ЕШЕРИХИЯ КОЛИ - ПОМОЩ

  • 49 676
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 250
Здравейте отново, преди малко четох в един сайт за лечебното действие на Мечото грозде , някой пил ли го е Simple Smile пиело се като чай и било много полезно за Е. Коли, т.е. за изтребването им >

# 31
  • BG
  • Мнения: 793
Всеки ден пия мечо грозде- по една чаша сутрин и една вечер , с добавена 1/4 ч. л. сода. Това ми е препоръка от плевенски професор за тези бактерии- има си и научно обяснение за содата- бактериите живеят в кисела среда, а содата я неутрализира. Така се постига неблагоприятна среда за тяхното размножаване  Praynig
Но може би това е за профилактика- след като ми започна кризата пия Уростим, и мечо грозде и антибиотик, и още не съм се оправила  Rolling Eyes
Стеранносто е, че досега винаги възпалението е било в пикочния мехур, а сега е в бъбреците  Sick Как е станало така  newsm78

# 32
  • Мнения: 1 984
Всеки ден пия мечо грозде- по една чаша сутрин и една вечер , с добавена 1/4 ч. л. сода. Това ми е препоръка от плевенски професор за тези бактерии- има си и научно обяснение за содата- бактериите живеят в кисела среда, а содата я неутрализира. Така се постига неблагоприятна среда за тяхното размножаване  Praynig
Но може би това е за профилактика- след като ми започна кризата пия Уростим, и мечо грозде и антибиотик, и още не съм се оправила  Rolling Eyes
Стеранносто е, че досега винаги възпалението е било в пикочния мехур, а сега е в бъбреците  Sick Как е станало така  newsm78
по възходящ път бактериите са стигнали бъбреците.

# 33
  • BG
  • Мнения: 793
Tonev, то всичко добре, ама личната ми лекарка каза днес с две думи да свиквам с бактериите и да си изградим с тях мирно съжителство  Sick
И означава ли , че след като стерилната урина е чиста- значи нямам нужда от повече лечение на бъбреците  newsm78

# 34
  • Мнения: 1 984
Tonev, то всичко добре, ама личната ми лекарка каза днес с две думи да свиквам с бактериите и да си изградим с тях мирно съжителство  Sick
И означава ли , че след като стерилната урина е чиста- значи нямам нужда от повече лечение на бъбреците  newsm78
сменяме лекарката. направи ли ехография на бъбреците? намери уролог/нефролог уточнете диагнозата и лекуваите.

# 35
  • BG
  • Мнения: 793
Пратиха ме на ехограф при гастроентеролог  ooooh! - той пък каза, че имам камъчета,но те в момента не ми правели проблеми и ако ме боли нещо, то е защото не съм се завивала  #Crazy

# 36
  • Мнения: 250
Не знам мила Rozaly, не ми се струва нормално съжителство с бактерия и то толкова опасна. На мене ми обясниха, че може да ми донесе само ядове. Може да мине по пикочните пътища до бъбреците и така да стане пиелонефрит, а да не говорим и за цистит и др. подобни болести . Не е никак за пренебрегване , лекувай се, не слушай тази лекарка Simple Smile

# 37
на нас на детето ни откриха ЕШЕРИХИЯ КОЛИ в носа,малката е 5 месеца нямой знае ли какво ще следва

# 38
Знам, че това е трудна гадина. Наши приятели дълго време се бориха с нея (имам предвид детето им). Изпиха тонове антибиотици. Таткото замина на работа в Москва и там бяха в болница 20 дни. Детето сега е без проблеми. Разбрах, че първо са лекували чревната флора, тъй като тази гадина тръгва от там. Задължително условие е да се пие много вода, но едва ли е само това. Знам, че там са пили само един антибиотик за много кратък период от време. Ще се опитам да се свържа с тях, за да ми разкажат подробно.

# 39
  • Мнения: 7 201
на нас на детето ни откриха ЕШЕРИХИЯ КОЛИ в носа,малката е 5 месеца нямой знае ли какво ще следва
Би трябвало да има антибиограма да се види кой АБ ще е най-удачен! Peace Успех с лечението и бързо оздравяване! Hug

# 40
  • Мнения: 1 984
на нас на детето ни откриха ЕШЕРИХИЯ КОЛИ в носа,малката е 5 месеца нямой знае ли какво ще следва
замърсена проба вероятно. повторете изследването.

