и антибиотик. Взели са му кръв и урина - не са добри резултатите: левкоцитите са повишени, но то е нормално, след като има проблем; в урината си имаме белтък,масово левкоцити, еритроцити.....Става въпрос за бъбречна история. Говорих с доц. Лилова - тя е детски нефролог - много мила жена. Днес вероятно ще му направят ехограф....
В 15 часа ще ходя да си го видя пак за по-дълго.
С кърмата се справих - там искат да излдват и нея преди да му я дадат....
момичета, благодаря ви от сърце за подкрепата - не ни забравяйте през деня, молете се с мен - много разчитам на вас....  bouquet

# 58
  • Мнения: 953
Всичко ще бъде наред, скоро ще си го вземеш у дома.

# 59
  • Мнения: 1 733
Алекса, моля се за вас, дано скоро се оправи мъничето!!!

# 60
  • Мнения: 881
Скъпа майче,моля се за вас PraynigВсичко ще се оправи,не се притеснявай,ние сме с теб Hug

# 61
  • Мнения: 3 116
Алекса, това което описваш наистина много прилича на бъбречен проблем. Доколкото аз знам доц. Лилова е един от най-добрите детски нефролози. Ще го оправят бебчо, не се притеснявай  Heart Eyes

Ще стискам палци всичко да е ок на ехографа и да се окаже една проста инфекция  Praynig

А бактерии в урината изолирали ли са ?

# 62
  • Мнения: 219
Миличка ,горе главата!!! Бебо ще се оправи и ще си го гушкаш вкъщи. Стискам палци и се моля това да стане максимално бързо!!!!  Praynig Peace Hug

# 63
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Всичко ще се оправи, миличка. Имате и моята подкрепа Hug Hug Hug

# 64
  • Мнения: 299
Бебчо е в добри ръце и ще се грижат добре за него  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 2 227
След като родих се наложи детето ми да остане в болница, а мен ме изписаха. Така, че това "никога, в никоя държава освен в България" не е съвсем вярно.

Недопустимо е в 21-ви век да се оставя бебе или дете на годинка-две само, без родител, без опора, без подкрепа и разбиране. За каква демокрация говорим, за какви нормални отношения?  ooooh! Съжалявам, но аз за такова нещо в Европа не съм чувала.

Тук съм напълно съгласна с Блонди!
Алекса, ще се моля за теб и мъничето. Дано по-бързо да оздравее и скоро да се гушкате Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes!

# 66
  • София
  • Мнения: 7 190
Стискам палци!
Потвърждавам за Лилова - много добър специалист е. Съвсем скоро ходихме при нея няколко пъти, защото дъщеря ми имаше пикочна инфекция.
Не искам да давам излишен акъл - докторите си знаят работата - но все пак е добре да пуснат стерилна урина с антибиограма, за да е ясно дали се дава правилният антибиотик
(при нас действаха "на сляпо", защото нямаше време да се чакат резултатите от стерилната урина).

# 67
  • плевен
  • Мнения: 133
съжалявам за това,че бебо е самичък съчувствам ти и предполагам колко ти е трудно,ще се моля всичко да се оправи и по скоро да бъдете заедно.Ти бъди силна.
ще чакаме новини след ехографа стискам палци Peace

# 68
  • Мнения: 511
Моля се бебчо да се оправи бързо!!! Praynig Praynig Praynig
 Hug Hug Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 5 079
Миличка, кураж и сила! Представям си как се чувстваш...
Молим се за теб и бебчо... Praynig

# 70
  • Мнения: 3 456
Алекса, кураж ! Бъди силна ! Моля за вас!

# 71
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
След като родих се наложи детето ми да остане в болница, а мен ме изписаха. Така, че това "никога, в никоя държава освен в България" не е съвсем вярно.

Недопустимо е в 21-ви век да се оставя бебе или дете на годинка-две само, без родител, без опора, без подкрепа и разбиране. За каква демокрация говорим, за какви нормални отношения?  ooooh! Съжалявам, но аз за такова нещо в Европа не съм чувала.

Не си съвсем права, Блонди. В неонатологията бебетата са сами. Дори и в т.нар. "бели страни в Европа". Аз живея в такава. Дали е правилно или не, няма да коментирам, но това е факт. Хубавото е, че няма ограничения кога да ходиш на свиждане и колко да стоиш. В детските отделения обаче децата могат да се приемат заедно с  родителите.
На Алекса са й предложили точно това - сам в неонатологията или заедно в детското отделение.

Алекса, искрено желая на детенцето ти да се оправи бързо!

