Хемоглобин при 6 месечно

  • 2 703
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 136
116 и аз също знам, че над 100 няма никакви проблеми (за горната граница не съм сигурна)

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: Sesana
Какъв беше или е хемоглобина на вашите 6 месечни гученца? Нашият е 117, а ни казаха, че е много нисък, което ми се струва пресилено. Та затова питам как е при вас  Simple Smile


Сезана, на Мони хемоглобинът беше 116 на 6 месеца и нашата лична лекарка каза, че е много нисък и предписа "Малтофер" /желязо/. Ние обаче отидохме при Калудова и тя каза, че хемоглобинът е отличен и че няма нужда бебка да пие никакво желязо!

# 17
  • Мнения: 4 915
Eто една таблица за стойностите на хемоглобина при бебетата и децата:

http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/iron.html#ironsources

При дъщеря ми беше 105.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Sesana
Какъв беше или е хемоглобина на вашите 6 месечни гученца? Нашият е 117, а ни казаха, че е много нисък, което ми се струва пресилено. Та затова питам как е при вас  Simple Smile


За кой ли път се убеждавам ,че едни лекари се престарават ,а други не хаят Rolling Eyes
Въобще не ви е нисък хемоглобина!Не се притеснявай излишно...Минах по пътя на притесненията и от личен опит ти го казвам ...
На Йо хемоглобина беше:
-на 6,5 м -109
-на 7,5 м -107
на 10 м  -121 което е идеален вариант Grinning
Нашата лекарка каза ,че при бебетата нормите са 100-120...
Много сте си добре!
Поздрави Flutter

ПП- ето я моята тема,ако искаш хвърли един поглед-в нея има линк към тази тема ,в която се шашкам.... Wink

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24450

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: anuschka
Имам тема във форума, в която се хваля за Hb на бебо.
На 5 месеца бе 101. Нашата педиатърка изобщо не се притесни (за разлика от мен). Въведох на 7-8 месечна възраст жълтъка и месото, не сме пили никакви лекарства, защото в този период е нормален този спад.
Вчера правихме контролните изследвания на 1 годинка, Hb вече е 128!!! Така че не виждам повод за притеснение.
Пък и вашият е 117- просто е супер!!!


Поздравления ,anuschka ! Радвам се за вас съвсем искрено! Grinning

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: StaM
Цитат на: anuschka
Имам тема във форума, в която се хваля за Hb на бебо.
На 5 месеца бе 101. Нашата педиатърка изобщо не се притесни (за разлика от мен). Въведох на 7-8 месечна възраст жълтъка и месото, не сме пили никакви лекарства, защото в този период е нормален този спад.
Вчера правихме контролните изследвания на 1 годинка, Hb вече е 128!!! Така че не виждам повод за притеснение.
Пък и вашият е 117- просто е супер!!!


Поздравления ,anuschka ! Радвам се за вас съвсем искрено! Grinning

Благодаря, разбираш ме прекрасно, знам!

# 21
  • Мнения: 5 251
На 6 месеца хемоглобина на Йоан беше 118 и докторката каза, че бил много добре  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 807
На 6 месеца - 137
на годинка - 139.
Предиатърката каза, че бил чудесен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт