Спиронолактон - окосмяване?

  • 23 905
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
Аз също съм го пила за отводняване по предписание на гинеколог. Той не ми спомена тогава за такива странични ефекти, а и аз не съм забелязвала такива.

А някакви други старнични ефекти имаше ли?

# 16
# 17
  • Мнения: 1 529
Записвам се да следя темата,бе,Clear....

# 18
Записвам се да следя темата,бе,Clear....

Simple Smile))

Голям съм шемет.

 Laughing

# 19
  • Мнения: 240
Май няма много хора, които да са пили Спиронолактон за окосмяване.

# 20
  • Мнения: 1 529
Пробутваш темата напред,а????

Наистина не го изписват често този препарат-в повечето случаи Диане 35.
НО доколкото знам зависи от къде идва проблема с космите,защото ако е от надбъбреците Диането не работи.

# 21
  • BG
  • Мнения: 793
Именно, моят проблем е на надбъбречната жлеза и за това пих Сипронолактон  Peace

# 22
  • Мнения: 1 529
Наистина докато ги пиех имаше страхотен ефект с окосмяването. След това със сигурност обаче не се е получил обратен ефект. Всичко си е ок сега  Peace

Какво искаш да кажеш?Космите намаляха ли от него ?В момента  как е?

# 23
  • Мнения: 240
Пробутваш темата напред,а????

Наистина не го изписват често този препарат-в повечето случаи Диане 35.
НО доколкото знам зависи от къде идва проблема с космите,защото ако е от надбъбреците Диането не работи.

 Laughing
Разконспирира ме  Wink

Именно, моят проблем е на надбъбречната жлеза и за това пих Сипронолактон  Peace

Rozaly,
как се разбира от къде идва проблема?

# 24
  • BG
  • Мнения: 793
При мен 17 ОН - Прогестерона е беше доста завишен.Само че Прогестерон се отделя от надбъбречната жлеза и от яйчниците. За да се установи от къде е проблема ми направиха синактенов тест- вещество, което стимулира да работи надбъбречната жлеза. Взеха ми кръв преди да ми влеят веществото и един час след това. Ако резултатите бяха еднакви, значи проблема е от яйчници, но в моят случай не беше така, Прогестерона се беше завишил многократно на 60 мин. Ендокринолози ми изписаха Спиронолактон- а. Пих гфо с цел, не само окосмяване, а силно се надявах да ми премахнат хормоналния проблем. Всичко това беше 2002 г. Странно но миналата година, преди да започна процедура ин витро, се върнах при същите ендокринолози с притеснение дали всичко е наред. Направих отново същите изследвания и се оказаха в норма.  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 529
Аз пак да питам за космите,че пропусна да уточниш Rolling Eyes

# 26
  • BG
  • Мнения: 793
Какво да кажа за окосмяването- намаля докато пиех лекарството, след това се върна сякаш старото положение,но в никакъв случай по- зле  Peace

# 27
  • Мнения: 240
rozaly ,
би ли ме насочила къде да отида, за да си направя такива изследвания. Може ли да ми препоръчаш специалист?

Има ли смисъл да се пие този Спиронолактон тогава, ако космите се връщат в старото положение след спирането на му?! А той не може да се пие цял живот, нали?
 Tired

# 28
  • BG
  • Мнения: 793
Аз се лекувах в ендокринологията на МВР болница, но пак казвам, че беше преди 5 години.
А аз го пих Спиронолактона, не за това да ми изчезне окосмяването, а с цел нормализиране на прогестерона!

# 29
  • Мнения: 240
Разбирам.
А за окосмяването препоръчваш електроепилация, така ли?

Общи условия

Активация на акаунт