# 72
  • Мнения: 47 981
желая бързо оздравяване на бебчо и да случите на добри лекари

# 73
  • Мнения: 1 440
Алекса,от сърце се моля за твоето бебче!Бог да е с него и бързо да се оправи! Praynig Praynig Praynig
Пиши ни за всяка подробност,моля те!А ти бъди силна! Hug

# 74
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



   Съжалявам SadПожелавам ви много бързо да се оправи и да сте всички заедно! Heart Eyes

# 75
  • Мнения: 22 430
Алекса, дано всичко е наред и бебчо бързо да се оправи.

Не се притеснявай, че е сам, там добре се грижат за бебетата.
Дъщеря ми почти 1месец стоя в неонатологичното отделение, тъй като се роди недоносена, но лекарите и сестрите са изключително мили.

Кърмата може да стои в хладилник 24часа, ако ще носиш всеки ден не е нужно да слагаш в камерата. Цедиш и я носиш в отделението.

# 76
  • Мнения: 469
Ох милата,толкова тревоги ти се струпаха на главата! Sad
Сигурна съм,че всичко ще се оправи!
Една голяма прегръдка от мен Hug

Пиши,как е бебчо.Чакаме добри новини!

# 77
  • Мнения: 3 042
 Hug С пожелание за бързо оздравяване и прибиране вкъщи! Praynig

# 78
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Миличката  Hug
Стискам палци възможно най-скоро бебчо да си е здравичък вкъщи.
Чакам да видя и една ведра тема, пусната от теб  Hug   Hug   Hug

# 79
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Алекса, силни прегръдки за теб и мъничето  Hug
Чакаме хубави новини много скоро!

# 80
  • Мнения: 959
Дано всичко бързо се оправи и забрави! Hug Praynig Praynig Hug

# 81
  • Мнения: 514
Стискаме ти палци, мамче!!! Ще видиш, че всичко ще бъде наред! Кураж!

# 82
  • Мнения: 445
 Hug Прегръщам ви и двамата. Бебо ще се оправи! Доц. Лилова е страшно добра. Водила съм Ники при нея докато работеше на предишното място. Горе-долу по това време я поканиха в Токуда и доколкото си спомням е завеждащ отделение.
Късмет!

# 83
  • Мнения: 2 171
Дано мъничкото ти слънчице се оправи бързо и скоро пак да се гушкате Praynig. Представям си колко ти е тежко сега Sad. Ще чакаме добри новини Hug

# 84
  • Мнения: 403
Стискам палци всичко да мине скоро.Кураж.

# 85
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Стискам палци!  Praynig
И аз съм много доволна от доцент Лилова. Тя ни лекува остро възпаление на бъбреците, когато Борис беше на 40 дена. Лежахме в детското, но в самостоятелна стая /за да не лепнем нещо от другите деца/. И нашите резултати бях кошмарни, но хората си свършиха работата. Ще се оправите!  Hug Hug Hug Hug

# 86
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте милички,
оказа се, че ще правят ехографа утре. Непременно ще ви пиша как вървят нещата.
Днес следобяд малко се окуражих от думите на лекарката, която беше на смяна.
Направили са посявка на урината, за да видят точно какви са бактериите и да следват антибиограмата.
Сега е на широкоспектърен антибиотик, за да не допускат да расте възпалението....
Вечер ми е много тежко.....Не смея да спя, да ям, да се къпя, защото имам чувството, че правя нещо нередно - сякаш ми е добре, че имам достатъчно време за всичко това, а с бебко дори зъбите си миех със скоростта на светлината.... Страшно ми липсва, свива ми се душицата от страх... Дано е милостив Бог и всичко да мине бързо......
Благодаря ви пак мйчета, с вас ми е по-леко....  bouquet

# 87
  • Мнения: 52
Стискам палци! Praynig

# 88
  • Мнения: 354
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
БЪРЗО ОЗДРАВЯВАНЕ И КУРАЖ

# 89
  • Мнения: 2 910
Стискам палци малкото човече бързо да оздравява Praynig А на теб много кураж и вяра в добрия резултат  bouquet

# 90
  • София
  • Мнения: 721
Стискам палци и дано скоро бебчо да си у дома Praynig Praynig Praynig

# 91
  • Мнения: 600
Миличка, дано всичко да се оправи по-бързичко и бебчо скоро да е в прегръдките ти! Стискам ти палци от сърце!  Hug  bouquet

