Осми месец сме вече , но нека още си седи на топло МАРТенското ни човече!

  • 9 374
  • 282
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 406
аз май ще го слагам по гръбче, ако се обърне няма да го въртя, тоест ще ги послушам... :
не пише ли, че може да се задави? аз навсякъде съм чела, че трябва да е на една страна бебето, ако повърне, да не се задуши....

лудо пазаруване ви е обзело, а  Laughing Laughing Laughing аз май ще приключа с това, като купя козметиката за бебето, а освен това съм си направила списък с няколко неща, които ще оставя да ми ги подарят- шишета, активна гимнастика, чувалче за разходка, тем подобни...

# 181
  • Мнения: 107
Здравейте мами..как сте тази сутрин?
аз снощи не можах да се отчета но имах много проблеми с левия крак.. та за това иначе вече официално от вчера сам в болнични newsm44 което хем ме радва че времето идва хем ме понаплашва малко... и аз сам в списъка на некупилите още нищо но при мен това нищо е сведено до дрехи и козметики и такива дребни работи другото го имаме от баткото....та доктора каза голямо бебе накрая и една седмица по рано #Crazy от което аз настръхнах защото и аз като Славундер почнах да викам че ще избягам
и забравих да ги питам за гърдите след 2 седмици като отида дано се сетя но по ваш съвет ще се опитам нищо да не ги правя....колкото до спането на бебо мисля да го въртя и без да го подпирам защото и Стоян така бе6е аи не сам видяла тои да се захлупвал или завъртал но ще имам и едно наум например да навия един чаршаф или една пелена те пак вършат работа
Айде лек ден че се олях.... а не помня още какво щях да ви казвам  bouquet Hug Hug

# 182
  • Мнения: 4 406
Славундер, ще ме умориш с бягствата си  Joy Joy Joy
сега се сетих за една мама, с която заедно раждахме синовете си- тя беше с 8-9 см разкритие и под влияние на силните контракции заяви на акушерката да й маха системата, защото се отказва да ражда и ще си ходи  Joy Joy Joy

# 183
 Wink е много хубави теми правиш  angels_zq  smile3501 Между другото аз очаквам момченце стига да не стане изненада накрая  stork-boy

# 184
  • Мнения: 82
    Bлагодаря ви,момичета,за поздравите към нашия тати Hugмина много весело и всички подаръци бяха тематични,сякаш се бяха уговорили гостите-само бебешки неща.Като му подаря и аз бебата след месец,всичко ще си дойде на място Simple Smile
    Освен че съм много изморена няма нищо интересно покрай мен.
     

# 185
  • Мнения: 326
Добро утро!

Поли13, като питах доки колко ми е тесен таза, тя ми отговори, че съм първа до втора степен - мерело се в степени  Thinking Много странно ми стана, все едно е много трудно да ми каже колко см е. Ще ме мери пак следващия четвъртък, тогава пак ще питам.

Ива, обещавам да дам инфо за отворените врати в ТК.  Peace

Относно покупките - останало ми е да купя доста неща - ваничката, още няколко спални комплекта, козметиката, нещата за болницата и бебешката аптечка. Шишета, помпа и стерилизатор ще купувам при нужда след раждането.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 187
а аз от утре съм болнични, накупили сме си всичко ,освен ако не съм забравила нещо дребно,но не се претеснявам сега всичко го има по магазините, само ще търся да си купя такава възглавничка за придържане на бебо  като на divna_, мен не ме е страх от раждането и не мисля да бягам, искам вече да излиза,че и нощно време не мога да спя и дневно време не ми е комфортно

# 187
  • Мнения: 83
Здравейте,майчета!Чудесно е,че има на кого човек да се похвали или наоплаква!Тази нощ ми беше кошмарна-умрях от болки в бедрените стави,въртях се,ставах,сънувах,че раждам риба....Към 7ч. съм заспала!Сега станах и реших,че най-терапевтично ще ми подейства да изляза и да купя някоя джундурийка-терличета или не знам какво Simple Smile!
Тия от НОИ-то няма ли вече да си спомнят за мен!? #2gunfire
Усмихнат ден ви желаем! Hug

# 188
ДОБРО УТРО И ОТ НАСЛЛЛАЗ ПАК НЕ УСПЯХ ДА СПЯ СПОКОЙНО ПРЕЗ НОЩА.........ВЪРТЯХ СЕ ,СЪНУВАХ....И ТО САМО БОЛНИЦИ.....ОЩЕ НАЛИ НЕ СЪМ РЕШИЛА КЪДЕ ЩЕ РАЖДАМ...ВЧЕРА САМО ЗА ТОВА ЧЕТОХ И ТАКА СЪМ СЕ СТРЕСНАЛА КАКВИ РАБОТИ ПИШЕ.........ОЩЕ ПОВЕЧЕ СЕ НАПЛАШИХ...АБЕ БРЕМЕННА МУ РАБОТА....

