Колко пъти на ден миете зъбите на децата?

  • 3 345
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Ние по принцип ги мием само вечер..., но напоследък хапва едни близалки, и знам, че сладкото се лепи по зъбките, затова след нея също ги мием...
Ами като започне да яде повече сладки неща...  newsm78
След всяка хапка ли ще трябва да ги мием...?
А пък и то едно миене... Само дето ставаме целите мокри, но много обича...

# 1
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Обикновенно мием зъбките по три пъти на ден-сутрин,преди лягане след обяд и вечер.
Понякога пропускаме следобедното миене.  Wink
Ако е похапвала повечко сладко-давам дъвка,но дъвката започнах да я давам на 2 год.

# 2
  • Мнения: 189
Два пъти си мие зъбите - сутрин и вечер. Понякога и наобед, ако не е на градина.

# 3
  • Мнения: 7 821
Сутрин и вечер.

"Прекаления светец и богу не е драг"  Wink.

# 4
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
По два пъти ги мият,сутрин преди детската и вечер преди лягане...
Така сме от малки..
Щом има желание детето ,давай му да ги мие и да се мокри,ще си му остане навик .

# 5
  • Мнения: 189
ние започнахме от 2 седмици да мием зъбките - голямо щастие за малката.Мием ги сутрин след хранене и вечер като я изкъпем преди лягане!Важното е да се създаде навик на дететото! Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Два пъти на ден-сутрин и вечер.Дъвки още не съм давала

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Обикновено сутрин и вечер. Случвало се е да ги мият и през деня, ако случайно са яли нещо, залепващо по зъбите (веднъж имахме проблем с дъвчащи бонбони и повече не ги искат). Понякога дъвчат дъвки, но то е повече за забавление или за освежаване при дълго пътуване.

# 8
  • Мнения: 4 668
Задължително ги мием сутрин и вечер !

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Само вечер, а би трябвало поне 2 пъти на ден... Но сутрин така ужасно му се спи и винаги бързаме, става полузаспал, отива до тоалетната, обличам го и потегляме за 10-15 минути ... иии пропускаме зъбките, а е хубаво да му създам навик. Когато не е на градина си ги мие по-често.

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Големият си ги мие сам - два пъти на ден, а малката обича да си ги мие често, но аз помагам само два пъти - сутрин и вечер.

# 11
  • Мнения: 4 841
Сутрин и вечер. Плюс задължителен профилактичен преглед при стоматолог на всеки 6 месеца.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 019
Сутрин и вечер. Дъвки не давам, дори аз ги избягвам.

# 13
  • Мнения: 656
Два пъти на ден - сутрин и вечер Peace
 

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моя малкия не обича особено много да му мия зъбките.
Ту почвам, ту спирам да ги мия за известно време. Първите дни отваря уста и се радва, след това стиска устнички и се дърпа....какво да го правя?
Иначе му мия зъбките сутрин и вечер след банята, но той все още пие мляко след това, чай без захар през ноща... Объркана съм, а искам да му създам добри навици.

# 15
  • Мнения: 1 092
основно сутрин,след като се събудят.
вечер ги мием от скоро.

# 16
  • Мнения: 8 999
Мият си зъбите само вечер, защото сутрин вкъщи е страшна паника и сме под пара - просто няма време, ако ги накарам да си измият и зъбите, със сигурност ще пропуснат първия час. В останалото време дъвчат Орбит.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Сутрин и вечер. Дъвки не давам.

# 18
  • Мнения: 1 193
Голямата, си ги мие задължително, сутрин и вечер. Дребсата - когато си види четката  ooooh! Може цял ден само това да прави, голям кеф  newsm47

# 19
  • Мнения: 7 201
основно сутрин,след като се събудят.
PeaceСъщо- само сутрин,но пък всеки ден дъвчи дъвка.

# 20
  • Мнения: 922
Мием ги вечер задължително. Сутрин толкова ни се спи, че едвам си измиваме очичките.

# 21
  • Мнения: 959
Сутрин и вечер.През деня дъвче дъвки.Е по някой път вечер  пропускаме,вдига много шум и ми буди малката Embarassed

# 22
  • Мнения: 1 312
Само вечер, а би трябвало поне 2 пъти на ден... Но сутрин така ужасно му се спи и винаги бързаме, става полузаспал, отива до тоалетната, обличам го и потегляме за 10-15 минути ... иии пропускаме зъбките, а е хубаво да му създам навик. Когато не е на градина си ги мие по-често.
При нас е същата история.
Спи му се сутринта и го мързи.
Обаче често ги мие веднага след като се върне от яслата-влиза в банята-ръце,лице,зъби,пишка и е готов за пакости.
Обаче имаме друг проблем.
Така и не се научи да плюе пастата,изяжда си я и ми се смее с глас като му показвам как става Crazy

# 23
  • Мнения: 7 263
Сутрин и вечер задължително, иначе през деня когато сме у дамо и ядат шоколад или бисквити или други такива лепкави лакомства ги карам и тогава да се мият.

