Колко пари са нужни за НОРМАЛНО отглеждане на дете?

  • 6 484
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 456
mama_na_misho написа
Цитат
също може да го правиш сама, моя обаче не ги яде и купувам за 2.50 на ХИП или по 2лв на Сънвал, по едно бурканче през ден


Едно бурканче пюре 2.50 лева ли струва???????  #Crazy  #Crazy  #Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 6 182
Цитат на: AnMary_
кураж
 Веднъж ги има парите, в следващия момент ги няма. Но любовта на малкото човече винаги остава Simple Smile


Убедила съм се 100% с горното твърдение. Парите са нещо важно, но преходно и затова не бива заради тях да се правят компромиси.
Моята груба сметка гласи, че ако се задоволявате с не толкова маркови стоки с 250 лв на човек (значи общо 750) се живее нормално. Не казвам да правиш компромиси с качеството на продуктите за бебо, но понякога родителите (в това число и аз) се изхвърлят: на едно 2-месечно бебе му е все едно дали ще му дрънкаш с маркова дрънкалка от 10лв. или с кутийка от крем пълна с ориз. Когато пък почне само да я държи не винаги най-скъпото е най-удобно за бебето.
Едно близко момиченце на 3 години за Коледа си поръча щипки за пране. Майката естествено не можеше да допусне, че за големият празник единственото и дете ще получи подарък за 60 ст. и купи още цял куп други неща, но познай на какво се зарадва най-много малката. Казвам ти го, за да не мислиш, че недостатъчните пари могат да направят нещастно бебето. Поне до 3 годиини мисля няма такава опасност

# 17
  • Мнения: 532
Цитат на: Ema

Едно бурканче пюре 2.50 лева ли струва???????  #Crazy  #Crazy  #Crazy


Е има и български на Ганчев за 80 ст.То вече зависи какво ще му купуваш на бебо.

Колкото и да няма винаги ще се намери някой лев за най - голямото щастие на света.И е вярно ако започнеш да чакаш подходящия момент , никога няма да дойде.Успех.

# 18
  • Мнения: 1 680
Привет, мила,

значи като се роди дъщеричката ми правих точна сметка за всички разходи свързани с нея - от биберончетата, до лекарствата, сокчетата и столчетата, въобще всичко до 9 месечна възраст.
Сметката показа, средно 300 лева на месец за нея. Това беше преди 3 години, а от тогава не са се променили цените.
Обаче искам да ти кажа, че сме купували все скъпи неща и не само от нищо не сме я лишили, но и я презадоволявахме с всичко.
Например купувахме пюрета по 2,50, вместо по 80ст. Столче за кола 180, вместо на старо за 70-80лв. Дрехи имаше ужасно много - достатъчни за поне 2 бебета. Скъп прах за пране, скъпи памперси ... въобще сега се чудя къде ни е бил акъла.

Мисля, че ако можете да отделите 150-200лв/месец и не сте разточителни, ще се справите без лишения, съвсем добре.

# 19
  • Мнения: 5 647
Парите винаги са къси, независимо колко взимаш. Ако чакаш подходящия момент, никога няма да се навиеш да имаш дете.
Успех

# 20
  • Мнения: 1 289
Цитат на: Anonymous
Здравейте момичета! Много бих искала да чуя мненията ви. Много ми се иска вече да си имаме бебе, но не съм сигурна дали ще се справим финансово:( Споделете, колко е нужно за НОРМАЛНО отглеждане на едно дете? Доходите ни са около 1000 лв на месец, но ако спра да работя ще намалеят естествено:( Все ми се струва, че няма да можем да се справяме. Нямаме собствено жилище и не можем да разчитаме на никой за помощ. Дайте малко кураж:)

Нашите бяха толкова, когато родих миналата година. Естествено, като останах само на 130лв намаляха, но не сме останали без хляб или бебчо без памперси. Ползвам и дрешки втора употреба от приятелки. За много от по-големите неща пари не сме давали, защото ни ги подариха. А изживяването да имаш дете е невероятно, дори когато те изкара от кожата ти. Ако искаш виж в албума какво прави моето маймунче и защо трябва да гледам с 8 очи. Monkey  Praynig

# 21
  • Мнения: 1 512
Здравей!
И ние имахме подобни притеснения, защото допреди два месеца живеехме на квартира. Наем, ток, отопление... А после и памперси, пюрета, дрешки, играчки...
Трудничко ни беше в някои месеци, понякога ни помагаха баби и дядовци, от кумовете сме взели някои неща за Криси. Дрешки и повечето играчки са ни подаръци от близките.
Живеем и с малко, и с много.
Материалните неща не са от голямо значение, когато имаш най- хубавото и най- скъпото нещо- усмивката на твоето дете рано сутринта, рошаво, още топличко и зачервено... и най- нежното "мамо" Grinning

# 22
  • Мнения: 1 108
Не се притеснявай за финансите.Колкото повече имаш толково не ти стигат.Най-важното сте го направили - решили сте да имате дете и това е най-важното. Ние когато реших ме да си имаме бебе току що си бях ме купили жилище чрез кредит , бях ме правили сватба и така се стекоха нещата , че трябваше да напусна работа.И какво се получи - изплащаме кредит по апартамента , събира ме пари за обзавеждането му , съпруга ми по цяла седмица го няма / трябва да му се плаща и квартира + разходите по нея/ т.е. все едно имаме две домакинства.Но въпреки всичко се оправя ме.
Чувството , че в теб расте едно малко съкровище плод на вашата любов е неописуемо. Така , че не се притеснявай - ще се справите .


