Болест на Ходжкин - съвет, помощ

  • 205 714
  • 788
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 145
mira
az napravih reakciq kam orbazon no beakop se pravi s orbazon az se paralizirah ot nego vsi4ki stavi me bolqha race kraka daje i na prastite tova bqha moite reakcii no vseki se naduva ot orbazona i takiva lekarstva zadarjame te4nosti i toksini zatova sa tezi naduvaniq no kato se sprat barzo se otduva6 tova moga da kaja samo

# 676
  • Мнения: 478
mira_33, какво става при вас.
Разкажете на обща страница за ПЕТ скенера и цена, на компютърна програма предполагам се гледа, а написали ли са нещо в тълкуванието - споделете.
Значи имунохистология е точно това което ви посочих в онзи документ, на кой лимфом в таблица кои имунни маркери се изследват и от какъв материал - дали лимфна тъкан или др.

"имунофенотипизиране на лимфоцити" от венозна кръв ако ви потрябва ще ви кажа на лично съобщение къде е най-евтино в софия.

Предполагам че вече сте направили такава имунохистология, тя е за прецезиране на диагнозата и определяне на кои имунни популации евентуално би могло да се въздейства с лекаства на принципа "антитяло" за по-ефективно лечение, не стига само химиото.
Ако сте я направили имунохистологията и/или флоуцитометрията, то кажете ни къде ..на каква цена ..и кои точно имунни маркери, какъв е резултата.

а на всички да кажа, че ме предупреди един док че "международен онкологичен център в Исул "което е някаква частна фирма/група от 2ма док, та ми казват че са "измамници"!!!!  http://www.oncology-bg.net/lang_bg/about.php#3
Аз когато се мотах там да го търся този център, не работеха макар че беше във работно време, и табелката беше на странно малка алуминиева колибка - 1.5*3м

# 677
болестта наистина е много индивидуална на мен ми поставиха диагнозата когато бяь на 22 год ., сега съм почти на 26 г. и смело мога да твърдя , че ле4ения на болестта има , но трябва да се хване на време .Лошо е , че не си обръщаме внимание навреме .Искам да кажа на всички с моята диагноза на които сега им предстои лечение да не се предават , лечението е тежко не при всички , но резултат има такаче смело напред .Аз бях 9 месеца на химиотерапия и 1 месец на лъчетерапя , не искам никои да заблуждавам лечението е тежко , но мисля че всеки може да се справи с него и болестта .Ако някои има въпроси ще отговоря .За всички една голяма  Hug

# 678
  • Мнения: 478
evelinkaaa,
поздравления за излекуването ви Wink
Предполагам повечето хора биха ви попитали: с какви оплаквания, с какви изследвания сте била диагностицирана, при кого - коя болница сте лекувана, каква химиотерапия и каква лъче. По какви показатели следите ремисията си.

# 679
  • Мнения: 145
EVELINKAAA az iskam da popitam v koi stadii be6e i koi histologi4en variant ?
iskam sa6to da pitam sega vzema6 li nqkakvi imunostimulanti i kakvi?
prez kolko vreme te nabliudavat na skener ?
koi doktor te lekuva i kade?
i koi 4asti bqha zasegnati kade ima6e limfi po to4no?
koq 4ast obla4iha na la4eterapiq ?
N nie vsi4ki se do nqkade gramotni i mojem da si zadadem vaprosite sami a qvno ni interesuvat korenno razli4ni temi ne si li zabelqzala 4e nqma ve4e nikoi ot horata koito bqha tuk predi ti da se poqvi6 i imam edin vapros kam teb do koga misli6 da se pravi6 na kompetentna ve4e stava6 grozno dosadna i otek4ava6 vsi4ki tuk ne si li is4ete u4ebnika i da prekliu4vame s teb
ti mai zabravi da se koncentrira6 v ustanovqvane na zabolqvaneto ti a ni 4ete6 tuk u4ebnici 6te stane kasno za zdravoslovnoto ti sastoqnie  dokato spi6 po forumte

# 680
  • Мнения: 478
Цитат
aleksssss
Re: Болест на Ходжкин - съвет, помощ
« #679 Неделя, 12 Април 2009, 08:44 »   
--------------------------------------------------------------------------------
EVELINKAAA az iskam da popitam v koi stadii be6e i koi histologi4en variant ?
iskam sa6to da pitam sega vzema6 li nqkakvi imunostimulanti i kakvi?
prez kolko vreme te nabliudavat na skener ?
koi doktor te lekuva i kade?
i koi 4asti bqha zasegnati kade ima6e limfi po to4no?
koq 4ast obla4iha na la4eterapiq ?
N nie vsi4ki se do nqkade gramotni i mojem da si zadadem vaprosite sami a qvno ni interesuvat korenno razli4ni temi ne si li zabelqzala 4e nqma ve4e nikoi ot horata koito bqha tuk predi ti da se poqvi6 i imam edin vapros kam teb do koga misli6 da se pravi6 na kompetentna ve4e stava6 grozno dosadna i otek4ava6 vsi4ki tuk ne si li is4ete u4ebnika i da prekliu4vame s teb
ti mai zabravi da se koncentrira6 v ustanovqvane na zabolqvaneto ti a ni 4ete6 tuk u4ebnici 6te stane kasno za zdravoslovnoto ti sastoqnie  dokato spi6 po forumte