# 92
  • Мнения: 219
Дано да са добри резултатите от Ехографа и да нямате бъбречни увреждания  Praynig
Чакам с нетърпение добри новини  Peace Hug
"Не смея да спя, да ям, да се къпя, защото имам чувството, че правя нещо нередно - сякаш ми е добре, че имам достатъчно време за всичко това, а с бебко дори зъбите си миех със скоростта на светлината."
 Няма да се предаваш ! Как няма да спиш и прочие? Имаш още две деца ,които имат нужда от свежа и отпочинала мама ! И на бебето ще му е добре ,когато мама е спокойна и му вдъхва увереност! Те много се влияят от нашето емоционално състояние ,затова ще си оптимисти ще се вземеш в ръце , иначе ще те  #2gunfire
Много те прегръщам и ти желая бързо да се оправите  Hug  bouquet

# 93
  • Мнения: 679
Кураж!!! С теб сме!  Praynig
 Hug

# 94
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Дано да няма нищо обезпокоително и бързо да изпишат бебчо.  Praynig

# 95
  • плевен
  • Мнения: 133
моля се от цялата си душа всичко да мине добре и в положителна насока бебо да се оправи час по скоро да е при теб.успех newsm17 newsm10
пиши след ехографа стискам палци дано всичко да е на ред

# 96
  • Мнения: 1 273
Ох  Cry
От все сърце ти пожелавам, бързо да се оправи малкия бебок Praynig Hug

# 97
  • София
  • Мнения: 593
Ох много ми стана мъчно Tired
Кураж и всичко да се нареди добре Praynig

# 98
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Кураж! Всичко ще е наред!  Peace

# 99
  • Мнения: 5 393
 Praynig Praynig Praynig

Чакаме новини.Нали за днес е насрочен ехографа?

# 100
  • Мнения: 403
Praynig Praynig Praynig

Чакаме новини.Нали за днес е насрочен ехографа?
Стискам палци всичко да е наред.

# 101
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Боже Алекса, като те познавам и знам колко силна и борбена майка си, знам, че и с това ще се преборите и бебчо ще е добре, скоро ще си е вкъщи Praynig Praynig Praynig
Чакам с нетърпение добрите новини от ехографа Praynig Praynig Praynig
Всичко ще е наред миличка, пожелавам ти бързо завръщане на бебчо у дома и много радостни моменти оттук нататък с него  bouquet

Относно кърмата, моето бебче не можеше да засуче от мен и аз 9 месеца цедих кърма и я хранех от шише. Държала съм и във фризера- после подтоплям до телесна температура и я храня.
Освен в кофичките на авент бях си купила стерилни опаковки за урина-бяха евтини, стигаха на бебка за 1 хранене и после направо ги изхвърлях. Някъде по 10-15 стотинки беше чашката с капачето Peace

Стискам силно палци и ще влизам да следя темата Praynig Praynig Praynig Hug Hug Hug

# 102
  • Мнения: 135
ДАНО ВСИЧКО Е НАРЕД С БЕБО ДНЕС Е ЕХОГРАФА ПИШИ КАКВИ СА РЕЗУЛТАТИТЕ ЗНАМ КАК СЕ ЧУВСТВАШ,МОЯТА ПРИНЦЕСА СЕ РОДИ С ИЗКРИВЕНО КРАЧЕ И ОТ СЕДМИЯ ДЕН БЕШЕ С ГИПС МИЛАТА ВСЯКА СЕДМИЦА БЯХМЕ В ХИРУРГИИТЕ,ВЕРНО БЕШЕ СИ ВКЪЩИ НО ЗНАМ КАКВО ИЗЖИВЯВАШ,ВЯРВАЙ ЧЕ ВСИЧКО ЩЕ СЕ ОПРАВИ И МИСЛИ ПОЗИТИВНО.КУРАЖ МИЛА

МОЛЯ СЕ ЗА ВАС ВСИЧКО ДА СЕ ОПРАВИ

# 103
  • София
  • Мнения: 1 230
Стискам палци и се моля да се оправи мъничето, само мога да предполагам колко ти е тежко да е далеч от теб и самичък. В Токуда ще се погрижат за него, сигурна съм.
За кърмата вече са ти казали. Прегръдки и целувки.

