Полипи на матката

  • 275 593
  • 481
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 524
здравейте от мен
цикъла ми дойде преди три дни ,но днес имам големи съциреци  много се уплаших като ги видях ,дали може да са сигнал за полип  newsm78 ще ходя на лекар другата седмица  и затова питам ,четох ,че трябва да се иде на преглед на 4,5 ден от цикъла ама така ли е или да изчакам да ми свърши и тогава да ходя.
много съм притеснена благодаря на тези дето ще ми отговорят.

# 151
  • Мнения: 27
здравейте от мен
цикъла ми дойде преди три дни ,но днес имам големи съциреци  много се уплаших като ги видях ,дали може да са сигнал за полип  newsm78 ще ходя на лекар другата седмица  и затова питам ,четох ,че трябва да се иде на преглед на 4,5 ден от цикъла ама така ли е или да изчакам да ми свърши и тогава да ходя.
много съм притеснена благодаря на тези дето ще ми отговорят.
отиди на лекар когато ти свърши, не всеки съсирек е сигнал за полип. Успех  Peace

# 152
  • Мнения: 254
И аз се присъединявам към вас... Не знам колко е голям, полип е ... Имах някакво течение  и като отидох да видя се оказа и течение и полип. Течение не съм имала от сто години! Четох, че има връзка, но се притеснявам. За Варна да ми предложите лекар?

# 153
  • Мнения: 5
БИХТЕ ЛИ МИ КАЗАЛИ СЛЕД МАХАНЕ НА ПОЛИП И БИОПСИЯ С ХИСТЕРОСКОПИЯ НОРМАЛНО ЛИ Е ДА ИМАМ  КАРВЕНЕ 5 ДНИ И КАФЯВО ТЕ4ЕНИЕ

# 154
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 478
iv76  според мен няма за какво да се притесняваш, стига да не е  5 дни обилно кървене. При мен след хистероскопия на полип имах слабо течение около 9 дни и цикълът ми позакъсня. Следващите цикли си бяха  нормални.

# 155
  • Мнения: 5
iv76  според мен няма за какво да се притесняваш, стига да не е  5 дни обилно кървене. При мен след хистероскопия на полип имах слабо течение около 9 дни и цикълът ми позакъсня. Следващите цикли си бяха  нормални.

# 156
  • Мнения: 5
iv76  според мен няма за какво да се притесняваш, стига да не е  5 дни обилно кървене. При мен след хистероскопия на полип имах слабо течение около 9 дни и цикълът ми позакъсня. Следващите цикли си бяха  нормални.
[/quo н te]

благодаря

# 157
  • Мнения: 2 498
Здравейте, момичета!
Искам да попитам, след премахване на полип с хистероскопия, на някоя от вас назначавали ли са хормонална терапия с цел предпазване от рецидив? Докторът ми е категоричен, че трябва да приемам орален контрацептив или да сложа хормонална спирала, защото в 99 % от случаите има рецидиви. И сега трябва да избирам, но ще ми е интересно да споделите предлагана ли Ви е такава терапия?

# 158
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 478
На мен не са ми споменавали за такава терапия.

# 159
  • Мнения: 228
и на мен не сами казвали, и доктора изобщо не спомена.

# 160
  • Мнения: 4
Здравейте Simple Smile Нова съм във форума и за първи път пиша. Поводът е, че при последния ми гинекологичен преглед, лекарят ми каза, че имам полип на ендометриума и ми изписа Оргаметрил, за да опита медикаментозно лечение, но тъй като полипът явно не се е повлиял се налага да ми го премахне чрез кюретаж, което много ме притеснява. Искам да ви попитам, дали има някакъв друг начин, например чрез други лекарства или народна медицина. Също и дали премахването трябва да бъде непосредствено преди или след цикъл, понеже чух различни мнения.

Благодаря предварително!

# 161
  • Мнения: 13 935
Здравей, не се съгласявай на кюретаж, с това се остъргва матката. На мен ми правиха хистероскопия, много лека процедура, изрязва се само полипа и максимално се щади организма. Прави се с упойка, не е болезнена и после най-много да имаш леко кървене. Изписват те още същия ден.

Има значение кога се прави процедурата, но не помня подробности. Идеята е, че лигавицата не трябва да е нараснала много защото така не се вижда полипа.

# 162
  • Мнения: 781
 amini ти е отговорила точно. Хистероскопията е много по ефективен метод, защото с помощта на микроскоп се оглежда цялата маточна кухина и се изрязва полипа /или полипите/, докато при кюртажа се стърже на сляпо , я го уцелят, я не. Прави се в първите чисти дни след цикъл , максимум до 10я ден.

# 163
  • Мнения: 4
Благодаря ви за бързия отговор! Аз също четох за този метод в интернет, но като попитах гинеколога си за друг метод, той отвърна, че това бил единственият и не посмях да му кажа за хистероскопията. Може би няма подходящото оборудване и затова така ми е отговорил. Явно трябва да се консултирам и с друг лекар.

# 164
  • Мнения: 13 935
Правих хистероскопията в специализирана клиника по репродуктивно здраве, тогава още не знаех, че ще имам след време и такива проблеми. Там лекарите са специалисти и имат необходимата апаратура. Една година след манипулацията нямам рецидиви.

Ако имаш възможност си избери някоя от тези клиники, част от тях работят и със здравна каса, но се доплаща.

Общи условия

Активация на акаунт