Давате ли флуор?

  • 3 886
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 652
Цитат
Това, което осъзнах тези дни, докато търсех ясна снимка беше, че флуорозата вече има ефект върху самочувствието на детето ми - не намерих други снимки, където да е широко усмихната, така, че да се виждат зъбите. Поговорихме - детето вече се смущава... определено ще имаме доста работа.

Това е най-тъжното и горчиво нещо, с което се сблъсках в цялата информация за вредата от флуора, която изчетох напоследък.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не,не давам.Почти във всяка минерална вода вече има флуор,в храните също има.Мъча се да контролирам детето ми да приема колкото се може по-малко флуор.

# 77
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Педито ми препоръча, купих  капките, изчетох статиите във форума и изхвърлих капките.

# 78
  • Мнения: 71
не и не мисля да давам. не виждам полза от това.все пак си мисля че е избор на майката

# 79
  • Мнения: 1 168
До 1 годинка давах Зимафлуор, сега дъщеря ми има здрави и бели зъбки.

# 80
  • Мнения: 5 500
До 1 годинка давах Зимафлуор, сега дъщеря ми има здрави и бели зъбки.
Дано бъдат такива и след като ги смени Peace

# 81
  • Мнения: 2 274
Давах на големия и сега има ужасни зъби. Незнам дали има връзка с флуора. Преди 9 години беше модерно явно и педи ми каза да давам и аз слушах. Сега същата педиатърка ми каза да НЕ давам на бебето флуор и аз пак слушам  Mr. Green!

# 82
  • Мнения: 5 500
Д-р Ричард Дж. Фоулкис, бакалавър по изкуствата и доктор по медицина, Абътсфорд, Канада, бивш съветник на министъра на здравеопазването на канадския щат Кълъмбия, споделя следното интересно наблюдение:
"Действието на определени лекарства като риталин и прозак се засилва в комбинация с флуор. Детето не притежава естествена защита срещу този елемент, който може да го увреди още преди раждането му и no-късно да се яви причина за ниско IQ. Освен това не е изключено флуорът в питейната вода да влиза в реакция с алуминий или други химикали и така още повече да повишава ефекта на лекарството риталин и подобните му."
**********************
Изследване, проведено във Факултета по биологични науки към университета в Съри, Англия резултатите от което са публикувани през 2001 г., показва,
че флуоридите се натрупват в пинеалната жлеза (епифизата) в много големи количества – почти в същите, както в зъбите! Епифизата жлеза функционира като канал, през който светлината и тъмнината влияят на ендокринните и поведенчески ритми. Тя изработва невромедиатора серотонин, който се превръща в мелатонин. Продукцията на мелатонин се стимулира от тъмнината и се потиска от светлина. Това е жлезата, която в източната философия и медицина се свързва с развитието на интуицията и на екстрасензорните способности.
******************************
http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=47816
********
Шокиращи факти за флуоридите – от книгата “ВОДАТА” на д-р Пол и д-р Патриша БРЕГ /Пол Брег - диетолог, доктор по медицина, основател на Здравното движение в Америка
Патриша Брег - диетолог, доктор по медицина, здравен и фитнес експерт/

•Флуоридизацията е масово третиране с лекарства.
•Флуоридите са токсични за животните и хората.
•Флуоридът добъвен към водата в пропорция една част на милион/1ppm/, причинява увеличаване на количеството им в урината с три части на милион в рамките на 24 часа, което претоварва бъбреците.
•Флуоридите влошават правилната обмяна на мазнините, въглехидратите и протеините и на цялата приемана храна.
•Флуоридите са натрупващи се отрови и някои сериозни странични ефекти могат да станат видни след 20 и повече години.
•Флуоридите засягат гените на второто и третото поколение.
•Флуоридите потискат имунната система, като излагат тялото на болести и здравословни проблеми.
•Флуоридът преминава през плацентата и може да увреди плода.
•Флуоридите пречат на усвояването на калция.
•Флуоридите могат да спрат растежа на всички организми.
•Флуоридът увеличава риска от фрактури на бедрото до 41%

Здравни проблеми причинявани или влошавани при прием на флуориди в концентрации считани за безопасни.

•Рак във всичките му смъртоносни форми
•Разстройства на храносмилателната система: язва, колит, запек,гадене, цироза, хепатит, невъзможност да се усвояват витамините В и С.
•Респираторни и белодробни заболявания – астма, ринит, синузит и бронхит.
•Болести на кръвообращението – артериосклероза, сърдечна недостатъчност, варикозно разширени вени, коронарна тромбоза, ниско или високо кръвно налягане.
•Заболявания на кръвта – левкемия, хемофилия и анемия.
•Умствени и неврологични нарушения и заболявания: неврози, психози полио- и мултипленна склероза.
•Очни заболявания: катаракти, проблеми със зрението, глаукома, отлепване на ретината.
•Нарушени функции на жлезите с вътрешна секреция: диабет, гуша, влошено функциониране на надбъбречните, щитовидната и половите жлези.
•Нарушения в кожата, ноктите и косата – акне, дерматит, екзема, алопеция.
•Заболявания на костите и ставите: остеопороза, рак на костите,артрит, подути и болезнени стави.
•Болести на зъбите и венците: петна и потъмняване на зъбите, загуба на калций и костно вещество.
•Преждевременни и мъртви раждания, загуба на слуха, главоболие.

# 83
  • Мнения: 1 168
Само това ли? Май пропусна 2-3 смъртоносни болести. А за думичката "доза" чувала ли си?

# 84
  • Мнения: 5 500
А за думичката "доза" чувала ли си?
Не. И домати ги ям с колците.

# 85
  • Мнения: 814
Не давам

# 86
  • Мнения: 1 800
Допълнително не давам, но водата ни е флуорирана от града, както и бебешката в магазина. Аз не се вживявам много, има много по-страшни неща, които дишаме и поемаме. Мъжа ми е израстнал в район с флуорирана вода, няма проблеми със зъбите си, за разлика от мен, която не съм пила флуор, а зъбите са ми ужасни, въпреки, че от 15 години съм маниячка на тази тема.

# 87
  • Мнения: 523
Не съм давала, защото педиатърът не ми е казвал. Доколкото знам тук обаче водата се флуорира. Малко ми се струват пресилени някои кампании против тази профилактика. Предполагам, че ако не се предозира може и наистина да има положително въздействие. Иначе аз лично, ще се опитам да създада навик на дъщеря ми за колкото се може по-здравословно хранене. Съчетанието на последното с добра хигиена би трябвало да доведе до по-малко проблеми със зъбите. Гаранции за това обаче няма Sad

# 88
  • София
  • Мнения: 271
Първият ни педиатър беше предписал по 4 капки на ден...аз обаче има няма съм давала средно един път седмично....а после като почнем и пастата за зъби с флуор, мисля въобще да го спра....Най-важни са хигиената и това колко здрав е емайла.Иначе и с литри да пиеш флуор, няма да се отървеш от кариесите.

# 89
  • Мнения: 750
На нито едно от децата си не съм давала, не мисля и да давам! Педито изобщо не ме е дрънкало за подобно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт