Сериозно, за чалгата! Възможно ли е?

  • 10 478
  • 255
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 423
Аз все пак не разбрах.
Значи ли, че като слушаш поп фолк си простак, или може би си невъзпитан или не си интелигентен?
Най-малкото си тъп селяндур, ако ще и на
жълтите павета до бордюра да си се пръкнал.

Продължавам да чета таз неизчерпаема тема.

# 121
  • Мнения: 5 647
чалга културата ни залива отвсякъде.

Да добавя и курвенския начин на живот.

# 122
  • Мнения: 494
 От гледна точка на умението(професионалното умение за майсторско изпълнение) нашите чалгаджии са направо върха. Раждат се с умението, както се раждат със соула и дяволските, умопомрачителни гласове онези черни певци в далечния Запад. Но тук говоря за истинска чалга-за летящи по струните на джипси-цигулките лъкове или по клавишите на акордеоните, или пък за онези майсторски трели на кларинетите, които нито един бял музикант(сори за определението) не може да изкара. Няма нищо лошо в истинската, циганска чалга. Тя е етно-музика, която можеш да харесваш, да оценяваш или не, както всяка друга такава.
  Но поп-фолка и "културата", която тази музика налага е нещо съвсем различно. Този елементарен, пошъл "сурогат" е толкова разпространен, защото и държавата, и "трудовите и хорица", и манталитета са такива. Че какви са ни и държавниците, че да не им пасва точно тази музика и защо да не я протектират, че и пропагандират, когато тя напълно се покрива с "разбиранията им" за "култура", за държание, за общуване и пр...?!(-това в отговор на Teo).Не виждам нищо ненормално в това. За мен е напълно разбираемо. Не че нещо, ама представете си бъдещия ни премиер(Пази, Боже, ама...)-обожавания ББ... Възможно ли е да го видите в "компанията" на Моцарт? Освен, ако не говорим за едноименните шоколадчета??? Laughing Не, че слушането на Моцарт гарантира наличие на политически разум, разбира се Wink, но по принцип...за паралели си говорим... Wink
  Не мога да предпазя напълно децата си-осъзнавам го(пак в отговор на Тео).То е като да ги предпазя от всичко, което се случва (или не) в тази държава. Мога да давам примери, различни от тези в Биг Брадър, да ги "облъчвам" с различна музика и култура колкото се може повече, да им чета, да ги насърчавам те да четат, да ги подкрепям и да им помагам в неумелите им опити да движат пръстите си по клавишите на пианото, дори никога да не стане от тях нов Лист, да говоря с тях за всичко (включително и за "брака" на Азис и Китаеца)...И мога да се надявам, че всичко това ще има смисъл и че ще натежи в подходящия момент...Знам ли...няма спасение пълно-не могат да живеят под стъклен похлупак, нито пък да се самозалъгвам, че светът "отвън" няма да им повлияе... Мога да стана активист в някоя нарочна организация и да поведа кампания за цензура...,мога да се пробвам да стана министър на културата и да поведа друга държавна политика-такава, която ще показва и пропагандира друго или...алтернативни варианти много...защо не? Може пък междувременно да се появи нова класа политици и да започне промяна в статуквото...(ха-ха...)...Или пък моите пораснали деца и на хората, които започват малко, по малко "да се усещат" да донесат промяната...Лошото е че национален манталитет трудно се променя, ако изобщо се променя...А може би е дошло време за революция, а? ...
  Темата е толкова обширна и въпросите на авторката са толкова сериозни и толкова много,че е невъзможно човек да отговори, без да заеме поне 2 страници от темата...Пък и на този етап въпросите пораждат повече нови въпроси, отколкото категорични отговори...Де да беше темата само "за" или "против'' поп-фолк културата. Тогава просто щях да отсека "против" и точка...

# 123
  • Мнения: 3 423
за една нощ,Марго-100лв.За секс говоря,не за пеене.
Е, сори, ама и най-закъсалата наркоманка
не може да струва толкова за цяла нощ.

Изяснете ми, поп-фолк е софтчалга, така ли.
Вие сте против хард-чалгата, така да разбирам.

# 124
  • София
  • Мнения: 1 783
Имаше,но се слушаше под сурдинка и никой не я лансираше по медиите.
То и ВВС се слушаше нелегално. И Радио Люксембург.
Надявам се няма зажаднели за нови лозунги и забрани?

# 125
  • Мнения: 677
Поп-фолк е чалга, Лисо. Звучи по-приемливо. Като фелацио и свирка.

# 126
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може би чалга е Руслан Мъйнов ( така ли се пише  Embarassed )  ...  а поп - фолк Анелия, примерно ...или е все тая  .... жанрове в чалгата има ли различни ?

# 127
  • Мнения: 2 070
Може да слушам Morphine, Кърт Кобейн, Alice in chains, но не се друсам...

Тоест напълно възможно е деца отличници, с голи пъпчета, слушащи чалга, също да не са курви. По пътя на логиката. Както феновете на Депеш не са повсеместно хероинови наркомани, така и феновете на чалгата може да са най-обикновени нормални хорица, интелигентни при това.

# 128
  • Мнения: 3 268
за една нощ,Марго-100лв.За секс говоря,не за пеене.
Е, сори, ама и най-закъсалата наркоманка
не може да струва толкова за цяла нощ.

Изяснете ми, поп-фолк е софтчалга, така ли.
Вие сте против хард-чалгата, така да разбирам.

И на мен не ми се вярваше,но един приятел се кълне,че му я докарали за толкова.

# 129
  • Мнения: 677
И на мен не ми се вярваше,но един приятел се кълне,че му я докарали за толкова.

На мен ми докараха Анджелина Джоли за 50 лева, пък.

# 130
  • Мнения: 6 029
Вярвам ти, Сопрано!

Още ли не е заключена тая тема, мислех че с катинар ще я заваря.

# 131
  • London, baby
  • Мнения: 800
Може да слушам Morphine, Кърт Кобейн, Alice in chains, но не се друсам...

Тоест напълно възможно е деца отличници, с голи пъпчета, слушащи чалга, също да не са курви. По пътя на логиката. Както феновете на Депеш не са повсеместно хероинови наркомани, така и феновете на чалгата може да са най-обикновени нормални хорица, интелигентни при това.

Странно защо, моите съучиници отличници слушаха по-качествена музика.. защо ли?

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 13:17 от viessmanka

# 132
  • Мнения: 25 663

На мен ми докараха Анджелина Джоли за 50 лева, пък.

И жена ти не я ли пукна с карфичка?  Mr. Green

# 133
  • Мнения: 3 268

На мен ми докараха Анджелина Джоли за 50 лева, пък.

И жена ти не я ли пукна с карфичка?  Mr. Green
Joy Joy

# 134
  • София
  • Мнения: 4 423
Може да слушам Morphine, Кърт Кобейн, Alice in chains, но не се друсам...

Тоест напълно възможно е деца отличници, с голи пъпчета, слушащи чалга, също да не са курви. По пътя на логиката. Както феновете на Депеш не са повсеместно хероинови наркомани, така и феновете на чалгата може да са най-обикновени нормални хорица, интелигентни при това.

Възможно е, не само е възможно но е и така.

Общи условия

Активация на акаунт