Полагат ли ми се детски?

  • 1 435
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 121
Хе, ми то детето не е българче, ти искаш и помощ и детски  Laughing

Детето скоро ще си има и български паспорт. И не държа да взимам нито помощ, нито детски, просто се чудех как стоят нещата newsm78 Но благодаря за отзивчивостта, pandora Wink

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Родих детето си в България, баща му е българин.Докато стана на 9 месеца живяхме в БГ, след това заминахме.10 месеца по-късно отидах да взема еднократната помощ и се хванах за главата.Искаха да разследват дали детето е отглеждано в БГ, защо сега е в чужбина, в чудо се видях.Тъкмо да се откажа от 200 лв. ми казаха, че ще ни дадат парите.Тогава бях в отпуск по майчинство, т.е. се осигурявах.

  А за детски и през ум не ми е минавало да питам, просто не си заслужава.

# 17
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здравейте момичета  Grinning От години не живея в България, синът ми няма българско гражданство, аз имам. Все още се осигурявам, ако има значение. Чудех се дали ми се полагат детски? И къде мога да подам документи, ако вече не е късно. А еднократна помощ при майчинство дали мога да взема newsm78

Благодаря ви Hug


Моя приятелка която не роди в БГ подаде документи и от социалните и казаха че еднократна помощ ще вземе.т.е тези 200 лв.
За детските обаче незнам как стои въпроса.

Към молбата се прилага и акта за раждане, авторката какво ще приложи?

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Авторката казва, че детето скоро ще има български паспорт.Което значи и акт за раждане.

# 19
  • Мнения: 750
Да, но детето ще живее ли в България?!

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Да, но детето ще живее ли в България?!

 Какво значение има дали ще живее в България?Ако майката не се осигуряваше тук, би било нахално да иска детски, или еднократната помощ.Но при условие, че си плаща данъците, все скапаните 200лв. би трябвало да вземе.но ме съмнява

# 21
  • Мнения: 750
200 лв може и да ги вземе, но детските....

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455


 Авторката казва, че детето скоро ще има български паспорт.Което значи и акт за раждане.

Български паспорт също няма как да му бъде издаден без акт за раждане. По вероятно тук става въпрос за пасаван, с който детето ще може да пътува до България? Или бъркам?

# 23
  • Мнения: 3 695


 Авторката казва, че детето скоро ще има български паспорт.Което значи и акт за раждане.

Български паспорт също няма как да му бъде издаден без акт за раждане. По вероятно тук става въпрос за пасаван, с който детето ще може да пътува до България? Или бъркам?
Бъркаш, без проблем ще му издадат ЕГН и български паспорт. Само трябва да пратят акта за раждане (с превод и легализация, ако не се лъжа) и пълномощно на някоя баба и готово.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт