Осми месец сме вече , но нека още си седи на топло МАРТенското ни човече!

  • 9 334
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 326
Върнах се от отворените врати в ТК. Малко съм разочарована. Цялата "разходка" трая 5 мин. Поне със сигурност реших, че ще искам ВИП зала за раждане. Само не знам как стоят нещата, ако си със секцио. Ако не си във ВИП зала стоиш и пъшкаш в коридора на предродилна, което според акушерката не било никак странно. Чак се учуди, че това ни се стори гадно. За ВИП стаята съм решила отдавна. Много лошо впечатление ми направи, че някои от бременните мами, които бяха в групата, кашляха доста неприятно. Не мога да разбера с какъв акъл са дошли да гледат родилки и новородени.

Жанет, не се притеснявай предварително, изчакай поне средата на февруари.

# 211
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Рони, май ще се ориентираме към други болници   Flutter
Иначе и аз знам, че често се налага кой където свари да си търпи родилните мъки там - това заради големия наплив. Даваха едно предаване във връзка с бабин ден и 1-ва АГ Света София / Тина Киркова / беше на първо място с 4 хиляди и незнам си колко изродени бебета годишно. Друго, което четох е, че още от вратата те питат кой доктор те следи...   Thinking

# 212
  • Мнения: 4 406
- На мамите, които се страхуват, че бебчето може да повърне и да се задави, ако е по гръбче, специалистите отговарят, че то има вроден рефлекс да се обърне настрани.

позволявам си да не се съглася- детето няма толкова укрепнала мускулатура в първите месеци, че да се обърне само!особено пък първите седмици- само махат с ръчички и риткат... майките с деца вярвам ще ме подкрепят- бебетата започват да се обръщат след 3 месец.

# 213
  • Мнения: 80
- На мамите, които се страхуват, че бебчето може да повърне и да се задави, ако е по гръбче, специалистите отговарят, че то има вроден рефлекс да се обърне настрани.

позволявам си да не се съглася- детето няма толкова укрепнала мускулатура в първите месеци, че да се обърне само!особено пък първите седмици- само махат с ръчички и риткат... майките с деца вярвам ще ме подкрепят- бебетата започват да се обръщат след 3 месец.

Мисля, че се има предвид, че само главичката ще си обърне рефлективно, не цялото телце. 

# 214
  • Мнения: 1
Тази тема дали бебчо да лежи по гръб или настрани наистина много ни измъчи. Колкото по-малко остава толкова повече въпроси изникват, но съм сигурна че ще се справим. Помислете колко много мами преди нас са успели и са отгледали здрави и силни бебета.

# 215
  • Мнения: 107
 Laughing Laughingздрвейте аз най накрая се наспах.....както е казала Герибоева всички ще успеем даси отгледаме децата  и най правилно ще бъде нашето си мнение....относно това дали детето си има инстинкт аз съм за НЕ защото бях свидетел на  това как едно сладко спинкащо бебе по гръб повърна и ако майка му не беше там........... Rolling Eyes не искам да ви плаша или нещо от сорта но имайте всичко на предвид а за моя син ще кажа той започна да се обръща чак на 5 месеца до тогава спеше както го оставя но от тогава спи само по корем и до ден днешен Simple Smile

# 216
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте и от мен!
Вече съм в осмия месец и много съм щастлива, че наближава момента да се видим с бебка  Heart Eyes
Обаче от друга страна не бързам толкова, че малкият сега ми е толкова интересен,  много се забавляваме заедно и ме е страх,че няма да имам толкова време за него с бебка. Ама като го знам колко е оправен - сигурно ще иска той да сменя памперси и да храни бебето  Laughing
След по-малко от месец става на две годинки, но си е още малкото ми бебе - обожавам да се гушкаме и целуваме, а като запее "Мила моя мамо" и се топя като сладолед...
Сега ще си имам две такива гушанчета малки и съм много щастлива  Heart Eyes Само здравички да са, умората от грижите остава на заден план  Peace

# 217
  • Мнения: 135
Мале май всеки има различно мнение на , коя страна да слага бебо да спи. Но мисля ,че маичиният ни инстинкт ,ще ни подскаже как да сложим бебоците. Моя приателка поставяше беба само по- гръб а главичката ие съвсем нормална.
За помпата аз ,ще си взема по- евтина за във болницата , и ако ми потрябва и занапрет , ще си взема по- скъпа.

