кускус

  • 10 696
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 614
Ох, marsy , неблагородно ти завиждам за това, че имаш достъп до оригинални продукти. А за "тунизийското слънце и студа на Атлас" да не говорим....но това е друга тема Simple Smile. Обожавам кухнята от този регион, но мароканската ми е любима. За марокански кускус човек убивам, ей....Ако някой намери и каже откъде може да се купи в БГ, голяма почерпка ще отнесе!

# 61
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Ох, marsy , неблагородно ти завиждам за това, че имаш достъп до оригинални продукти. А за "тунизийското слънце и студа на Атлас" да не говорим....но това е друга тема Simple Smile. Обожавам кухнята от този регион, но мароканската ми е любима. За марокански кускус човек убивам, ей....Ако някой намери и каже откъде може да се купи в БГ, голяма почерпка ще отнесе!
с право! хахаха аз дори като реша да нося неща в бг, нося вси4ко без зелениите и месото, Mr. Green хариса, табел,4ервен пипер, дори доматената салца, нахут! мароканските ястия са по-бели от нашите и по не са пикантни, нашите са люти оле-мале!много подправки ползваме тука, канела на месото, едни подправки, много, смесени заедно, много 4есън и магданоз се ползва, с килограми както казвам, като се налага да режа, искам да дезртирам! Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 122
След като го сваря изпържвам масло и заливам кускуса.Става много вкусно.Голямата дъщеря го обича със захар,а на малката слагам сирене.

# 63
  • Мнения: 413
хм, винаги съм си мислила че кус куса е някакво турско производство, тай като аз лично го намирам в Германия само в турските магазини, или в нормалните но на щанд с ориенталски стоки. Както и да е.  Аз го слагам да ври на бавен огън с малко захар, след като набъбне ( не остава почти вода )  слагам малко мляко, и още 2 минути да се стопли млякото и го изкарвам, и вътре слагам нарязан банан, и пасирвам. Това е една от любимите закуски на сина ми.

# 64
  • софия
  • Мнения: 25 465
Вчера го направих по ваши съвети и стана много вкусен. Разтопих масло и малко го пообърнах в него. След това долях вода и го сварих. Наистина стана страхотен.

# 65
  • София
  • Мнения: 614
Ето го и моя кускус, не се стърпях и вчера го приготвих с пилешко месо, мариновано със зехтин и подправки. Купих си френския кускус, който се продава в Пикадили. Наистина е също толкова вкусен като този, който съм яла в Мароко. Следващият път ще добавя и сос със зеленчуци, ама снощи бяхме мноооого гладни и си го хапнахме така. Беше превъзходен!

Общи условия

Активация на акаунт