Синът ми е чистач в детската градина

  • 5 374
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
Най-се дразня от такива майки като теб, които правят от мухата слон.А претенциите им ooooh!Ще си почистят тоалетната, ми нормално -на 6 години вече.Би трябвало да се засрамиш,че то го е направило на въпрос.Ясно е какво прави в къщи.Различни са децата преди и сега, различнииии. Възпитанието е различно. Пък после ще пишеш тук ,че си станала мъж като в къщи вършиш мъжката работа, щото мъжа ти е мързелив. Първите 7. Нали така казват.

# 61
  • София
  • Мнения: 39 773
Разпитах Дияна. В тоалетната имат четки, но лелята не им давала да ги пипат. Иначе подреждат маси, тупат покривки, сгъват ги. Събират си съдовете на колчка за сервиране. Не ги мият. Само помагат за избутване на количката в сервизното помешение.

# 62
  • Мнения: 6 461
Най-се дразня от такива майки като теб, които правят от мухата слон.
Айде нЯма нужда...от такива грубости..... Wink
Ще ми е интересно ако твоето дете дойде и ти каже тези работи ...дали няма да останеш незаинтересована newsm78
Щото аз пък хич и не си по плювам.

# 63
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Най-се дразня от такива майки като теб, които правят от мухата слон.
Айде нЯма нужда...от такива грубости..... Wink
Ще ми е интересно ако твоето дете дойде и ти каже тези работи ...дали няма да останеш незаинтересована newsm78
Щото аз пък хич и не си по плювам.

Точно звучи, като от мухата слон да е направен Wink Аз до сега да съм попитала, какви са тези занятия, а не да пиша свободни съчинения във форума. Авторката още не е споделила, дали е говорила с госпожата или друг родител, но продължава да пише предположения  Thinking

# 64
  • Мнения: 6 461
Аз запитах днес Тошко дали си мият приборите след хранене,дали почистват тоалетната с препарати както в къщи  , дали пускат прахосмукачка в градинката.
Детето ми каза - не.
Това не означава ,че трябва да се обръщам с присмех към авторката или да и обяснявам за слона и мухата Sunglasses

# 65
  • София
  • Мнения: 8 283
Е добре де, пусна бомбата преди 5 дни. Какво стана чистач ли е или не?

Баткото чисти в къщи. Пазари се и той да чисти с прахосмукачката, не мога да си гледам стъклата(прозорци, витрини) от мераците му да чисти с влажните бебешки кърпи и сигурно 1/6-1/5 заминават точно с тази цел. Знае, че боклуците се хвърлят в кофата за боклук (прави го). Харесва му да помага, сам се предлага за помощник, напоследък държи сутрин да ми помага с оправянето на нашето легло. Обяснява ми как се подрежат дрешките/обувките като лягаш да си почиваш на обяд.

# 66
  • София
  • Мнения: 39 773
В интерес на истината Дияна си изчисти стаята с прахосмукачка, голям мерак й беше. Баща й даде. Бори се като тиква с прасе, но се справи. Но мисля, че е непосилно за едно дете да яха прахосмукачката непрекъснато.

# 67
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Непосилно е ежедневното почистване, но веднъж седмично и аз позволявам - едната с прахосмукачката, другата бърше прах.
Имат желание да помагат, а защо не?
В градината сервират и отсервират, подреждат играчки и си сгъват одеалцата по леглата. Това е напълно във възможностите на Васи, която е на 4 и малко. За шестгодишно дете не би трябвало да е проблем.

# 68
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И мойта щерка се пъне да чисти с прахосмукачката вкъщи, а още няма 4г.  Crazy Сред любимите игри е да чисти с парцал, да обира прах и т.н. Това не значи, че е "чистачка".

Абе, ние си пишем тук вече седмица, ама авторката на темата даже не казва какво е говорила с моля другарките по този въпрос  Whistling

# 69
  • Мнения: 71
Възможно е да има някой който злоупотребява с децата на тема чистене в градината, но това трябва да се провери. В началото си помислих даже че е точно така, защото и аз имам проблеми в градината и съм чувствителна на темата...Но не бива да се хвърлят неясни обвинения, срещу неясно деяние!
Иначе - моят син и той се пъне да помага в къщи - това го кара да се чувства голям и значим  Hug На 4 години е и се обижда ако не му дам и той да държи прахосмукачката.
А след всички тези коментари авторката едва ли ще отговори - може би се е засрамила жената... А не бива - чак пък толкова  Blush Всички все пак искаме да разберем какво е станало - говорила ли е с госпожите?...

# 70
  • Мнения: 430
Говорих -да и всичко било с образователна цел на предната страница пак това съм писала

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Разкажи по-подробно, какви са тези образователни дейности, какво точно правят, колко често и къде.

# 72
  • Мнения: 1 733
Разкажи по-подробно, какви са тези образователни дейности, какво точно правят, колко често и къде.

newsm78

# 73
  • София
  • Мнения: 903
Говорих -да и всичко било с образователна цел на предната страница пак това съм писала

В такъв случай не виждам къде е проблема. newsm78  Като накарам мъжа ми да изчисти в къщи банята, чистач ли трябва да го наричам. newsm78 Аз бих се радвала, ако в градината учат детето ми на такива неща, вместо например да гледат тъпи детски филмчета или да беснеят по цял ден в стаята.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 456
Говорих -да и всичко било с образователна цел на предната страница пак това съм писала

Би ли споделила малко по-подробно за разговора ти и  за образователната цел на заниманието и какво точно правят дечицата.С госпожите ли говори или с директорката? Другите родитетли то групата на какво мнение са? Едав ли ти си първата, която повдига този въпрос.
Дали тове е всеки ден и с каква продължителност?
Благодаря ти за подробностите!

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 10:07 от muzka1

Общи условия

Активация на акаунт