Майки в Канада - 21

  • 26 608
  • 288
  •   1
Отговори
# 165
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Lady_Cherie, лек път ти желая и безпроблемна бременност до края! И мен ме е страх да раждам в България, та горещо се надявам да не ми се налага. Надявам се  канадците да се погрижат за лекото ти раждане!

Благодаря, mamamia и аз се надявам всичко да мине нормално на канадска земя Wink

# 166
  • Мнения: 21
Привет в тази снежна буря (поне в Торонто),

надявам се всички домашни мами да са си уютно по домовете в това време, ако не им се налага да излиза!

Пак се разминахме с разходката днес, която много ни липсва за дневното спане на бебо и разсейка на мама!

Това ме навява на въпроса за излизането в студа, който повдигна shemet_neverojaten.

Абе и мен ме е шубе да прекалявам с минусите (Паулинка е само на малко под 3 месеца), макар че педиатърката каза, че няма проблем добре облечено бебе да излиза и на студ. Май най-студеното ни е било минус 7 преди уинд чила и не беще приятно, а и аз треперех да не простина бебка или да не я претопля с дрехи, одеала и найлони.

А Торонто е такъв ветровит град, че дори и в по-нормални откъм температура дни - е доста неприятно...

Друго пък мен ме шашка - как някои канадски майки не обличат добре децата си в студа. А някой крак стътчи, я гол кръст...Например онзи ден - гледам едно мъниче, има няма 3 месеца, в една от супер модерните колички, ама ушите ми голи под една хлабава качулчица и ръчичките му чисто голи и си лапа едното юмруче, което ми се видя посиняло...идеше ми нещо да им кажа, горкинкото...Вие имате ли такива впечатления, не съм за претопляне на бебетата, но със сигурност трябва да са добре облечени.

Иначе:

Честито на бременелките!

Dimple - горе главата, всичко е минало, имаш прекрасно бебче, колики, неспане - и при нас е така - всичко минава, попивай всеки уникален миг с тези ангелчета - аз това си повтарям взирайки се все по-влюбено в Паулинка!

Относно ваксините и темпрата - аз на 2 месеца реших да не й дам и да наблюдавам реакциите й, за да знам как реагира на ваксините за в бъдеще. Справи се без температура детето, с много кърмене два дни, накърмих я веднага след боцкането, беше много обидена на лекарката  Simple Smile, ама забрави като хапна! Спа после дълго за пръв път денем, дебнах я два дни, размина се, геройче!

И последно докторско - да споделя, че записах час за преглед при нашата педиатърка за нашите 3 месеца, въпреки че тук не го правят (доколкото разбирам - преглеждат на 2,4,6, а не всеки месец  Cry. Но аз искам да знам тегло, ръст, как расте бебка и не ми отказаха. Така че ако се чудите - не се страхувайте да си изисквате час.

Имам въпрос - ползвате ли хомеопатия за бебоците си? Аз съм гола и боса в това но съм положително настроена, та се чудя кой какъв опит има - за колики, зъбки, тревожност, настинка, одрасквания...

Дадох две нощи Cocyntal на Boiron и беба спа без газове чак до призори (само с пауза за тихо и бързо накърмване), когато пак я емнаха. Ама незнам от това ли е помогнало...

И другият ми въпрос е към кърмилите майки - докога сте изкарвали само на кърма преди да захраните, при положение че сте имали достатъчно мляко? До 6 месеца постижимо ли е наистина, много ни се иска, ама да видим?

Поздрави!

# 167
  • Canada
  • Мнения: 231
... докога сте изкарвали само на кърма преди да захраните, при положение че сте имали достатъчно мляко? До 6 месеца постижимо ли е наистина, много ни се иска, ама да видим?
Постижимо е.  Simple Smile При нас се получи 6 месеца без 6 дни изключително кърмене.  Simple Smile От събота е захранен, всичко върви гладко за сега - малко по малко нови неща и кърмене в същото количество.
По повод сините ръчички на някои местни деца - и аз имам един пример с една бебка от курса, на който ходим. Не ми е удобно да питам майката, но първата ми мисъл беше за студа.

# 168
  • Мнения: 1 216
Pate Jaki,
ти си късметлийка, че имате педиатър за прегледите на бебето. Моята дъщеричка е била преглеждана от педиатър в болницата катос е роди, после на личен лекар. Но да ми е жива и здрава и да не се налага и занапред.
Бебка можех да я меря всяка седмица в community health centre, където има детски консултации, но със сестри, там правят и имунизации, консултации за кърмене, общо здраве на родилката и т.н.

Даването на лекарства за Т и простудни заболявания на бебета и деца до 2 години е желателно да се ограничи до минимум и само по лекарска препоръка и предписание. Помните изтеглянето на Тайленол и подобни преди няколко месеца. Такива бяха съветите на водещите педиатри. В нета има доста по въпроса.

Тук дечицата са много калени, но и зимите са меки като цяло.