# 104
  • Мнения: 864
Не спирам да мисля за бебето ти!
Чакам новини от днес,и съм сигурна,че ще са хубави!!! Hug Heart Eyes

# 105
  • Мнения: 10 758
 Praynig Praynig Praynig
Стискам палци!Всичко ще е наред Peace

# 106
  • Мнения: 770
Мила, знам какво е! И моето момиченце стоя в болница една седмица сама. Мен и братчето и ни изписаха. Няма да ти описвам как се чувствах, че съм я заминала. А нямах избор...
Спокойно всичко ще се оправи, това са просто лоши моменти от живота. Мисли за напред. Стискам ви палци Praynig

# 107
  • Мнения: 1 877
Алекса,какво става с Дани?Правиха ли му ехография? Пиши ,ако можеш,че всички тук ви мислим...!

# 108
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
правили са му ехо днес - има някакво изменение, съмняват се за рефлукс - връщане на урината от мехура към бъбречните легенчета. Не е доказано обаче, защото първо трябва да се излекува инфекцията и след около месец ще правим снимка, от която ще си проличи дали наистина има такова нещо. Както и да е - напълно лечимо е. Казаха, че оздравяването вече е започнало. Не е вдигал Т.
Проблема е сериозен, но слава на Бога, е поправим.... При момчетата било доста често срещано явление.
Засега толкова - утре ще се срещна с доц. Лилова за да ми обясни лично и подробно. Пак ще пиша.
Мъката ми, че не е с мен и е самичък се поизмести от надеждата и щастието, че нещата се оправят. Прегръщам всички ви  bouquet

# 109
  • Мнения: 403
Браво добри новини.Стискам палци скоро всичко да е само спомен. Hug

# 110
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Алекса,  Hug Всичко ще се оправи, бъди силна. Hug

# 111
  • Мнения: 3 456

Мъката ми, че не е с мен и е самичък се поизмести от надеждата и щастието, че нещата се оправят. Прегръщам всички ви  bouquet
Ще се оправят!Вярвай! Трябва да вярваш! Всички сме с теб !

# 112
  • Мнения: 22
Мила Майче,
от все сърце ви пожелаваме бързо оздравяване  Praynig

# 113
  • София
  • Мнения: 5 755
 Praynig Браво, че е започнал за оздравява!  Hug Дано скоро се гушкате вкъщи!

# 114
  • Мнения: 1 900
 Hug  bouquetРадвам се че новините са добри Peace

# 115
  • Мнения: 2 829
Днес проверявам през час дали си писала нещо ново!
Радвам се, че се оказа решим проблема, дано бързо се оправи Даниел! С гушкането бързо ще си наваксате!
 Hug

# 116
  • Мнения: 5 393
Оххх, слава богу-новините са добри Hug
Дано се оправи бързо Praynig

А с гушкането наистина ще наваксате Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 117
  • Мнения: 1 440
С нетърпение чаках добри новини от теб,Алекса!Радвам се,че малкият Дани върви към оздравяване,дано да бъде по-скоро!
Бог да го пази! Praynig

# 118
  • Мнения: 553
здравей и от мен.
искам да те успокоя с моя опит.
преди броени дни лежахме с малчо /2м/ във втора градска. бебчовците без майки в съседните боксове честно казано макар и малко по-големи /4-5м/ и разбиращи и будуващи всъщност не изглеждаха никак нещастни, когато не ги мъчеха симптомите на болестта им. Явно те приемат за даденост и свикват много по-бързо от нас. В общи линии си спяха повечето време. Твоето човече почти през цялото време спи, те като го хранят, времето в което е будно и усеща че ТИ му липсваш реално ще е много малко.  Hug Hug Hug
за кърменето: моя малчо беше на 10тина дена когато се наложи да мине на шише и АМ за 1 седмица заради мой здравословен проблем. но после като го сложих на гърдата засука като че никога не е чувал за шише.а толкова се страхувах да не се отбие.
Пожелавам ти бързо оздравяване на детенце. Знаеш че си направила най-доброто и за него и за батковците, и както виждам това е и общото мнение.     Hug Hug Hug

# 119
  • София
  • Мнения: 191
Мила Alexa, от все сърце ви пожелавам бързо оздравяване и всичко лошо да остане назад. Hug Heart Eyes

# 120
  • Мнения: 103
Здравей, мила! От сърце се радвам, че малкото ти момченце се подобрява!
Прегръщам те топло  Hug

# 121
  • Мнения: 318
Миличка,много ми стана мъчно за вас с бебчо!Надявам се,бързо да се оправи и отново да си е y дома!За теб щеше да е много подтискащо в болницата,а и дрyгите ти деца също имат нyжда от теб.Бъди силна и не се тревожи,бебчо е творде малък за да си спомня нещо след това.Прегръщам те силно!