Алекс, пак ли ме тормозиш с обиди и лошото владеене на български език и едва ли не ме "кълнеш" ли? Ех, радвам се че този път пропусна да ми пожелаеш "да се нарева".
Не смяташ ли че е затормозяващо, другите потребители да ти четат постовете на толкова лош език и латиница? Човек би си помислил, че си чужденка или че имаш други интереси.
Не ти дължа обяснения докъде са ми изследванията.
Безкрайно грозно отношение, а за теб това отношение не е единичен случай.
Въпрос на лична култура и на политика на модераторите е докога ще се допуска такова арогантно отношение към други потребители.

# 681
  • Мнения: 145
mila sajalqvam te az ne kalna nito tormozq nqkogo po kakavto i da e na4in moje li da mi kaje6 kakvi sa mi interesite osven da se lekuvam adekvatno i da ne mi tovarqt psihikata takiva kato teb a otnosno tova povqrvai edini4en slu4ai e az ne vlizam v prerekaniq s horata bez pri4ina povqrvai mi az nqmam namerenie da si dokazvam balgarskiq pred teb a ti ne6to protiv 4ujdencite li ima6 povqrvai ti ne si 4oveka koito da otcenqva moqta li4na kultura zaporeden par se obedih 4e nemoga da sporq s radioto i selqnkite za koeto sajalqvam i kazvam selqnki ne na jenite koito jiveqt po selata a na takiva kato teb deto si mislqt 4e vladeqt sveta i ako prosledi6 kolko redovno pisaha horata predi ti da se poqvi6 tuk bez nikoi da te e kanil 6te razbere6 kolko si dosadna za6toto nie ne sme spreli da si pi6en prosto si pi6em na li4ni za da ne ni zanimava6 s tvoq film deto si se vkarala gledai si go sama a za moderatora opitai se da se svarje6 s nego ti si dostata4no slaba v akala 4e moje i da uspee6 da se opla4e6  :lol:mislq 4e nqmame kakvo pove4e da si kajem s teb

na vsi4ki ostanali molq na li4no saob6tenie za6toto imam drugi na4ini da si vdigam nervite
mira kakvo stana s vas kak varvi himiqta pi6i

# 682
  • Мнения: 411
моми4ета как ви откриха ходжкин.4е миналата година като направиха на детето биопсиата излезе отрицателна ,но сега 6 месеца след това го пратиха профилакти4но на скенер и резултата е 4е има увели4ени лимфни възли по цялото тяло.помагайте 4е Ще се побъркам,какво да правим.праЩат ни на вътреШен,но не искам да 4акаме

# 683
  • Мнения: 411
моми4ета как ви откриха ходжкин.4е миналата година като направиха на детето биопсиата излезе отрицателна ,но сега 6 месеца след това го пратиха профилакти4но на скенер и резултата е 4е има увели4ени лимфни възли по цялото тяло.помагайте 4е Ще се побъркам,какво да правим.праЩат ни на вътреШен,но не искам да 4акаме

предпо4итам на ли4ни

# 684
  • Мнения: 145
kolko sa uveli4eni limfite izmereni li sa da ne e prez tova vreme da e iskaral nqkakva infekciq

# 685
  • Мнения: 145
ako iska6 pi6i na karina na li4no az 6te i kaja da go pro4ete sled praznicite mojebi vav vtornik 6te se 4uem

# 686
  • Мнения: 411
на карина ве4е писах ,но забравих да я питам как са и открили болестта.за едните про4етох 4е са 1,5 см или пове4е не можах да видя ,но са по цялото тяло.на 6май сме на вътреШен за да видим какви изследвания Ще му правят,4е от кръвта са добри там няма никакви отклонения(поне така каза лекаря)

# 687
  • Мнения: 411
на карина ве4е писах ,но забравих да я питам как са и открили болестта.за едните про4етох 4е са 1,5 см или пове4е не можах да видя ,но са по цялото тяло.на 6май сме на вътреШен за да видим какви изследвания Ще му правят,4е от кръвта са добри там няма никакви отклонения(поне така каза лекаря)
не се е разболявал,той дори не настива а ходи цяла зима по къс ръкав,вън6но е здрав,но приляга следобед понякога и като го попитам казва 4е е изморен