# 218
  • Мнения: 3 621
Това със спането на бебето си е много важно, моя племенник спеше само на една страна до към 6-7 месец , сега спи по корем , обаче все още спи в чувалче. и аз нямам намерение да използвам одеала за моето бебе
Стирилизатор имам от сестра ми , а помпа ще купя след като родя ако се наложи. Сестра ми неможа да кърми нито ден дори и племенника ми беше на АМ
Анина мене не ме притеснява толкова формата на главичката на бебчо , едва ли ще се деформира чак толкова , е все пак искам детенцето ми да има хубаво оформена главичка , но .... като си помисля какво може да се случи ако лежи по гръб и повърне ....

# 219
  • Мнения: 3 034
аз май ще го слагам по гръбче, ако се обърне няма да го въртя, тоест ще ги послушам... :
не пише ли, че може да се задави? аз навсякъде съм чела, че трябва да е на една страна бебето, ако повърне, да не се задуши....


добро утро, момичета   bouquet не, не пише, сега изчетох до края тази глава за спането и пише точно това, което Хриси е превела: бебето има инстинкт да си завърти главата, ако повърне. но има и някои насоки за предотвратяване доколкото е възможно на Синдрома на внезапна бебешка смърт:
1. бебето не трябва да си ляга по-рано от минимум половин час след хранене, ако е нощно хранене трябва да се уригне стабилно и поне 15-20 мин да се държи на рамо, за да сме сигурни, че всякакви газове са излезнали, защото те най-вече могат да предизвикат връщане на храната.
2. ако е давана вода, важи същото - да се изчака известно време преди да се сложи бебето в леглото.
3. всякакви материи и предмети трябва да се отстранят от леглото на кърмачето - възглавници, завивки, играчки, всичко в което може да си завре главата (те затова тук не дават да спи с олекотените завивки).
4. на бебешкото легло трябва да има само матрак, чаршаф и бебето да спи в чувалче или по пижамка като е топло

това е, но за съжаление пише многократно, че синдрома е неразгадан и препоръките са си препоръки, но дотам  newsm78

някой питаше за марки шишета, аз съм с НУК, както и техни биберони и разни други дреболии  Peace

мен ме обзема параноя, че няма да стигна навреме за епидуралната и снощи съм държала мъжа ми до среднощ да наизустява книжката от класовете за бременни с точните интервали на контракциите, горкия  hahaha

аз както изглежда ще работя до средата на февруари, макар и на половин ден, а вече така ми тежи, че се изморявам много и само гледам да седна, пък нали казват да ходим, да ходим... поне тук, де ... вчера ходих половин час на разходка, едвам се довлачих обратно  Cry

тук секциото, когато се налага, го правят със спинална упойка, моята съседка има две и онзи ден ми беше на гости и си говорехме, каза че много леко е минало и не е имала проблеми, дано и на вас момичета всичко да ви мине успешно и с минимум притеснения и болежки!  Hug

# 220
  • София...........
  • Мнения: 955
Здравейте:)
За спането - моя син преди 9 години спеше настрани и понеже тогава кърмех по часове(на 3 часа) в зависимост от коя гърда е кърмено на тая страна се слагаше бебето. За да не се обърне по гръб подпирахме с възглавничка, но тези приспособления сега предпазват както от обръщане по гръб така и по корем, което си е супер. Мисля и сега да започнем настрани пък в последствие може да сменям двете страни и по гръбче Wink.
За помпата - обяснила съм на таткото къде и кой модел, ако се наложи да ходи да купува. Да я извари ще му отнеме 5-10 минути;) С баткото кърмата ми тръгна на 2-рия ден и немога да кажа , че много ме е боляло. Той засука веднага , но по-малко, а и аз имах много кърма и тя просто си изтичаше (не ни разрешаваха никакво бельо под нощниците) и това беше неприятното. Доизцеждах се в началото на ръка и като се прибрахме в къщи таткото купи една(с такова дето се стиска като на апаратите за кръвно) , която беше кофти, а след това до края(11 месеца) съм ползвала само тип спринцовка. Е ако сега имам късмета да имам кърма и ми трябва помпа мисля да се поглезя с една Medela, но още не съм решила механичната или електрическа.
За ношното ходене до WC - случва ми се 1-2 пъти, но спя като пън и като се събудя едвам успявам да стигна до 00.

