Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 545
При по-силна алергия търси вариант за частна градина/ясла.  Peace

# 16
  • Мнения: 47 981
при силно изявена алергия мисля че няма да го приемат, а и ти ще си по- спокойна да не е изложен постоянно на риск да хапне от нещо неподходящо
моя син го взеха, макар че не му давахме 100 неща, вкл прясно мляко и храни с него, но с тенденция да ги включим постепенно
след време ги включихме и вече яде абсолютно всичко
бяха се допитали до личната му лекарка относно алергиите (лично директорката беше говорила с нея)
не знам законово как е положението, но мисля че няма законови пречки да го приемат, обаче стои въпросът с храната
аз бях занесла пакетче обикновени бисквити, от които му даваха, когато има крем с прясно мляко, друга храна не може да се носи в никакъв случай, освен за рожден ден торта със сертификат

# 17
Ние имахме подобен проблм( с алергия), директорката ни поиска списък с храните които не трябва да яде и когато има филия с яйце и сирене той яде филия с шарена сол или с нещо друго.Много зависи от директорката.

# 18
  • Мнения: 269
Моята дъщеря също имаше хранителна алергия, когато я приеха в ясла. При нас проблем беше рибата, но от предпазливост не й давах да яде още доста неща - ядки, билкови чайове, мед, ягоди, боровинки, малини, пастети, колбаси, мъхести плодове, цитруси, изкуствено оцветени храни и напитки и такива съдържащи изкуствени подсладители и още куп неща. В яслата бях дала списък на сестрите и те много се стараеха да го спазват. Е, случи се веднъж по погрешка да я нахранят с риба и ми се наложи да препускам през половин Варна порядъчно бременна, за да си я прибирам по никое време. Божке, как смърдеше на риба това дете! Бях оставила капки Зиртек и те й бяха дали, но и аз и сестрите яко се панирахме. После още веднъж сама се обслужила от чинията на съседчето по маса и хапнала рибка Rolling Eyes И това при все, че внимаваха. От там нататък я слагаха да яде сама на отделна масичка в "рибните" дни... Laughing
С млякото ще е още по-сложно, защото си е една от основните храни в детските заведения Thinking
Ако детето е склонно да прави бурни и животозастрашаващи реакции по-добре не рискувай. Колкото и да се старае персоналът винаги стават грешки.
Ако става дума просто за непоносимост си струва да опиташ. Още повече, че, доколкото знам, това е една от алергиите, които се израстват и е твърде вероятно до 1-2 години вече да нямате такъв проблем. Peace
И според мен би трябвало да се приготвя отделно храна за децата с алергии. Иначе си става дума за чиста дискриминация. Някой беше споменал филиите с шарена сол - и моята щерка я хранеха с такова, за да не гладува и то почти всеки ден Sick. Ако не можеш да си позволиш частна ясла или градина трябва детето да си расте само в къщи! Naughty А това не е никак редно, защото все пак става дума за здрави деца!

# 19
  • Мнения: 924
Преди година и аз бях на твоето място. Синът ми беше с АБКМ, а подавайки документи в яслата ми казаха, че няма начин да се съобразяват с алергията му, нито аз да нося храна от вкъщи. Детето беше на специална диета и не приемаше никакви млечни продукти, риба, цитруси, мед, ядки, домати и т.н... Отказах се...
На 2 години и благодарение на лекарката, която се грижеше за него, той израстна алергията и след като го захраних реших да тръгне на ясла. Сега ходи от седица, а в картона му е записано, че е алергичен към телешко и ананас (само това остана). Персоналът ме убеди, че тези продукти ще бъдат заменяни за него.
Иначе във Варна има специална градина с група за деца с алергии. Сигурно и в София има такава. Съветвам те да се консултираш с добри лекари и стриктно да спазваш съветите им. От сърце желая бързо израстване на алергиите, а после живот и здраве и ясла.

П.С. Дори ако реакцията не е животозастрашаваща не е добре огранизмът да се дразни, за да не се засилва.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Само устно ли са ти отказали?
Напиши си молба и подай всичко според изискванията на яслата. Изискай правилник, по който работят и приемат. В молбата настоявай за писмен отговор в случай на отказ. След това вече зависи как ще ти откажат, тогава ще си търсиш и правата.

# 21
  • Мнения: 230
В Варна има санаториална ясла, където приемат такива деца с предимство и им приготвят храна отделно. Не може да няма и в София.

Общи условия

Активация на акаунт