# 688
  • Мнения: 478
Цитат
BIZCOCHO
  Re: Болест на Ходжкин - съвет, помощ
« #682 Събота, 18 Април 2009, 11:59 »   
--------------------------------------------------------------------------------
моми4ета как ви откриха ходжкин.4е миналата година като направиха на детето биопсиата излезе отрицателна ,но сега 6 месеца след това го пратиха профилакти4но на скенер и резултата е 4е има увели4ени лимфни възли по цялото тяло.помагайте 4е Ще се побъркам,какво да правим.праЩат ни на вътреШен,но не искам да 4акаме
Здравейте  BIZCOCHO,
 говорили сме си с вас преди време, но сигурно не ме помните.
В Мадрид ли се води в момента диагностиката на момчето ви. За колко чакане става въпрос, кога ще му предложат биопсия.
Лимфомите са много видове, а по-принцип има надежда и да не е злокачествен лимфом. Всичко ще му изследват на момчето, не се тревожете.
Най-добре е да се направи биопсия - дали ТАБ(тънкоигленна аспирационна биопсия - като спринцовка с ехограф се взема малко от лимфната тъкан) ..дали ?ексцизионна биопсия(операционно отстраняване на цял лимфен възел). От Взетата лимфна тъкан някакво количество са дава за хистопатология и половината възел може да се замрази ако се наложи по-късно повторно изследване, останалата част тъкан да се изследва на момента в който патолозите са готови, следва Имунохистология и Флоуцитометрия за ИМУННИ МАРКЕРИ според преценка на патолозите и онколозите към кои маркери да се тества за потвърждение на кой лимфом.
Ето тук в края на документа Има таблици за кой лимфом кои маркери би могло да се тестват:
http://www.bscth.med-bg.info/site/documents/Guidelines_Lymphoma_2005.pdf

примерно, взема се лимфна тъкан, пуска се на онкохистопатолог - той описва находката и в колектив с др. док решават дали да се пристъпи към имунохистология и флоуцитометрия с останалата проба и към кои имунни маркери да се тества. Ако е взет цял лимфен възел е добра практика да се замрази половината ако се наложи нещо да се повтаря или др.

Миналогодишната биопсия предполагам е била само до ниво хистопатология, което за ранен процес е рисково да се пропусне нещо.
Предполагам температура сте мерили - при събуждане, обед следобед вечер, и щом не ви е направило впечатление няма втрисане ..ако е така е добре, но не изключва процес.

Доброкачествени лимфаденити са всички инфекциозни и автоимунни състояния. Например инфекциозни: туберкулоза, зооноза, паразитоза..т.н. Например автоимунни са: саркоидоза, артрит и т.н. Надявам се да се окаже инфекция и да се размине всичко Wink

# 689
  • Мнения: 411
Цитат
BIZCOCHO
  Re: Болест на Ходжкин - съвет, помощ
« #682 Събота, 18 Април 2009, 11:59 »   
--------------------------------------------------------------------------------
моми4ета как ви откриха ходжкин.4е миналата година като направиха на детето биопсиата излезе отрицателна ,но сега 6 месеца след това го пратиха профилакти4но на скенер и резултата е 4е има увели4ени лимфни възли по цялото тяло.помагайте 4е Ще се побъркам,какво да правим.праЩат ни на вътреШен,но не искам да 4акаме
Здравейте  BIZCOCHO,
 говорили сме си с вас преди време, но сигурно не ме помните.
В Мадрид ли се води в момента диагностиката на момчето ви. За колко чакане става въпрос, кога ще му предложат биопсия.
Лимфомите са много видове, а по-принцип има надежда и да не е злокачествен лимфом. Всичко ще му изследват на момчето, не се тревожете.
Най-добре е да се направи биопсия - дали ТАБ(тънкоигленна аспирационна биопсия - като спринцовка с ехограф се взема малко от лимфната тъкан) ..дали ?ексцизионна биопсия(операционно отстраняване на цял лимфен възел). От Взетата лимфна тъкан някакво количество са дава за хистопатология и половината възел може да се замрази ако се наложи по-късно повторно изследване, останалата част тъкан да се изследва на момента в който патолозите са готови, следва Имунохистология и Флоуцитометрия за ИМУННИ МАРКЕРИ според преценка на патолозите и онколозите към кои маркери да се тества за потвърждение на кой лимфом.
Ето тук в края на документа Има таблици за кой лимфом кои маркери би могло да се тестват:
http://www.bscth.med-bg.info/site/documents/Guidelines_Lymphoma_2005.pdf

примерно, взема се лимфна тъкан, пуска се на онкохистопатолог - той описва находката и в колектив с др. док решават дали да се пристъпи към имунохистология и флоуцитометрия с останалата проба и към кои имунни маркери да се тества. Ако е взет цял лимфен възел е добра практика да се замрази половината ако се наложи нещо да се повтаря или др.

Миналогодишната биопсия предполагам е била само до ниво хистопатология, което за ранен процес е рисково да се пропусне нещо.
Предполагам температура сте мерили - при събуждане, обед следобед вечер, и щом не ви е направило впечатление няма втрисане ..ако е така е добре, но не изключва процес.

Доброкачествени лимфаденити са всички инфекциозни и автоимунни състояния. Например инфекциозни: туберкулоза, зооноза, паразитоза..т.н. Например автоимунни са: саркоидоза, артрит и т.н. Надявам се да се окаже инфекция и да се размине всичко Wink
[/quot

престани с нау4ните изследвания,ниЩо ново не ми казваШ,из4ела съм вси4ко и на бг и на испански
спирам да пиШа тук




Общи условия

Активация на акаунт