Кога проходиха бебоците?

  • 2 102
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 667
Амчииии, и аз така знам. Но някои броят първите стъпки за прохождане. И за туй много мами се шашкат, че техните бебета изостават Shocked Нали разбираш, че това си е изоставяне, някои "ходят на 10 месеца", а други не Rolling Eyes .

# 31
  • София
  • Мнения: 2 100
Габи проходи на годинка и почти два месеца!

# 32
  • Мнения: 4 414
аз също съм на мнение, че децата, които се придвижват с проходилка, често не лазят...просто имат друг начин да кръстостват пространството...това не означава, че няма да проходят...раничко ви е...според нашият ортопед, средната възраст за прохождане е година и 3 месеца, а до година и половина е в норма...така че имате мнооооооого време...

# 33
  • Мнения: 2 255
Какво пък значи болни амбиции на родител .........  Cry

Аз не го карам да ходи насила , не ми се прегърбва на две още отсега след него, предпочитам да си седи мирно и тихо и да си кротува ....... но той не "мисли" така.
Просто е много будно дете, в прекия и преносния смисъл и иска да се движи непрекъснато.
Може би трябва да го "вържа" за кошарата .....?!  Confused:

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

Калоян - 29.09.2004
Кристиан - 08.11.1992

# 34
  • Мнения: 705
Монка е вече на 11 месеца, а дори и не мисли скоро да прохожда, нито да пълзи. лично аз така съм много доволна, бърза работа нямаме! детето все още се чувства щастливо в проходилката, защо да я насилвам излишно!!!

# 35
  • Мнения: 436
Иии ами 9 месеца си е много рано за притеснения. То си е още бебе.
Да, пълзенето не е задължително. Но е хубаво бебето да пълзи. Ако му се пълзи даже 6 месеца е добре да го прави.. С движенията по време на пълзене се развиват двете мозъчни полукалба едновременно. Тук в Герамниа никой не пита " вървите ли вече" ами "пълзите ли вече". Отдава му се много голямо значение от лекарите.
Така че за вървенето ще му дойде времето на бебока не се притеснявай излишно.

# 36
  • Мнения: 444
Катя проходи на около 11 месеца, много стабилно почти без да пада! Започна да лази късно на 9 и половина!
Вие сте много малки! Има време за всичко!  Wink

# 37
  • Мнения: 5 539
Ева проходи на година и 2 месеца. Но няколко месеца по-рано беше лудо пълзене, катерене по мебели, включително на кухненската маса се качваше отгоре Shocked

# 38
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми проходи на 10 месеца. Лазеше от 7мия месец. Всяко дете си е строго индивидуално. Но да се притесняваш, че на 9 месеца не може да ходи......Виж ако е на година и половина, тогва вече може да се говори за притеснение.

# 39
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Цитат на: Liorena
Цитат на: silvia_alexis
dasteria mi e na 9 mes...


 Shocked и все още не ходи. Rolling Eyes срамота.

 newsm10
 newsm20
 Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
Нправо си е срамно  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
Мили мами не е важно кога Ще проходи беб4о, всяко дете има своя ритъм на развитие....
Това дали Ще тръгне на 9 месеца  или на година и 4 месеца... е без зна4ение, важното е да не се  форсират прекалено неЩата... от болни родителски амбиции.
Детето прохожда, когато се 4уства готово за това.

# 40
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Нито съм подпирала детето да се "учи" да седи, нито за ръка съм я водила да се "учи" да ходи. Неседнало и непроходило здраво дете няма. Виж, за лазенето е друго - някой никога не лазят, други лазят само назад, трети само по дупе се суркат - важното е някак да се придвижват  Grinning
Мая сама започна да се изправя, впоследствие започна да шари, подпряна по мебелите. Самостоятелни крачки направи на 1г 1м.

# 41
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Има време за всичко.Аз не бързам,ама хич с Алекс,ама като я гледам как движи-скоро ще е събитието.Е,така си мисля де... Wink

# 42
  • Мнения: 1 080
Моят Додко проходи самостоятелно на 1г.3мес., иначе за ръчичка ходеше от 8-9 месец,ама сам хич го нямаше. За проходилката няма какво да говорим, в нея го слагах от 6-тия месец и към 10 вече не го свърташе вече, прдна задна настрани,нищо не можеше да го спре.....ни килим ни праг......

Общи условия

Активация на акаунт