За изхождането (ЕБХ) - част 4

  • 17 924
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 485
Пелени за многократна употреба. Ето ги http://www.fuzzibunz.com/fuzzi_details.php

# 286
  • Мнения: 1 947
   Оля, аз ще чакам с интерес развитието при вас. Simple Smile
А тези пеленки от България ли ги купи или ги поръча в нета?

# 287
  • София
  • Мнения: 12 236
  Оля много е сладък малкия, а начина на носене в слинг страшно ми хареса. Някой ден за третото и аз искам да се науча да ползвам този тип слинг и ще искам съвети.
  Да спомням си че в някоя от старите теми писа, че си ги е поръчала от чужбина и се надява въпреки, че са по-скъпи да отговорят на очакванията и.
  Аз почвам все повече да се шашкам как хората все още се учудват, че малките са без памперс при условие, че вече са на годинка и седем месеца. Разбирах ги когато бяха на седем месеца, че им изглеждаше странно, но вече ми е чудно. Друг е въпроса и че всички на нашата възраст, който познавам са си още с памперси.
   Направи ми впечатление промяната на мнението на някои майки с деца колкото нас почти. Когато бяхме много малки ми се чудеха защо се "мъча" и ми обясняваха как те няма да бързат и ще чакат малките да пораснат и да разбират всичко и тогава ще се заемат с това. Сега децата им са още с памперси, понякога ме питат за съвет какво да правят, но за съжаление аз не мога да дам много добри съвети за толкова големи деца. Реалността е че те вече разбират, но са свикнали да вършат всичко именно в памперса и просто не им е нормално да го правят извън гащите, това е проблема явно след годинката. Децата се учат  да вършат всичко там. Сега тези мами ми се радват и ми завиждат как малките са без памперс, мисля че леко съжаляват, че не са започнали по-рано и се надяват в Детската градина да ги отучели или евентуално лятото да се опитат по-сериозно.
   Много ми е странно и защо освен тук мамите които се присъединиха към идеята другаде не мога да постигна успех с представянето на тази идея. Всички знаят начина който съм избрала, виждали са ме да ги издържам от съвсем малки и въпреки всичко никой не реши да пробва. Редовно обаче ми се учудват как са без памперс, всеки който е попитал как съм го постигнала съм споделяла и пак нищо, остават си само с въпросите....

# 288
  • Мнения: 541
А някой ползвал ли е пелените които се продават в България на бамбино мио? И какви отзиви има.

Само набързо да кажа че се изпишкваме и акаме след спане и ядене, или когато се сетя. Свекърва  ми каза че сме имали много умни деца  hahaha
А моята майка постоянно ми помага, нали и тя навремето мен със сестра ми така е изхождала.

Айла и на нас ни се чудят че сме без памперси-за баткото Борис, а какво остава на вас, нали сте и по малки. Неговите връсничета, повечето от тях де даже не са ги пробвали за изпишкване. А сега като кажа че и малките изхождам , не знам какви реакции ще има. Между другото аз успях да "зарибя" някои майки да пробват с изхождането, има големи успехи, но те не пишат тук.
Даже една мама сега наскоро ще ражда и смята още от малко бебе да пробва.

# 289
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Дуол, страхотен слинг.Аз така и не си уших и съжелявам...

Айла, аз малко съжелявам, че не започнах навреме с ЕБХ, но де акъл де- за другото дете ще му мисля на време. За мен отначало номер едно беше кърменето и се концентрирах само там.

# 290
  • София
  • Мнения: 2 249
Неговите връсничета, повечето от тях де даже не са ги пробвали за изпишкване.
Аз си мисля, че често точно от тук започва проблемът. Лошото е, че много "специалисти" казват, че няма смисъл от ранно пробване. А е истина, че и в тази възраст има по-благоприятни периоди и като ги пропуснеш, става трудно. С големия син пробвах на 1г8м и беше готов - разбра за какво става въпрос и много бързо се научи. На 1г10м бяхме махнали и нощния памперс.

С Дани върви добре. Напоследък забелязвам, че задържа по-дълго и по-голямо колчество. Растат дребосите Simple Smile.

# 291
  • Мнения: 129
Да, и на мен покрай бебето започна да ми прави впечатление до каква голяма степен хората следват стереотипи и шаблони. Веднъж, когато бяхме наизлезли с децата, една майка попита какво мислим за пелените за многократна употреба. Останалите три-четири майки веднага и почти едновременно ги отрекоха, а аз, единствената в компанията, която имам опит с тях, не успях да взема думата.
Та, струва ми се, това е една от най-сериозните причини - най-лесно е да правиш както правят всички останали, дава някаква фалшива сигурност. Пък и в краткосрочен план е по-лесно да не мислиш за изпишкване - а след две години "ще видим". И още, един авторитет беше писал, че изхождането преди две-годишна възраст било "рядка, но монументална грешка" - което няма как да не всее смут у всяка загрижена майка.