# 122
  • Мнения: 3 116
Алекса, дори и да има рефлукс, най-важното е че е хванат навреме  Hug Лечим е и ще оздравее бебчо  Hug

А иначе с антибиотици, такива инфекции бързо се овладяват  Hug

Много много целувки на малкия мъж и продължаваме да чакаме добри новини от вас  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 10:06 от ritka

# 123
  • Sofia
  • Мнения: 907
Така се радвам, че състоянието на бебко се подобрява  Hug и че всичко е лечимо. Чакаме още добри новини, Алекса  Hug .

# 124
  • Мнения: 5 401
Ехааа, прекрасни новини рано сутрин! Браво, много, много се радвам!   bouquet

# 125
  • Мнения: 135
 Hugбраво много хубаво че са открили на време,всичко ще се оправи само кураж и позитивно мислене

# 126
  • плевен
  • Мнения: 133
много се радвам това е страхотна новина Hug
кураж ние сме с теб и също те прегръщаме .
чакаме все така доби новини бързо да оздравявате

# 127
  • София
  • Мнения: 2 217
Днес, когато отидох да го видя беше буден...Даже малко се посмяхме с лекарките - ми те са го превъзпитали - лежи си, кротува, смуче бибата, която при мен категорично отказваше Grinning Много са мили спецовете в тази болница...
Говорих и с доц. Лилова и с д-р Масларска: като излекуват инфекцията, ще правим снимка, за да е абсол. сигурно има ли или не рефлукс и каква степен е. Иначе бактерията е ешерихия / може и да не я пиша правилно/, която е най-честа в тези случаи. Увеличеното легенче и общо взето целия проблем е вроден, но за щастие се оправя. Освен това легенчето може да е уголемено от възпалението, така че.....търпение и време, това ни трябва сега. Днес са му взели пак урина за посявка и в понеделник ще имат пълната антибиограма и всички резултати. Казаха ми, че ще стои в болницата поне десетина дни....но те четири вече минаха...Пък и аз се страхувам - по-добре да е напълно здрав и да си го вземем споскойни.
Само се чудя как ще се пазим от вируси и грипове, направо ми се реве от тия мисли....Големия батко и тати са много контактни с хора и направо незнам..... Ще се моля да ни пази Господ.....
Много ми е жал за Дани и това се усилва още и от факта, че откакто е заченат до сега все нещо става с него....А и като се сетя аз какви ги дрънках и как се нервех докато бях бременна.....Изкарах много трудна бременност и такива тъпотии съм казвала и така съм хленчила, че сега все си мисля дали аз не съм виновна за всичко.....
Както и да е, ще се бориме....
Вие ме накарахте да повярвам в добронамереността на хората. Благодаря ви за това, че участвате активно в нашето оздравяване  bouquet Hug

# 128
  • София
  • Мнения: 7 190
Много се радвам на добрите новини  Simple Smile
И разбира се, че не си виновна за нищо - "какви ги дрънках"? - ми има ли бременна да не дрънка  Mr. Green
Бързо оздравяване на бебчо   bouquet

# 129
  • София
  • Мнения: 1 230
Много се радвам за добрата новина. Права си, че е по-добре да е напълно излекуван, още 6 дни  и ще си го вземете. И мила, недей да се самообвиняваш, имала си трудни моменти, те са зад гърба ти и не те са причина за инфекцията на Дани. Лекарите са ти казали, че проблема ще се оправи, това е най-важното.
Прегръдки и целувки за двама ви.

# 130
  • Мнения: 1 877
Много са радвам ,че проблемът е решим!
Стискай зъби още няколко дена,а през това време се опитай  да си отпочинеш от раждането..доколкото това е възможно разбира се...
Прегръдки от всички нас!

# 131
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Браво на мънинкия послушко!
Трудно се гледат мъже, а ти с 4-има не те виждам...
Важното е, че нещата са под контрол и обратими.
Стискам палци бързо да се оправи бебун и да се гушите вкъщи!

