Какви играчки купувате?

  • 2 947
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 120
Е то опаковката как да е, все пак на 2/3 от нещата и върху самите тях пише производството..тогава какво правят...или разчитат само на купийката Simple Smile
Аз пък вчера разглеждах дуудъла на Филип...че вчера му го подариха - та килимчето горната част е правена в Япония, долната и комплектоването в Китай....много странно ми стана...Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 695
Купувам качествени, не ме притеснява че са произведени в Китай, ако беше така, без играчки щеше да е детето  Mr. Green. От китайско до китайско има голяма разлика.  Peace

# 47
  • Мнения: 311
Аз съм купувала Чико и Фишер Прайз от Швейцария и там също са китайски, така че това е китайски играчки и толкова.

# 48
  • Мнения: 4 965
Купувам качествени, не ме притеснява че са произведени в Китай, ако беше така, без играчки щеше да е детето  Mr. Green. От китайско до китайско има голяма разлика.  Peace

Правилно.

А и съм работила в посредническа фирма, която намираше фабрики за изготвяне на дрехи на едни от най-известните марки /материалите бяха от Китай и Индонезия, а производството в БГ/, но контролът от страна на клиента беше жесток и наистина "марката" плащаше и вземаше само най-доброто.  Peace

# 49
  • Мнения: 558
Аз съм купувала Чико и Фишер Прайз от Швейцария и там също са китайски...
имам познат, който е работил в Китай, в офиса на TÜV- немски концерн, който е специализиран в контрол на сигурността и качеството на продукти в областа на техниката, околната среда и т.н. Та той казва, че въпреки,че са произведени дадени стоки в Китай, те се подлагат на строг контрол за сигурност и качество,за да се изнесат в случая за Германия...много продукти се бракуват като негодни...
въпросът е,че в БГ освен големите търговски представители,които получават стоката директно от фирмата , има и много дребни търговци,които поръчват стоки с контейнери от Китай и тях за съжаление никой не ги контролира, т.е. това може да са същите бракувани неща,които големите фирми са отказали да вземат,с тяхната марка.. и вместо да са унищожени,китайците да са ги продали на смешни цени и сега да са из бг-пазара... та аз не бих купувала стока made in China от някое no-name-магазинче или сергия Peace

Общи условия

Активация на акаунт