Дайте съвети за боядисване на стени

  • 44 345
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 786
Почна се Laughing
Днес само за следобяда успях да грундирам всички тавани - грунд Боро, 5кг, 14,5лв., разрежда се 1:5, ще стигне и за стените.
Утре смятам да почна от сутринта и да ги мина с по 1 ръка боя всичките Rolling Eyes Дали обаче ще стане  Twisted Evil
Купих латекс Интерин Леко с тониращи пасти за стените пак на Оргахим, за банята - Хамелекон за влажни помещения.
Надявам се да се получи добре.
Сега си се чудя, ако вземе, че стане пък много добре, и влезят майстори за плочки и почнат да се въртят с едни ми ти инструменти наляво и надясно, дали няма да ми одраскат стените. И каква по принцип трябва да е поредността при направа на ново жилище такова за живеене, например - в банята първо плочките или първо душ панели, мивки и тоалетни?

# 31
  • Мнения: 1 107
Щом ще правите банята, първо приключете с нея, а така също и с всички други т.нар. "мокри процеси". Хубаво е боядисването да е накрая-преди поставяне на подови настилки и преди да сложите мебелите. Просто наистина трябва да знаете, че майсторите не пазят особено и може да с еналожи да пребоядисване на места отново

# 32
  • София
  • Мнения: 2 687
Ние боядисахме с цветен латекс на Пастело - 2 ръце са достатъчни, като тук става дума за шпакловани и грундирани стени. Имат поне 10 вида готов тониран латекс на цената на белия.
За по-контрастна боя обаче трябват повече ръце. Боядисахме едната стена керемиденочервена и мъжо трябваше 4 пъти да я минава, за да стане.

Мога да те посъветвам там където трябва да се отсича да си сложите широка книжна лепенка, така риска от изцапване е по-малак. После я отлепваш съвсем внимателно.

# 33
Zdraveite iskam da mi predlojite s kakvi dva cvqta ili pove4e  da boqdisam staqta na 15 godi6nata mi da6terq mn se kolebaq i neznam s kakvi cvetove da q boqdisam i ako nqkoi ima snimki da mi prati ako obi4a mn 6te sum vi blagodarna  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile abv-poshtata mi e hristova_bre@abv.bg mn vi se molq pomognete mi a izbera Simple Smile blagodarq vi predvaritelno

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никога не съм викала майстор за такова нещо , обожавам да мацам

# 35
  • Мнения: 995
Цитат
Сега си се чудя, ако вземе, че стане пък много добре, и влезят майстори за плочки и почнат да се въртят с едни ми ти инструменти наляво и надясно, дали няма да ми одраскат стените. И каква по принцип трябва да е поредността при направа на ново жилище такова за живеене, например - в банята първо плочките или първо душ панели, мивки и тоалетни?

Първо плочките, после боядисването. Майсторите не пазят, а поставянето на настилките набива прах в стените. Само ламинат може да сложите след боядисването.Такъв е моят опит Peace
За банята,също първо плочките, преди поставянето им обаче трябва да имаш разпределение къде какво ще слагаш, за да се направят изводите... или там както се казва.

# 36
  • Мнения: 157
Ние сами си боядисахме цялата къща с латекс "LEVIS", много е добър а цветовата гама е безкрайна.Майка ми се пробва с тези оцветителите в шишенцата дето ги добавяш сам и не стана хубаво / с майстор/и пак пребоядисва.

Общи условия

Активация на акаунт