# 132
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Алекса, ще се моля да се оправи детенце. Знам точно какво ви е защото сигурно си чела назад по темите че преди година преживяхме същото с Марти. Д-р Лилова е много добър нефролог и можеш да й се довериш. По принцип рефлукса се вижда на ехографа, но за да се види точно в каква степен е се прави цветна снимка - микционна цистография. Вкарва се на детето с катетър контрастно вещество (не е болезнено) и после се снима на рентген. Твоето бебе най-вероятно ще го упоят и няма да усети нищо. Марти го дрогираха с нещо от което започна да се хили на всички и изобщо не е плакал. Рефлукса в лека степен се израства, не се притеснявай. За боледуването на мен всички лекари ми казват че ще боледува като всички други деца и в това няма нищо страшно. Сигурно ще ви дадат нещо да пиете профилактично (антибиотик в ниски дози), така че вероятността да се зарази пак с бактерии е много малка. На Марти му дадоха да пие и един имуностимулант за бъбреците от който съм много доволна. Казва се уростим - може да питаш Лилова за него. В подфорума "деца с увреждания" има тема за деца с бъбречни проблеми. Дано не ти се налага да пишеш там, но можеш да прочетеш за различни бактерии и рефлукси, както и да поискаш съвет от пишещите там ако имаш нужда.
Здраве на бебока и Кураж на теб!

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 20:24 от martisun

# 133
  • София
  • Мнения: 2 217
martisun, благодаря ти за поста.....Малко ме стресна това с упояването.....но, ако се налага и е за живота на детето ми..... Sad

Последна редакция: сб, 19 яну 2008, 16:36 от Alexa

# 134
  • Мнения: 5 140
Алекса, стискам палци бебе Дани да се оправи и всичко да е ок.
 Praynig Praynig Praynig Praynig Peace Peace Hug Hug Hug

# 135
  • Мнения: 3 698
Радвам се за добрите новини, браво на юначето  Hug

# 136
  • Мнения: 1 877
Как е бебчо? Правиха ли му още изследвания?

# 137
  • София
  • Мнения: 1 941
милото мъниче, дано се оправи Sad Praynig

# 138
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Миличка, от цялото си сърце ти пожелавам много сила и кураж, бързо оздравяване на бебчо и дано повече няма никакви проблеми!

# 139
  • Мнения: 526
Мило момиче пожелавам на бебчето ти бързо оздравяване, а на теб смелост и не се предавай на негативните мисли.

# 140
  • Мнения: 3 622
Стискам палци малкия Дани бързо да се оправи  Peace

# 141
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
днес ходих и ми казаха, че нямаме бактерии в урината. В сряда сутрин ще направим снимката за рефлукса и в четвъртък, ако е рекъл Господ, ще се приберем Praynig Praynig Praynig
Това е засега, в сряда ще пиша пак.
Целувки на всички ви Heart Eyes

# 142
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Чудесна новина, радвам се!Дано в четвъртък се радвате всички на бебето вкъщи Praynig

# 143
  • Мнения: 3 698
Страхотно, дано всичко е наред  и на снимката в сряда  Praynig  и вече здрави и щастливи да се гушкате вкъщи  Hug

# 144
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Целувки за малкия бебо и чакаме снимки с бебешки усмивки  Hug

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Дай боже всичко да е наред и скоро да си гушкате малкото слънчице. Praynig

# 146
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
martisun, благодаря ти за поста.....Малко ме стресна това с упояването.....но, ако се налага и е за живота на детето ми..... Sad

Не се притеснявай за упойката. Но ако не са ти казали му давай нещо противоалергично (кларитин, егиризин) два дни преди изследването. Освен това предния ден го сложи на лечебна хумана ако сте на изкуствено мляко. Ако сте на кърма ти яж картофи, моркови, ориз - нещо което не предизвиква газове. Освен това предния ден и сутринта педи изследването му дай еспумизан. Това което ти писах е много важно. Ако те е страх да даваш на своя глава се обади на лекарите и питай дали да го направиш това. Защото на нас първия път не ни казаха нищо и като го упойха и започнаха да снимат рентгенолога заяви че изследването е опорочено защото Марти има много газове в стомахчето и нищо не може да се види. След което навикаха мен като че ли аз съм виновна че не са ми казали. А противоалергичното си е за твоя сметка защото детето ти може да направи алергичен шок и пак ти ще си виновна а не лекарите. Аз давам противоалергично преди всяко изследване и при всеки прием на лекарства по-силни от витамини. Като правихме втория път изследването питах една педиатърка точно какво да правим и тя ми каза тези неща. Не ми ги е казал нито рентгенолога, нито хирурга - те предимно викат по родителите и се цупят.


Радвам се че детето е добре. Ще стискам палци за изследването.