# 23
  • Мнения: 1 181
ами ние сме с доходи средно 300 лв. на месец. Живеем на квартира, съответно плащаме наем, сметката за тока през зимата беше направо космическа, мъжа ми има GSM с месечна сметка плащаме и нея, водата, интернета, разходи за бебето, и най-накрая за нас. Добре че родителите ни помагат малко от малко, че иначе не се виждам. Но въпреки помощта все пак 300 лв на месец са си триста лева. Е, не сме умряли от глад. Човек може и с много и с малко.

# 24
  • София
  • Мнения: 203
И аз мисля като останалите, щом сте решили - действайте. Момента никога няма да стане идеален. Аз така умувах 4 години - как ще се справяме, колко много неща ще пропусна в работата си, как така аз ще се лишавам .... но преодолях егоизма си. Сега изплащаме кредит за апартамент и сме с наполовината на твоите доходи, но се решихме и го очакваме с най-голямо нетърпение бебето. Човек харчи колкото има, от себе си го знам. Но пък не може, а и не трябва да се чака докато си изплатиш всички видове кредити, достигнеш върха в кариерата си и т. н. Давайте смело напред и успех!

# 25
  • Мнения: 3 537
Ние на месец живеем с 400 лв и като си платим сметките остават 300 лв,в това число включвам и майчинството.Добре,че не плащаме за интернет и кабелна,че мъжа ми се занимава с това.
Родителите помагат когато имат възможност или когато закъсаме  повече за пари.
Еми с 300 лв на месец се оправяме,е малко са,но нито сме гладни,нито жадни.Повечето пари отиват за детето,ние си носим старите дрехи и обувки,рядко имаме възможност за нови,но не се оплаквам,смея ли да го направя в нашата хубава държавица.
Отделно плащаме и наем 200 лв,тях ги изключвам.
Поздравявам управляващите ни с това Hands Fist  Hands Fist  Hands Fist  #Sniper

# 26
  • Мнения: 46 518
Цитат на: *mimis*
.............Поздравявам управляващите ни с това Hands Fist  Hands Fist  Hands Fist  #Sniper


И ние бяхме така, че и по-зле, чакахме, чакахме управляващите и накрая се хванахме на друга работа ........

# 27
  • Мнения: 46 518
Цитат на: Samsara
......Столче за кола 180, вместо на старо за 70-80лв. ........


Не е нужно да взима на старо, нашето е ново, на Чиполино, за 64 лв.

# 28
  • Мнения: 3 550
При тези доходи мисля, че няма от какво да се безпокоиш. Успех!

# 29
  • Мнения: 2 784
Първоначалната инвестиция е по-голяма, ние взехме - количка /200 лв./, легло /105 лв./, кошница за кола /64 лв./, кошара /130 лв./. За текущите - памперси, влажни кърпички, храна и играчки - 130-150 лв. на месец /включва хранене на адаптирано мляко, което би отпаднало, ако кърмиш/. Това е за бебе, при по-големите деца, които ходят на училище разходите са по-големи.
Успех!
newsm10Така си е,първоначално разходите са повече,но искаш ли,намираш начин.Ние например купихме количка на старо,страшно запазена за 70 лв.Кошарка ни подариха от старите-облепихме я с фолио за мебели на мечета,боядисахме решетката и стана по-хубава от нова,за 40 лв.Дрешки,като изключиш комплектчето за изписване взех от братовчедка ми,нейното бебе се роди година преди моето,по-нататъка ни подариха доста неща.Дъската за преповиване я направихме сами-плоскостта,дунапренчето+2 памучни калъфчета за нея=10 лв.Коритото+подложка за къпане=17лв.Виж като козметика,аксесоари,биберони и т.н взехме най-доброто,но има и много добри български неща,даже много мои познати ги препоръчват.Иначе,сега като се захраним,към 200-250 лв. само за неч сигурно ще отиват.Засега разходите ни са:към 60 лв.памперси,към 8 за мокри кърпички+2 за клечки за уши,10 лв.зехтин(кремчетата за подсичане като ги купиш веднъж ги ползваш няколко месеца,кремовете за вятър и слънце също)и вече я шапка,я дрешка,боденце,лекарство някакво.120 си ги харчим всеки месец...Желая ти успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт