Започнах много да забравям

  • 16 733
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • NL
  • Мнения: 520
valerie това с медитацията е много хубаво предложение но се усещам как след първото омммммммм вече съм заспала блаженно Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 217
Както казвам аз "бебо ми изпи мозъка".
Аз отдавна пиша бележки и ги слагам на хладилника.
Списъци също правя.
Незнам до кога ще е това,ама не е приятно.
И аз правя нещо и после нямам спомен да съм го направила.Случвало ми се е с памперсите на бебо.
Често се питах дали го смених или не.Накрая винаги се оказваше,че съм го сменила.
Сега на хладилника имам огромна бележка "сирене".Да ми напомня да слагам в обяда на Калоян.

# 17
  • Мнения: 8 999
Да, като се роди и синът ми и децата станаха две, ми дойде малко в повече. Затова си създадох строг режим и последователност за всичко важно. Редовно забравях дали съм дала вигантол, дали съм дала капки за колики, дори дали съм преобула бебето. Просто много отговорности и много работа ми се стовари изведнъж. 24 часа 7 дни в седмицата - бях като денонощен супермаркет, ама само с една касиерка!

# 18
  • Мнения: 545
Мила,аз веднъж дори забравих да накърмя Лора! ooooh!
Напълно нормално е.Аз например нямам никакви социални контакти,единствените ми разговори са около бебетата.Дори кръстословиците не решавам както преди,изреченията си прекъсвам по средата,защото съм забравила какво искам да кажа!
Пробвай да си почиваш повече,това с пъзела е страхотна идея! Grinning

# 19
  • Мнения: 97
Нормално е след раждане. Когато се роди дъщеря ми забравях толкова много, че трябваше да се замисля да си кажа трите имена. Ще мине, като си починеш.
И аз съм така Laughing,само че вече малко по малко започнах да се оправям Grinning

# 20
  • Мнения: 2 829
В щатите ходех на едни срещи с други майки, с бебета по-малки от 3 месеца. Водеше ги акушерка. Там всичките майки (около 30) споделихме, че забравяме, искаме да кажем една дума а изговаряме друга, разсеяни сме и т.н.
Акушерката каза че: "паметта пада заедно с плацентата" Grinning
Наскоро стана дума за същото в друга темичка, една от мамите сподели, че в немско му викат "кърмаческа деменция"
При мен постепенно отминава, но още ме държи Joy
Поне имам оправдание Grinning
Забелязали ли сте, че забравяме всичко друго, но никога не забравяме да се грижим добре за бебето? На мен ми се струва, че мозъка на новородилата жена е концентриран само и единствено в/у грижата за бебето. Всички други функции просто не работят Mr. Green

# 21
  • Мнения: 403
И при мене се наблюдава това явление. Mr. GreenУмората си кажзва думата Hug

# 22
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
аз пък като бременна забравях и се разсейвах много, сега уж съм добре, според мен също е преумора Hug

# 23
  • Мнения: 999
Това е от преумора. Аз бях така като родих каката, така съм и сега. Аз дори бъркам и думите, искам да кажа една дума а от устата ми излиза съвсем друга.

# 24
  • Мнения: 5 940
valerie това с медитацията е много хубаво предложение но се усещам как след първото омммммммм вече съм заспала блаженно Mr. Green
Ако медитацията ще ти помогне да заспиш, няма нищо лошо Wink. Сънят е най-доброто лекарство за паметта. Нямах подобни проблеми след раждането, синът  ми по цял ден ревеше от колики, но затова пък спеше по десет часа нощем.

# 25
  • Мнения: 9 973
и аз така,но аз пък съм супер разсеяна Crazy

# 26
  • Мнения: 506
valerie благодаря за това смислено оправдание на моето безсмислено държание напоследък,не стига,че нищо не помня,но и тате почна доста да забравя/при мъжете дали има бащина деменция?/,което вече е проблем при две деца и двама родители.
Не знам как ще се работи след време,но се надявам работата да ме вкара в релси Praynig

# 27
  • там някъде...
  • Мнения: 235
и аз съм така...след като родих,започнах да забравям всичко  ooooh!

# 28
  • Мнения: 1 100
Ох, успокоихте ме!  Simple Smile Силно се надявах причините за забравянето да са хормонални и да не си остана така завинаги Joy Сега дори като говоря с някой забравям какво съм му казала преди 5 минути и го повтарям. Само понякога, де, не постоянно  Wink Бъркам дали съм си мислила да го кажа или наистина съм го казала. Може би причината е и в това, че вниманието ми винаги е раздвоено, едната част винаги е насочена към бебчо Grinning

# 29
  • Мнения: 1 193
Пишете ме и мен в отбора  Mr. Green Аз все си казвам, че ще си купя "Гинко- прим" - рекламират го по тв-то.

Общи условия

Активация на акаунт