# 147
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
За кърмата не мога да те посаветвам,но стискам палци бебчо да се оправи много бързо и да си го нацелуваш и напрегръщаш в къщи.Успех мила

# 148
  • Мнения: 1 900
Браво на вас, дано в най-скоро време да си гушкаш бебока и да е здрав за напред Peace

# 149
  • Мнения: 3 116
Алекса, страхотни новини  Hug

Ще стискам палци в четвъртък всичко да е наред със снимката, бебо да няма рефлукс и вече само положителни емоции на семейството ти желая  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 150
  • София
  • Мнения: 2 217

[/quote]

Не се притеснявай за упойката. Но ако не са ти казали му давай нещо противоалергично (кларитин, егиризин) два дни преди изследването.
[/quote]

Ох, аз чак сега прочетох твоя пост - ми то ще е утре изследването, казаха ми, че няма да го упояват, дано съм разбрала правилно.... newsm78
Още днес ще питам настоятелно и подробно.
Ще се пръсна от притеснение с тая възможна упойка Cry

# 151
  • Мнения: 10 758
Алекса, не се притеснявай.Ти си знаят работата Hug

# 152
  • Мнения: 3 456
Здравейте,
днес ходих и ми казаха, че нямаме бактерии в урината. В сряда сутрин ще направим снимката за рефлукса и в четвъртък, ако е рекъл Господ, ще се приберем Praynig Praynig Praynig
Това е засега, в сряда ще пиша пак.
Целувки на всички ви Heart Eyes
Aлекса с теб сме! Утре ще мислим за вас и ще ви изпращаме много положителна енергия!

# 153
  • Мнения: 403
Стискам палци днеска всичко да е наред.

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Praynig И аз се моля днес всичко да е наред!

# 155
  • Мнения: 3 698
Дано всичко днес е наред  Praynig , чакаме добри новини  Hug !

# 156
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте момичета,
направихме снимаката - мина много леко и добре. Рефлукс за съжаление си имаме, но чакам следобяд да го разчете доц. Лилова и да каже каква степен е. Моля се да е до четвърта, за да не ни оперират Praynig Praynig Praynig, а да го израстем с възрастта и с поддържаща терапия....
Утре се прибира мъничето при нас - вече нямам търпение...
Това е,после ще ви пиша за останалата част....
Моля ви, не спирайте да си мислите и да се молите за нас - може да не ви се вярва, обаче положителната ви нагласа и съчувствието се усещат много от нас и сме някак уверени и спокойни.
Благодаря ви много  bouquet

# 157
  • Мнения: 10 758
Моля ви, не спирайте да си мислите и да се молите за нас - може да не ви се вярва, обаче положителната ви нагласа и съчувствието се усещат много от нас и сме някак уверени и спокойни.
Благодаря ви много  bouquet
Аз не съм спирала Praynig Hug Heart Eyes

# 158
  • Мнения: 872
 Praynig
Желая ти да се приберете, да си прегърнеш детенцето и всичко да се оправи.
Алекса,  Hug!

# 159
  • Мнения: 403
Дано да има хубави новини от доцентката Praynig Praynig Praynig

# 160
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами....новините не са най-лошите, но не са и добри - имаме рефлукс 4 степен на дясното бъбрече. Доцентката каза, че не е за операция, ще се лекуваме вкъщи, но трябва стриктно следене. Не ни дават гаранция, че няма да стигнем до операция.....
Е, все пак има надежда за по-добър изход и тя не е малка....

# 161
  • Мнения: 2 829
Искаше ми се да са по-добри новините...
Но все пак има голям шанс да се оправи Даниел и да не се наложи операция!
С такава грижовна майка като теб мушморочето ще получи много любов, гушкане, спокойствие....
Сигурна съм, че и факта, че влагаш толкова усърдие да успееш с кърменето също ще помогне на малкия организъм да се бори по-успешно!
Изписаха ли го от болницата? Hug

# 162
  • София
  • Мнения: 2 217
Много ми намаля кърмата - това е другата гадост, но като помня какво си ми казвала, ще я регулираме с бебо....
Ще се справяме, няма друг път...Не мога да се отчайвам, но ми е много мъчно....
Все пак видяха нещата от раз, че иначе щяха да правят снимка с венозен изотоп, а това вече щеше да ми е в повече и на мен и на него.....
Той е боец, ще се оправи.

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 907
Alexa, съжалявам за диагнозата, която са поставили на мъничето, все се надявах , че всичко ще е наред и ще се приберете спокойни от болницата.
Вярвай, че всичко ще се оправи и бебо ще израсте рефлукса без да се налага операция. Аз ще мисля за вас Praynig Praynig Hug  !!!

# 164
  • Мнения: 3 116
Алекса, сигурно ти е тежко, но е много много важно това че са открили проблема на време. А още повече, че не е наложителна оперативна намеса.