# 292
  • Мнения: 2 829
Интересното е, че в книгата на Додсън, която е доста добра по принцип всичките му препоръки са доста добре защитени с доводи и обяснени. Освен ранното махане на памперса-има само едно описание на 1 случай (сигурна съм, че на всяка от нас са го цитирали поне 10 пъти), където всъщност не се обяснява защо ранното слагане на гърне е травматизирало детето и една неясна заплаха, че ако опитате да махнете памперса детето непременно ще започне да се напикава когато проходи. Докато за всичко останало в книгата си Додсън дава логично обяснение, позовава се на изследвания и т.н.

# 293
  • Мнения: 616
Повечето от вас живеят в големи градове и срещат учудени погледи а тук в малкия град е те гледат като извън земно като кажеш че гледаш детето си по различен начин от установените норми миналата седмица предизвиках голямо учудване у един мой познат като му казах че ползвам най много два памперса на ден защото Сашко е свикнал вече да ака в гърне и някой от пишканията са в гърне не можело да бъде неговата дъщеря на година и половина изобщо не искала даже да седне на гърне.А като съобщя че вече 8 и половина месеца се цедя и давам кърма ме обявяват за луда а аз тъка съжалявам че не можах да науча малкия да суче.

# 294
  • София
  • Мнения: 12 236
За мен отначало номер едно беше кърменето и се концентрирах само там.
  При мен беше абсолютно същото в началото, тоест въпреки че знаех за ЕБХ-то още докато бях бременна докъм 3-4 месец се бях съсредоточила основно в нонстоп кърмене за да успея. Едва когато се нормализираха нещата и се успокоих, че явно ще се кърмим още доста време без проблеми се обърнах и към идеята си да опитам изхождането. Много се радвам, че и на Яна и допадна идеята и измъкнахме темичката от руините и започнахме да споделяме опити и провали. Незнам дали ако бях останала сама, без всички мами тук щях да продължа да се занимавам  Simple Smile

# 295
  • Мнения: 1 065
Свекърва ми е впечатлена от Калина. Смята, че щяла да бъде много чистичка, щом реагирала като е мокра. Аз обяснявам за кой ли път, че всички деца са такива, ако им се обърне внимание и тя всеки път е изненадана отново  Grinning. В този ред на мисли- как да я спечеля и нея за каузата. В смисъл- как да я науча да разпознава знаците? Виждам, че и мъжът ми, който прекарва доста време с детето, не я чува, пък човек, който съществено по- рядко я вижда ... знам ли  newsm78. А живее на долния етаж и на нея и се струва несериозен този мотив за нежеланието ми да и я оставям. Всеки път като е при нея и слагам еднократна пелена и тя ни вика или я носи чак като се разплаче, а това е вече след като се е изпишала. Личи си, защото е топъл- топъл  Grinning. И тя сигурно се чуди как един път може тези хора да ме издържат, пък друг- не могат.
Мъжът ми има голяма снимка в рамка  Grinning, на която е на около 6 месеца, седнал, с плетено костюмче. Питах я (защото не мога да питам моята майка, мен ме е гледала свекърва и) как го е завела до фотото без да се напиша, дали на тази възраст вече не са правили нещо по въпроса, но не си спомняше. Каза че сигурно са го изпишвали след сън, но не помнеше точно.

# 296
  • Мнения: 1 947
   Mоят мъж пък има  голи бебешки снимки, хихихи. И много го е срам
сега като ги разглеждаме. Та, рекла съм, няма да снимам детето голо. Simple Smile
   Иначе, и моите впечатления са, че майки, които виждат как стават
нещата с ЕБХ и че не е никак сложно, изобщо не се и опитват, ами
само се оплакват. Радвам се на всеки ентусиаст. Simple Smile

# 297
  • София
  • Мнения: 1 078
Имам една приятелка, която е страшно много е впечатлена от това, че изхождам малкия. Понеже аз съм фризьор, но сега не работя, а тя ходи при моите колеги, та не спира да им разправя за моята , цитирам, "дълбока връзка с детето, когато разбирам, че му се пишка или ака". Самите колеги ми казваха, че тя е под страхотно впечатление та и те ме разпитваха. Надявам се, че в бъдъще, когато има второ детенце, живот и здраве, ще й бъда от полза и тя няма да се откаже да опита ЕБХ-то. Иначе беше много учудена и за късното захранване (ние заедно отглеждахме 1-те деца) и е доволна от факта, макар че с 1-то не е имала кърма, но то е много алергично и се съмнява, че може да е точно от ранното захранване. Аз непрекъснато й дудна и за кърмене на поискване и за други неща, които и за мен бяха нови, т.к. като нямаш дете и не те интересува ни захранването му, ни друго подобно, а чак в последствие почваш да се интересуваш. Та я подковавам един вид Mr. Green

# 298
  • Мнения: 1 947
   Кой ще пусне нова темичка? Wink

# 299
  • Мнения: 129
Една добра душа пусна новата тема  Wink Част 5

Общи условия

Активация на акаунт