Да се похваля днес най-накрая намерих четчица+ гребенче за коса на Chicco в светло синьо и вече и това си имаме и ножичка за нокътчетата Wink
Добре дошла на новата Мама!

# 221
  • София
  • Мнения: 211
Големи дискусии сте подхванали- аз нямам идея как да го слагам да спи...Като че ли съм по- сколонна да се съглася с обръщането на ляво на дясно.
И аз си купих протектор за матрачето днес. А да ви питам за бебешката аптечка освен спирт и пудричка какво друго ни трябва?
Помпата за кърма е вече на лице и със сигурност ще е с мен в болницата по съвети на приятелки.
Аз от вчера съм в 45дена за раждане...направо си дойде  ooooh!
За шишенцата аз съм с Avent.

# 222
  • Мнения: 8
Lorisita - за аптечката ти трябва спирт, памук, пудра, физиологичен разтвор, клечки за уши, най- добре с ограничител и ако си решила да даваш чай против колики или капки.
От къде си взе протектор за матрака? Цял ли е или частичен, в смисъл покрива ли ти целият матрак?
Аз съм с шишета на NUK.

# 223
  • София
  • Мнения: 595
Здравейте и от мен. Простете, че от време на  време така "нахлувам" в темата ви...  Rolling Eyes
Аз най-сетне съм в болничен и съм си у дома (от петък), а от днес  вече имаме и интернет в новата квартира. Ура...стигна ни най-сетне цивилизацията!!!
Искам да се похваля, че във вторник се запознах с още една съфорумка на лекцията на "9 месеца" - с KikiNiki. От нач. на този месец ходя редовно и ми е много приятно и интересно, защото освен полезните елекции, се завързват и приятни контакти със "себеподбни"  Wink

По последно засегнатата тема за помпите...Аз вече си купих помпата на Авент. Избрах я заради положителните отзиви, които съм чувала и чела, но съм убедена, че има също толкова полезни далеч по-евтини варианти. Бяха ми хвалили помпата на Canpol, но се оказа, че в нея има някаква малка клапа или пръстен (не помня каква точно част) към основното тяло на помпата, което не позволява стерилизацията й в микровълнова. Ето защо е добре всички части на избраната от нас помпа да са пластмасови. Аз искам да ви питам...през тези 3-5 дни в болницата, как точно мислите да стерлизирате? Аз съм чувала за таблетки и разтвори за студена стерилизация, но не мога да си представя как точно ще става...

Аз също купих днес един протектор за матрак от Джъмбо. Всъщност представлява един непромокаем чаршаф с хавлиено покритие от горе и непромокаемо от долу, който не обхваща целия матрак, а само част от него (моят е с размер 80/60см). Понеже в магазина нямаше как да го отворя и разгледам, взех само един за проба, но мисля, че ще ми върши работа, та мисля да взема още два, за да слагам един на леглото, един в количката ида имам един за смяна.

# 224
  • Лондон
  • Мнения: 449
Здравейте, бързаме да се похвалим, че си взехме разрешителното за летене и сме напълно готови за неделя. Прегледът ни беше от обичайните за тук - с метърчето през корема, кръвното на мама и стига толкоз. Имаше и голяма смешка - нали при летене гледат да не са се подули глезените и ръцете, та акушерката пита как са ми краката и преди да й отговоря го прави сама - "А, щом си си обула ботушите, значи всичко е наред!", и се подписа. Как да не им се радваш на тези и да не искаш да избягаш по-далече. Все едно, това ми беше последната среща с тукашното здравеопазване, сега се подготвям психически за тази с българското:)

За покупките ни - купили сме си много дрешки, размер за новородени, в неутрални цветове. Сега като знаем полът ми се иска да купя и нещо красиво за момиченце...Имаме си и количка, Quinny Buzz със столче за кола, в електриково синьо, когато я поръчвах още не можех да скрия препочитанията си за момче, но мисля, че ще отива и на госпожица, все едно - не може да я сменим защото вече пътува към БГ...
Имам питане към мамите от София -  предвиждате ли още една среща преди финала? Ако да, от другата седмица и аз бих се включила с удоволствие
Желая приятна вечер на всички

Общи условия

Активация на акаунт