какво да правя със захранването

  • 2 431
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 140
Az sa6to zaxranix ot 6 meseca. Na zapad tova e prepora4vanata vazrast za zapo4vane, za6toto bebeto se rajda s opredelen zapas jeliazo i drugi sastavki, koito ne se sadarjat v karmata, i okolo 6-tia mesec te zapo4vat da se iz4erpvat v organizma na bebence. Zatova sa i kravnite testove - za da pokajat dali tozi proces e zapo4nal.

Az zapo4nax sas plodovi piureta, 4esto smeseni s karma, za da ne e tvarde razli4en vkusa, vse pak 4ove6kata karma e dosta sladi4ka. Biaxa i dosta te4ni v na4aloto - pak po sa6tata pri4ina. Taka si sazdadoxme navika da opitvame novite vkusove s jelanie. Sled 2-3 sedmici zapo4nax i s zelen4ukovite.

Opitvax se prez pove4eto vreme sama da gi prigotviam, za6toto pri prigotvianeto na fabri4nite piureta, te se obrabotvat na mnogo visoka temperatura, za da sa sterilni za dalgi periodi i taka se gubiat mnogo cenni vitamini i minerali. Sa6to taka gledax da gi obrabotvam na para vmesto da gi varia - pak po tazi pri4ina. Ima straxotni uredi, koito sa idealni za celta.

Edin savet po povod na raznoobrazni recepti - edna moia priatelka mi dade ideata i az mnogo ia xaresax. Kogato pazaruvax, otivax do 6tanda s piuretata i razglejdax kakvo sadarjat razli4nite vidove - v ob6ti linii prepisvax receptite ot tam Wink

V na4akoto i nie iadiaxme po okolo polovin doza, ako napalnim bebe6ko burkan4e. Xubavoto na doma6no prigotvenite piureta e, 4e moje6 da prigotvi6 po-goliama doza, da ia razdeli6 na po-malki (koito opredelia6 kato vidi6 kolko si iziajda bebence) i da gi zamrazi6 - taka ima6 xrana za ciala sedmica, a ako reduva6 - i za pove4e. Mogat da se darjat vav frizer do dva meseca.

Ideata da se dava malko i ot zelen4ukovo i ot plodovo piure na edno xranene e mnogo dobra - pri men se polu4ava6e idealno. A sega kato sme po-golemi4ki i ni rastat zabki - kogato ne iskame da iadem, samo pokazvam deserta i toy se naviva da xapne ot osnovnoto - kato mu e pred o4ite kakvo 6te posledva Wink....

# 31
sled 3 mesec moje da go zahranwa6

# 32
  • Мнения: 2 614
Да, ако детето случайно може да седи само, да не избутва храната с уста....и куп други условия. Хайде да не започваме пак да тъпчем на едно място и да се броим кой "ЗА" и кой "ПРОТИВ" късното и ранното захранване! Преди генерални изявления - моля ви съберете достатъчно информация по въпроса!  Peace

# 33
  • Мнения: 103
благодаря ви на всички за коментарите и за отговорите.
на 04.03 станахме на 8 месеца, ядем вече зеленчуковите, каша по малко и от 27.02. и месце,
междувременно ни правиха ново изследване на хемоглобина и се оказа че пада още и вече е 95
бледичък е и сега ми препорачаха ново изследване след 3 седмицида видим тогава как ще е.
искам тези дни да въведа жълтък, но не съм сигурна как,
знам,че яйцето трябва да се вари поне 10-15 мин. и да му дам в началото трохички.
но въпросът ми е кога стигам до 1/4 и после всеки ден, когато има зеленчуково пюре (нали се редуват с месните през ден) ли слагам жълтък.
благодаря

# 34
  • Мнения: 1 089
За хемоглобина само ще кажа, че е добре да се направи конторлно изследване от венозна кръв и при нужда да се направи консултация с хематолог. По принцип на тази възраст запасите от желязо от преди раждането се изчерпват, така че е нормално серумното желязо, а понякога и хемоглобина да падат.  Жълтъкът много правилно си разбрала как се въвежда, аз лично не му се церемоних много и бързо-бързо почнах по 1/4 ,но бяхме по-големички от вас. Скоро го направих и 1/2.  Добре е кашата по-честичко да е елда, зеленчуково пюренце можеш да направиш с пресни връхчета от коприва (ако има от къде да наскубеш и ако ти се занимава) и освен всичко самата ти може да пиеш по малко желязо (примерно Малтофер - аз до към 7-8 месец по съвет на педиатърката пиех всеки ден профилактично).
Успех и дано няма реално проблем с хемоглобина на бебчето!

Общи условия

Активация на акаунт