# 189
  • Мнения: 1 037
Били,мисля да не ходя на отворените врати в АГ-то,така ми е по-добре да незнам,че и без това така ме е хванало шубето Whistling А графика за февруари на "9 месеца" би трябвало да излезе в последните дни на януари Peace

Искам да попитам,момичетата който ще са със секцио на каква упойка са се спряли пълна или епидурална.Аз на 11.02 съм на конслултация с анестезиолога в селена,но още нищо не съм решила.
stankova82,аз първо си мислех за епидурална упойка,но онзи ден док,който ще прави секциото,ме разубеди тотално.По неговите думи при епидуралната упойка има повече странични ефекти-повръщане по време и след секциото,главоболие и т.н.Така че избрах пълна-събуждането е около час и половина след поставянето й.
За бебешките покупки-накупили сме повечето неща.Остават количката,спалния комплект,козметиката,пампи и кърпички,както и за мен някой неща.
Снощи четох темата "Смешно ли е раждането" и така съм се смяла със сълзи,много разтоварващо ми подейства Laughing

# 190
  • София
  • Мнения: 3 123
Добро утро! Hug

И мен ставите ме болят доста, а също и целият десен крак.
 За покупките- аз съм купила няколко дрешки,количка и креватче.Остават ваничка,чаршафи,играчка за над леглото и още нещица,ма не се сещам сега.Стерилизатор ще купувам след раждането,защото ако кърмя-няма да ми трябва.Помпа също после - ако не кърмя,що да давам 100 лв.Шишета - имам 4 от училището за бременни и от бебемания,не мисля да купувам повече за сега.Тук педиатрите не дават вода дори до 6-тия месец,та може и да не ми трябват шишета.Козметика-също нищо няма да взимам предварително,защото ще пробвам първо тестерите на Мустела и ако му понесат-тогава.

SRN ,честити сини гащи. Mr. Green

# 191
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Добро утро и от нас.
Sladka Blondinka,  това как понасяш упойката е много индивидуално.
Тази година съм била 3 пъти под пълна упойка и излизането беше различно.
Спиналната и епидуралната са доста по-щадящи и при тях страничните ефекти, които визираш зависят от компетентността на анестезиолога.
Съвета ми е да се консултираш с анестезиолог. Те знаят най-добре. Освен това, задължително тетс за алергии си направи.
SRN, Добре дошла в мъжкият отбор.

# 192
  • Мнения: 63
Добро утро и от нас!
И аз се присъединявам към неспящите мами.  Също като Рали снощи четох отзиви за разни родилни отделения и после цяла нощ сънувах простотии. А до тоалетна ходих незнам колко пъти. Може и аз да съм рекордьора Joy Joy Joy
Мамчета, тази помпа а кърма няма ли да ни трябва в родилното, за да може да стимулираме отделянето на кърма. Аз заради това съм пред дилема кога да я купувам.Аз вече имам огромно желание за разходки, ама нали не трябва да се натоварвам и гледам да огранича излизанията до 1 на ден. Айде да идва вече март, че май колкото повече информация получавам, толкова повече се психясвам за раждането.

# 193
  • Мнения: 263
Еее девойки толкова бях спокойна за раждането, а покрай вас започвам да се паникьосвам и аз! Crossing Arms
Я се стегнете! Щом е влязло ще трябва и да излезе Crazy
Diana я кажи кога трябва да се направи този тест за алергии, при постъпване за раждане или по рано?Къде?Той само за поносимост към упойката ли е или...?Никога не съм влизала в болница и изобщо ... абе ще се видя в приключение аз...що ми трябваше.. Crazy
Ми да! Разубедихте ме да се правя на майка героиня, ще ползвам епидурална , така или иначе нямам никакви шансове за секцио Partyтакива елементи като тесен таз за нас са мираж Joy

# 194
  • София
  • Мнения: 3 123
pepe_80 , в някой болници (токуда примерно) дават такива помпи.Пък и аз като я покажа на мъжът ми,ще ми я купи и ще я донесе ако се наложи.

Общи условия

Активация на акаунт