Всичко ще бъде наред, момченцата го имат тоз проблем, но се оправят нещата  Heart Eyes

Да го нацелуваш бебо  Heart Eyes

# 165
  • Мнения: 3 698
Алекса, ще се справите с юначето, ние ще мислим за вас  Hug !

# 166
  • Мнения: 3 456
Alexa, съжалявам за диагнозата ! Пожелавам ти Дани да го израсте. Praynig

# 167
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Алекса дано да се разминете с операцията! Hug

# 168
  • Мнения: 5 317
моля се бебчето да се оправи.

# 169
  • Мнения: 1 900
Алекса така се надявах да са по-добри новините. Sad И все пак не е най-лошото, дано не се наложи операция. Praynig
Колкото и да ти е мъчно, сега бебо има нужда да мобилизираш цялата си сила и позитивна енергия. Не се тревожи за кърмата, дано като си го вземеш да си дойдат на мястото нещата. Дори и да не стане така не се тормози.
Бебчо има нужда от цялата ти обич и нежност, пожелавам ти да се възтанови бързо и само положителни емоции от тук нататък.
Трябва да ти кажа че и моя бебо имаше доста проблеми, но всичко отмина и това което преживях ме обеди, че децата се възтановяват бързо и дори това което днес е било утре може да го няма.
Успех ти желая  bouquet

# 170
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Вярвам, че мъничето ще се пребори! Важното е, че вече ще сте си заедно у дома! Целувки на сладкото бебче  Hug

# 171
  • Мнения: 1 877
Кураж,мила!
Стискам палци и се моля след някой и друг месец всичко да е само лош спомен!

# 172
  • Мнения: 1 840
Алекса, не се притеснявай, положението не е толкова лошо, колкото ти изглежда в момента. Аз съм имала рефлукс като малка на бъбречното легенче - бях 4 годишна. И за мен бяха казали, че ако не се оправи с лекарства, ще трябва да ми правят операция. Е, до операция не се стигна, оправи се медикаментозно. Вярно, че доста си повисях по болници и то сама, защото тогава не позволяваха придружители. Ето, вече 28 години оттогава не съм имала никакви проблеми с този бъбрек, никакви - дори и през двете ми бременности, когато бъбреците са по-натоварени. Всичко изчезна без последствия. Не се тревожете, проблемът на детето е решим. Дори и да се стигне до операция - няма страшно, после всичко ще си дойде до местата. Но вероятността да ви се размине операцията е много голяма.

# 173
  • Мнения: 2 829
Alexa, Искам да те посъветвам да говориш с Хедра и да и поискаш съвет относно кърменето, специално заради проблема на Даниел. Мисля си, че хем за него е полезно да е само на кърма, хем трябва да си много, много внимателна с кърменето докато се нормализират нещата. Нормално, когато трябва да се увеличи количеството на млякото просто слагаш бебето по-често да суче и за няколко дни нещата си идват на мястото. Когато бебето има бъбречен проблем обаче според мен трябва много повече да внимаваш какво количество кърма поема бебето. Също така по отношение на водата-здравото кърмаче няма нужда от вода, но не знам как стоят нещата при случай като вашия-дали трябва бебето да поема повече течности заради проблема или пък е по-добре да е само на кърма, за да не рискуваш с вода, която може да съдържа минерали/ замърсявания.
Хедра може не само да ти даде ценни съвети, но може и да те насочи към лекари, които се занимават с кърмене и съпътстващите го проблеми. Самата тя завършва медицинскообразование в момента.

От сърце се надявам, че всичко ще бъде наред с малкия Даниел, дано успеем да ти помогнем да се справиш и да бъдеш уверена в себе си!

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 15:22 от yanast

# 174
  • Мнения: 14
НАДЯВАМ СЕ ЧЕ МАЛКИЯ  ВЕЧЕ Е ДОБРЕ И ЩЕ МОЖЕ СПОКОЙНО ДА ПРАЗНУВАТЕ РОЖДЕННИЯ ДЕН НА БАТКОТО!ДА ВИ Е ЖИВ И ЗДРАВ!

# 175
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Как сте с малкия?

# 176
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 HugДано всичко да мине от лекарствата и да не се налага никаква операция!
Очаквамете отново, този път с по-добри новини Praynig

# 177
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Алекса, как е Дани? Има ли още температура? Надявам се да е отминало, за да си по-спокойна.  Praynig

# 178
# 179
  • Мнения: 135
добре ли сте  Praynig?

# 180
  • Мнения: 1 877
Алекса,как сте?

Общи условия

Активация на акаунт