Новата тема на френските омайници ;)-11 по ред

  • 20 382
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 325
Тази нощ за съжеление доста ни болеше стомахчето Sad ама пак бяхме герои и почти не плакахме, да ви попитам има и дено друго лекарство против колики казва се POLYSILANE UPSA ако някой е давал такова ще се радвам да чуя отзиви иначе сега съм на CALMOSINE
За шоколада е ясно , че е една от забранените храни за кърмачки, ама като ми се прияда нещо сладко мога ли поне мед да хапвам?И последен въпрос  четох че мненията са доста противоречиви но дали трябва да се дава по малко вода на бебетата или то си я набавя  чрез кърмата?Айде стига съм досаждала вече, ама като няма към кого да се обърна Simple Smile

# 61
  • на езерото
  • Мнения: 263
  mari_rus, за капките не мога да ти бъда полезна, аз и давах Саб Симплекс, Ники имаше страшни колики до навършване на 4 месеца.Относно водата, аз лично и давах, първата седмица и слагах във водата разтворим чай на Хип против колики, но детето се запече , след което и давах преварена водичка.Можеш да пробваш Даная, ако ти отказва не се притеснявай, аз лично тази модерна теория да не се дава вода на бебето меко казано не я одобрявам.

# 62
  • Мнения: X
Мари, нищо не е забранено, хапвай си по малко от каквото си искаш.
За водата - щом кърмиш Даная на поискване, не давай вода. Вода - лятото в горещините и като почнеш да захранваш. Сега не е необходима - кърмата дава всичко което е нужно на едно бебе.

# 63
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мари, и аз съм на мнение 4е няма нужда да даваш вода на бебето сега  Peace  За колики аз ли4но нищо не съм давала въпреки 4е Тони имаше (първите 4 месеца от живота си само ревеше и най-вероятно от коликите), но лекарите ми казваха 4е каквото и да давам ще ги има, така 4е не сме взимали нищо. Показаха ми как да му правя масажи-слагах го по корем върху колената ми както съм седнала и го потупвах леко по дупето  Laughing определено помагаше. Или го държах с гръб към мен, като пръстите ми се кръстосваха пред корем4ето и така го поклащах наляво-надясно.
А на теб щом ти се прияде шоколад спокойно си хапвай(е, не по цял, разбира се  Wink ).

# 64
  • Мнения: 1 194
Добро утро! Лека и успешна седмица на всички!   food010

# 65
  • Мнения: X
Добро утро! Лека и успешна седмица на всички!   food010
Адаш, много лаконично...
Нищо не пишеш, как сте?

Наближава ваканция. Аз се колебая да запиша ли Бoбо в дневен център. Докато се натуткам може и места да не останат, пък и не знам има ли ограничения за двама работещи родители... Споделете, доволни ли сте от центровете, в които ходят вашите човечета?

# 66
  • Мнения: 1 909
Мише, ако искаш да записваш Бобо на центъра, побързай, че може и да не останат места. Зависи сигурно от мястото, но при нас специално има голям наплив и всеки път се разправяме с директорката - не иска да го запише за целия период, въпреки, че сме двама работещи, така че поне по два дни от ваканцията си го гледаме. Аз специално съм много доволна от центъра - при нас са едни младички момчета и момичета, които с удоволствие се занимават с децата,  понякога го водят на разни места като театър или на по-специални детски центрове, на разходка с понита...

За пръв път чувам, че било забранено на кърмачки да ядат шоколад - я ми обяснете защо, плийз? Да не се възбужда бебето ли?од

Приятна седмица на всички! На ските беше супер - болят ме в момента разни мускули, които не съм знаела че ги има, но времето беше идеално, снега - много, а Алпите също си имат своята красота, въпреки че предпочитам Родопите  Party

# 67
  • Мнения: X
Мерси, Чумби, ще отида да проверя тия дни как стои въпроса.
В същност обадих се по телефона, записахме се в списъка на чакащите. Бобо е под 4 години и няма предимство. Ако останат места, евентуално, може би. Тоест едва ли.... Sad

За шоколада - някои бебета са особено чувствителни и шоколада ги превъзбужда.Отделно е и силен алерген... Нали всичко минавало през кърмата. На моите шоколад не им е влияел и аз си хапвах редовно, имаха повече газове и колики ако прекалявах с млечните.