За кърменето- не се притеснявай, мляко ще имаш предоволно, ако кърмиш изключително Моята бебка беше основно на кърма до година, другите храни бяха за забавление и опитване, като изключим плодовете и някои каши, които ядеше с удоволствие и хлебеца да не забравя:)



# 169
  • Мнения: 449
Kalida, драго ми е да те "видя" отново тук.  Hug Дано да не е някакво инцидентно включване и после да те видим след три теми в четвърта. От както спря да пишеш и доста други мами липсват. Ти като че ли им даваше тон за писане. Съветите ти са безценни и определено канадската тема има нужда от теб.  Peace
Pate Jaki, миналата зима, когато Мони беше малко бебе съм го извеждала при температура до -10С. И на мен ми прави впечатление, че тук ги обличат доста леко децата. Най-фрапиращият случай е от миналата седмица. В Ontario Early Years Centre една майка беше пуснала детето си да играе по къс ръкав, къси гащи и босо, а тя се разкарва с яке на бос крак.  #Crazy Направо ми дожаля за детето.
Ние не сме имали проблеми със записването на час при педиатър. Мони откакто се е родил до 6 мес. сме го водили всеки месец на консултация, после ни извикаха на 8, 10 и 12 мес. С кърменето и аз те уверявам, че ще се справиш. Аз захраних на 5,5 мес.

# 170
  • Мнения: 919
Pate Jaki, аз също съм давала тези хомеопатични за колики и зъбки и според мен помагат. Разбира се не трябва да се прекалява.
За кърменето, съвсем постижимо е когато детето се храни на поискване. Виктория е захранена малко след навършени 6 месеца, но до към година и половина е имало дни и дори цели седмици когато е била само на кърма. На 7-8 месеца бяхме в БГ за месец и тя беше само на кърма, колкото и да се опитваха да и мушнат по нещо бабите. Тогава и качи доста повечко, ама то си е хубаво само на кърма, празно няма, усвоява се почти на сто процента, всичко останало е за опитване само, докато се настрои стомаха да го преработва така или иначе всичко излиза hahaha Спомням си че дълго след като захраних само по акото можех да определя какво точно е яла преди ден два.

Калида, добре си се завърнала при нас Grinning Що ми се върти в главата че щяхте да ходите в БГ newsm78

Г-жа Броненосец, педиатри и тук няма, но пък в Торонто не е трудно да се намери, аз май ще запиша бебето при педката на Виктория, колкото и да ме дразни понякога Wink

За снежната буря, след всички предупреждения очаквах нещо далеч по-грандиозно.. тук при нас нищо особено до момента, валя малко сняг ама даже не е натрупало кой знае колко. Ей сега пратих Виктория и татко и на разходка малко. Аз нещо съм настинала и две не виждам Sad

# 171
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Калида, добре си се завърнала при нас Grinning Що ми се върти в главата че щяхте да ходите в БГ newsm78
Тц - щяха да ходят до Щатите ама нищо повече не помня да съм чела по темата  Wink

# 172
  • Мнения: 74
Pate Jaki и на мен ми прави впечатление,че децата са много разголини тук и главно малките бебенца кръстчетата са им винаги голи а и много често се случва да видя бебето с къс ръкав а майката с яке в мола,но явно така свикват малките не знам дали го правят умишлено или просто са несъобразителни  newsm78 .Аз да си призная Дани го къпя с хладка вода още от както се е родил защото все ме беше страх да не го попаря и така сега ако му пусна топла водичка той казва "пари,пари" просто е свикнал така , но като излизаме винаги си го обличам добре според сезона
За кърменето аз го кърмих до 6 мес и после започна да не му стига млякото и трябваше да му давам формула и лека полека захраних но основното му  меню беше формулата
За коликите на Дани давах някъкви капки от Бг ми ги пратиха, произведени в германия,но така или иначе не помагаха

        Кажете ми има ли някой от вас от тези "мапи" ,които работят на пара и много ги рекламират напоследък по телевизията,доволни ли сте от тях,че ми се виждат хубави,но не знам дали не е поредната глупост направена само за пари???  newsm78



# 173
  • Мнения: 1 199
Здрадвейте мами! Извеждам спокойно до при -20р като най-често оставям бебето на балкона Peace  Това му е единствения дълбок дневен сън през деня. Откакто се е родил, няколко дни да сме пропуснали. Веднъж дори при -30 ни се наложи да излезем, ама нямаше как - трябваше да ходим на лекар заради мастита ми, а бебо с мен че да суче. Предполагах че ще чакам с часове, а той като им ревна в клиниката и ги изплаши и веднага ни взеха (пък и да си призная, ние не бързахме да го успокояваме Mr. Green). Понеже Патето Яки преди беше питала кои книги за гледане на бебета ползваме, и аз като нея съм голам фен на The Baby Book на докторите Сиърс. Там  и в сайта им прочетох че няма друга храна която да е толкова хранителна като кърмата (и АМ също), така че като ги захраним новата храна да допълва, не да замества млечно хранене. Аз намерих органични зърнени храни, чудя се дали да не ги варя и  пасирам на бебето вместо готовите бебешки каши, че май има химия и в тези каши newsm78 Ще мисля по въпроса, имам време. За хомеопатията - настроена съм много положително, ама не и към такива универсални (за всички) средства - примерно за колики, за зъби и т. н. Силата на хомеопатията е когато се работи индивидуално, т. е. за една и съща болест на един ще предпишат едно лекарство, а на друг друго. Освен това хомеопатията може да бъде и  опасна, така че бих я  ползвала само за нещо важно. Да ви се похваля че моето бебе скоро ще го водя на хомеопат. Нали е силно предразположен към алергии, пък и вече направи първата си алергична реакция, да видим дали ще можем да предотвратим това което стана с батко му.
И тук нещо грандиозната снежна буря, с която ни плашеха, поне засега не се състоя. Лека вечер на всички!