# 24
  • Мнения: 2 614
Сутрин и вечер!
Когато си е вкъщи и ме види да мия моите, веднага иска и нейната си четка, нищо, че може преди 3 минути да ги е мила!  Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 7 041
Сутрин и вечер, но синът ми не обича нищо сладко.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 787
Сутрин и вечер задължително Peace.Рядко през деня,когато прояви желание сам Laughing

# 27
  • Мнения: 5 393
Сутрин и вечер.И аз не давам дъвки.

# 28
  • Мнения: 2 309
Както и моите - сутрин и вечер. Задължително търкаме с четката и езика /малко хора го правят/. Всъщност понякога пропускаме вечерното  Rolling Eyes но сутрешното никога.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Вечер задължително,а сутрин по-рядко.

# 30
  • Мнения: 812
засега само един път/вечер/,но с тенденция за и сутрин!

# 31
  • Мнения: 613
Сутрин и вечер. Откакто се помни. Вече и е станало навик. Самата тя не заспива и не излиза, без измити зъбки. Ако е яла някакви лепкави сладки храни - мия ги и след това.

# 32
  • Мнения: 205
По принцип по два пъти на ден-сутрин и вечер

# 33
  • Мнения: 147
      Намерих интересно инфо на тази тема : Почистване на детските зъби. Погледнете, ако ви интересува. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 94
Ние ги мием сутрин и вечер,но нещо не ще много,много да му ги мия и почва една борба... Whistling

# 35
  • Мнения: 480
Kozunak, интересно инфо! Благодаря!

# 36
  • гр.София
  • Мнения: 219
Обикновено ги мием сутрин и вечер. Най-често го правя аз. Малкият е на 4 години и не иска да ги мие сам. Как е при вас? От кога започнаха сами да ги мият?

# 37
  • Мнения: 480
Моят чистник иска сам да ги мие... И мисля, че се справя... Но първо минава моята четка, после го оставям сам... в това време и аз си мия моите зъби и на него му е много забавно....

# 38
  • Мнения: 613
Как е при вас? От кога започнаха сами да ги мият?

Дъщеря ми скоро ще навърши 7, но все още основното миене го правя аз. След това и предоставям четката да се мие сама, колкото иска. Предпочитам да съм сигурна, че зъбките ще са измити добре. Освен това, последните 2 години е в период на смяна на зъбки. Тези, които се клатят я болят при миене и тя, за да ги щади пропуска цялата страна.

# 39
  • Мнения: 1 312
Малкия си играе повече с четката,върти я из устата,дъвчи я,изяжда се пастата,затова аз му ги измивам после качествено bowuu

# 40
  • Мнения: 3 622
Сутрин и вечер  Peace

# 41
  • Мнения: 3 479
Само вечер, а би трябвало поне 2 пъти на ден... Но сутрин така ужасно му се спи и винаги бързаме, става полузаспал, отива до тоалетната, обличам го и потегляме за 10-15 минути ... иии пропускаме зъбките, а е хубаво да му създам навик. Когато не е на градина си ги мие по-често.

И у нас е така с Матей. Просто няма начин да го накарам да си измие сутрин преди градина зъбите. Засега два пъти на ден е само в събота и неделя. Аз се притеснявам, че не ми дава да му помагам въобще, а забелязах, че зъбките вече леко са променили цвета си. Не дава и дума да се издума, че трябва да му покажа как да го прави по-добре.
На Криси пък въобще не му мием зъбите Sad Не дава и това е, а е вече на 2 години. Той по-принцип е по-особен като характер, та не мога да използвам по-големите като пример за подражание. Като си реши и не обръща внимание на нищо.
Дайте някакви съвети, какво да правя newsm78

# 42
  • Мнения: 480
Галче, при нас е в сила подръжанието...
Каквото ме види да правя, иска и той...
Пробвай да си измиеш зъбите пред него кажи му, че е много хубаво... и му дай четката сам да пробва...
В никакъв случай не го насилвай!

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
За да се научат да си мият сутрин зъбите и казвах, че пастата за зъби действа разсънващо и после ще им е много приятно. Поне при мен е така - докато не си измия зъбите не мога да си отворя очите.

# 44
  • Мнения: 4 187
Сутрин и вечер, но ако зависи от нея непрестанно ще е в банята! Голямо миене, голямо плескане, така е и с миенето на ръце. От както извършва тези дейности сама, консумацията на вода, чувствително се повиши  Confused!

# 45
Само вечер и по-рядко сутрин

# 46
  • Мнения: 1 555
Само вечер за сега, защото сутрин е просто невъзможно голяма тарапана е вкъщи по това време, но важното е да се създаде навика, пък после може и по 5 пъти на ден да ги мият !!!

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мие си зъбите само вечер. Трябва да създам навика и сутрин да ги мие. Грешката е моя. Embarassed

# 48
  • Мнения: 1 103
сутрин но вечер не

# 49
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Сутрин и вечер мием, с възпитателна цел за сега.

# 50
  • Мнения: 258
мия и ги сутрин, но ще започна и вечер

# 51
  • Мнения: 3 367
мият си ги сами,сутрин и вечер; компромиси не правя,време за елементарна хигиена ми се струва небрежно да не се намира..не дъвчат нищо,т.е дъвки не съм давала на нито 1 от 2та досега..

# 52
  • Мнения: 323
Задължително ги мием сутрин и вечер !
Peace

# 53
  • Мнения: 4 629
По 3 пъти след всяко ядене - сутрин,  на обяд и вечер

# 54
  • Мнения: 9 052
иска сам да ги мие, на мен не дава, та колкото ги иzмие толкова , обикновено сутрин и вечЕр и след ядене .

Общи условия

Активация на акаунт