# 41
Здравейте на всички!
Ами и аз да си разказа патилата с тая гадост Eschericia coli щото тя си е такава. Значи първо това си е бактерия, която всеки си я има от 40 час след раждането си. Харахтерна е за топлокръвни, т.е. там, където има гниене на храна-в дебелото черво. До тук, нищо лошо. Следва ужаса- по какъв начин тая гадост отива във влагалището, пикочния мехур и стига до бъбреците? Ами има два начина - фекално-орален (или с други думи недобре измите храни) или за другия, който ни засяга тук и който да кажем че може да бъде избегнат ви оставам оставям да си представите сами. Малко по хард е и е за по-късните часове на денонощието. Ще кажете как става това при малките деца, и то наблягам на момиченцата-ами с избърсването на дупето отзад напред! Даа, гадно е, но чиста логика!  #Crazy И така тази бактерия от д. черво може да мине през уретрата, пик. мехур и за съжаление бъбреците. А там, не е добре да се задържа дълго време!
Разбира се има и друг вариант, който си е чисто вроден, стеснени органи заради който урината се задържа- това се определя с цветна снимка и предполагам оперативна намеса!До тук с четеното и казаното!
Аз от началото на 2006 си съжителствам с тая гадост и вече ми писна! На напред бях с болки в бъбреците, 39 градуса тепм., отпадналост. 10 дни в болница във Фр-диагноза пиелонефрит на десен бъбрек. Лечение-Rocephin 1gIV, като продължих 9 дни с Oflocet (ofloxacine). Половин година добре, после пак, E. coli 10/4 и така до преди месец. През месец два си правя изследвания, понеже нямам други сиптоми и си цъфвам с е.коли. Почти през цялото това време ме тъпчат с ciprofloxaine под всякаква форма и немога да си обясня не схващат ли че не ми действа. Времето просто си го показва! Разбира се препоръчки да пия много вода /старая се, ама незнам кой успява да пие по 3л на ден!, аз немога/, пих Уростим, Уринал, сега пия Уринат, през това време пия и чайчета от бяла бреза и тем подобни, големи гадости, но няма как!
Подобрение повярваъте ми няма! Вече съм си в Бг или по точно в Бургас и след поредните изследвания с 10/5 решеват че пак трябва да вляза в болница този път венозно Cipronol или пак добре понатия ciprofloxacine. Не стига това, ами и сега като излязох да продължавам да се тъпча с него, като през това време някой решил да го кръсти Ципран.
Тц, няма да стане. Просто ми се наложи едва сега аз самата да си направя тази ретроспекция, щото...нещо взе да ми намирисва цялата тая работа! Държа да подчертая че свестен доктор няма, поне тук в Бс и ми казват че излекувал се човек няма! /голямо успокоение за едно 24год. момиче!/. Никой не обяснява и не дава никакво кометентно мнение! Internet-а е велико нещо !  Praynig
През това време ми намираха и Enterobacter clocae 10/5 и Mirabilis. Май вече ги няма или поне не излизат в стерилната урина!
Сега мили мои имам намерение да запраша към Сф и там да ги видя какво ще ми кажат! междувременно мисля да сменя антибиотика и да пробвам с Монурал да видим той какво ще каже!

# 42
  • Мнения: 250
Здравейте на всички!
Ами и аз да си разказа патилата с тая гадост Eschericia coli щото тя си е такава. Значи първо това си е бактерия, която всеки си я има от 40 час след раждането си. Харахтерна е за топлокръвни, т.е. там, където има гниене на храна-в дебелото черво. До тук, нищо лошо. Следва ужаса- по какъв начин тая гадост отива във влагалището, пикочния мехур и стига до бъбреците? Ами има два начина - фекално-орален (или с други думи недобре измите храни) или за............


Аз ще те посъветвам да пиеш чай от мечо грозде, на мене лично много ми помогна  Naughty

# 43
Благодаря ти mar4ella, какво точно имаш предвид че ти е помогнал? Изчезнаха ли?  А чая си го пия от самото начало...

# 44
  • Мнения: 250
Да помогна ми да се излекувам, вече нямам гадини, но трябва да го пиеш по-дълго време. Ще ги пребориш, не се притеснявай Simple Smile Ако имаш още въпроси питай Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт