Плаща ли се прегледа за луксация?

  • 3 268
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Godzilla
...С направление от ДжиПи-то отидох при ортопед, който прегледа бебо и с ехограф и това беше...Единственото, което му дадох беше направлението.....

И ние така Thinking но преди 2 год и 1 месец

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: Гизи
Ами така ми обясниха от Здравната каса - че за преглед с ехограф се изисква направление за високоспециализиран преглед № 3 А, което пък се издава от специалист - ортопед, при който си отишъл с направление № 3. Аз така направих и не платих нищо.

За първото дете така и не отидох на ортопед, защото не ми бяха ясни последствията и не настоявах за направление.
За второто ходих, но все пак ми взеха 20 лв.
За третото обаче, вече ще знам Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 8 283
Цитат на: juji_77
Здравейте мили мами,
токущо се върнахме от ехографски преглед на тазобедрените стави,слава Богу всичко е наред.Удоволствието ни струваше 40лв.  Money  Imp  Понеже не намерих инфо по въпроса-интерисува ме минава ли този преглед по здравната каса или не,като се има предвид,че ДжиПи-то ни изпрати при този доктор (без направление)? Направо съм бясна!А инъче дават по 130лв. майчински? Imp


ДжиПито е за  #2gunfire и смяна, но преди това да ти даде парите. Защо не се оплачеш от нея?

Писано е много по въпроса "за ортопедичните прегледи".. накратно:
по принцип се пращат  бебетата с Направление No3, но то не включвало Ехографа, за него ти прябва Направление No3-а (пише се от самия ортопед, а познай колко го пишат), т.е. в масовия случай те орират с 12-20 лв.

С Направление No3 и БЕЗ ПАРИ е във Военна болница при д-р Драганов (аз специално съм споделила това във Форума, т.к. ми коства много нерви), но може да има и друг.
Ние ходихме на 2,5 месеца (преди 1,5м.)

# 18
  • Мнения: 532
И ние си платихме 40 лв.Педито каза , че това изследване не се покрива от здравната каса.

# 19
  • Мнения: 1 214
Тая държава не е нормална.Хем е задължителен прегледа вече,хем няма направления за всички деца. Shocked

# 20
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ние ходихме при въпросния Драганов само преди две седмици. Нищо не сме плащали. Дори 1.50. Даже ни се накара че не ни е дала по-рано направление педиатърката. Гледа Мартин на видеозон без проблеми. Каза че имаме право на още два такива прегледа- като проходи и като стане на 4-5 години.

# 21
Ние ходихме на ортопед в началото на месец януари с направление от педиатър и не сме плащали за прегледа с ехограф. В края на април обаче се наложи втори преглед, пак с направление. Отидохме в Ортопедичната клиника в Горна Баня и там си платихме ехографа - 13 лв., както и рентгенова снимка - 10 лв.

# 22
  • Мнения: 33
Гостът бях аз, за което се извинявам!

# 23
  • Мнения: 3 663
ходихме с направление
платихме 10лв за ехографа

# 24
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Тони а къде ходи на ортопед?

# 25
  • Мнения: 3 663
Цитат на: makrust
Тони а къде ходи на ортопед?

При д-р Димитров - мед център Св. Георги - срещу арката на мед. академия

# 26
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Питам понеже при Драганов не се плаща ехографа а той май прави задължително.

# 27
  • Мнения: 14
Ние също си платихме за прегледа. Личната изобщо не ни каза че прегледа е безплатен, а напрово ни изпрати като за това платихме 30лв.

Общи условия

Активация на акаунт