# 174
  • Мнения: 5 713
heureuse, ти тук ли намери хомеопат?
А органичните зърнени храни къде ги намери? Аз готова каша в БГ съм купувала в краен случай, примерно като сме пътували. Главно аз си ги приготвях. Сега също бих повторила действието и за каши и за пюрета.
Подкрепям това, което си казала за хомеопатията. Маги я лекувам с класическа хомеопатия от година и нещо, себе си от почти година.

# 175
  • Мнения: 1 199
Вери, тук намерих хомеопат, оправила е астмата на детенцето на мои приятели. Ливанка е хомеопатката, практикува класическа хомеопатия. И Росист може да ти препоръча. След двата ми неуспешни опита с руски хомеопатки тук вече не смеех да експериментирам, ама се наложи. Скоро получих мастит, много тежък и ми го лекуваха с антибиотик 10 дена. Антибиотикът се отрази много зле на бебето ми, акитата веднага станаха зелени със слуз и разстройство, въпреки че този антибиотик се смята за безопасен при кърмене. Това както и да е, ама десетина дни след свършването на курса с антибиотик пак ми се запуши канал и това беше капката която преля Simple Smile Та се разтъърсих и й взех координатите на тази хомеопатка.
MrsK, вие да не сте тръгнали на училище за бебета и мами Wink Аз вече на две такива съм записана и когато ходя съм много доволна:peace:
Вери, органик зърна и брашно намирам в ИГА, имат си там отделени органик плодове и зеленчуци и отделно органик други хранителни продукти - като брашно, кисело мляко, бисквити и т. н. Трябва да пообиколиш магазина и ще ги намериш. А ти как си ги приготвуяла кашите, че аз на големите само от бебешките съм им правила и нямам опит.

# 176
  • Мнения: 5 713
heureuse, благодаря за информацията за хомеопата. Аз сякаш все още не съм готова да се доверя на някой друг, поддържам връзка с лекарката в БГ. А и, да чукам на дърво, не боледуваме с Маги. Като изключа някоя и друга температура при нея, придружена с кашлица и хрема. Също така моето повръщане в началото на бременността.
За ИГА-та сетих се аз Simple Smile след като го написа.
Каши съм приготвяла по рецепти в " Кърменето ". Главно оризова, елда и просо. За оризовата използвах кафяв ориз, който като го сваря, го пасирах. Друг път съм ползвала оризово брашно от диетичните щандове. Него варях в 200мл вряла вода 2с.л. и бъркам непрекъснато да не стане на бучки; внимавам също да не стане много гъсто. С елдата по същия начин: ако е на зърна, после пасирам; но не съм я пекла предварително както ще намериш някои рецепти в Библиотеката. По- късно включих грис и царевично брашно. Вариш като оризовото брашно. След това овесени ядки, кус кус...След годинката ечемични, пшенични и ръжени ядки. Тях вече не пасирах. Тук оттях досега не съм видяла. Само овесени.

# 177
  • Мнения: 313
Като става дума за каши  - аз също съм се замислиала за брашна вместо инстантни , обаче захранвам по тукашните схеми и не замествам хранане - т.е. Мартин яде по около 30 мл готова каша сутрин, 20-30 мл зеленчук + 20-30 мл плод на обяд и понякаога дажам 30 тина мл каша към 5 часа. Плодовете и зеленчуците, които аз си праявя ги замразиавам на кубчета и нямам проблем. Така ще приготвям и месо по късно. Чудя се обаче как да приготвя 30-50мл каша 2 пъти на ден  - поне за мен ще е голяма играчка. Има ли някаква хитрина.

# 178
  • Мнения: 1 199
Благадаря Вери! Смути, не знам трикове, може би да си приготвяме каша веднъж за 2 дни newsm78 Това че се дава по 20-30 мл на хранене педиатъра ли ти го каза? Моят още в такива подробности не ми е ояснявал, ама още ни е рано.

# 179
  • Мнения: 313
Ами не е казал точно 20-30 мл но ми е казал да дажам 60 мин след като е пил мляко за да не се намалява приема-  и дребния повече не може да поеме. Ако давам преди хранане може и 100-200 мл да успея да  дам ама не е там работата. Живот и здраве след 9 месечна възраст ще хапва по повече. А сега вади и зъби и хич не яде Sad Имаме вече един пробил -да се похваля.

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 01:23 от smuty

Общи условия

Активация на акаунт