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 11:04 от Анонимен

# 68
  • Мнения: 3 241
Здравейте в новата седмица, айде да се стопля това време, че ми писна. Вчера вечерта пак беше един студ и аз от висене на прозореца докато говорих по телефона така съм се схванала, че едвам си движа врата  ooooh!

Не мога да се изкажа по въпросите на Mari_rus, но с интерес чета. Ще вземете да ме убедите, че има деца, които се гледат лесно Wink Дано Даная слуша все така и занапред.

Мystic, как върви отслабването, мина ли мускулната треска? Аз нещо този уикенд се поотпуснах, ще трябва да се стегна повечко. Втория път лунна диета не беше особено впечатляващ, но нищо аз не бързам  Simple Smile
Айде отивам да правя сокчета и кандидатури за работа, нa всички много приятна седмица!   bouquet 

# 69
  • Мнения: 2 907
Иве, не питай! И аз този уикенд много прегреших. Мъка голяма е , нищо не върви, затова и няма да коментирам. И лентичката си махнах, че да забравят хората за моя крюсиален проблем.

Нали матернел започва от 3 години? Ей сега през март като станем на 2, трябва ли да я запиша или да чакам ? Как се прави по принцип?

Мамба, получих днес коледна картичка от теб. Пликът беше отворен, а картичката празна. Пуснала си ми празна картичка ли или аз не понимаю нещо  Grinning

# 70
  • Мнения: 847

Нали матернел започва от 3 години? Ей сега през март като станем на 2, трябва ли да я запиша или да чакам ? Как се прави по принцип?

Мамба, получих днес коледна картичка от теб. Пликът беше отворен, а картичката празна. Пуснала си ми празна картичка ли или аз не понимаю нещо  Grinning
Мистик матернела запо4ва от 3 години.Записжаниата са през февруари и през август ,мисля ,но най добре можеш да провериш в кметството или в академията...
За карти4ката какво да ти кажа - останах изненадана ? ThinkingТа все още незнам какво да ти отговоря,на вси4ките които пуснах са ги полу4или отдавна , и то с текст и вси4ко останало ...та не пинамаю я тоже... #Crazy
Как вървят приготовленията?
Хайде до после , ве4е си имам компютър , но леко бях свикнала без....

# 71
  • Мнения: 1 194
мистик, записването за матернел става в годината, в която детето тръгва на такава. Тоест нашите набори 2006 ще ги записваме догодина чак, нали септември 09 тръгват, тази няма какво да му мислим...
Ти не казваш на сватбата с бяла рокля ли ще си? Sunglasses

Мишенце, ние сме записали Яна на център, от самата матернел дадоха формуляр още първата седмица sled ваканцията. Тук поне вземат всички, за колкото искаме, без ограничения. Аз я записах 4 дни, през другото време ще си е в къщи. Нямам отзиви още, засега ходи само в сряда, но тогава са едни лелки, които кой знае какво не ги забавляват. Ваканциите мисля, че са други и ги водят на разни забавления и активитета. Ще разкажа след февруарската.
Мамба, честит ти компютър...

Да ви се оплача: аз нали съм в Сосиете женерал-ами още не са ми вкарали заплатата Sadа е на 25 по принцип... и сега съм на червено...не знам докога ще чакат моите работодатели дали банката ще фалира или не...ама аз фалирах #Cussing out

Лека нощ Grinning

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 08:51 от mariakara

# 72
  • Мнения: 1 909
Мистик, ти ме замисли... за матернела, вярно е, че се записват в годината, когато стават на 3, но ако имат места в градината, на теория биха могли да ги вземат и по-рано - примерно, от януари догодина. Ще взема да питам в училището как стои въпроса.
Да ти кажа също, че за сватбеното пътешествие през лятото може би е по-добре да си изберете някое по-хладно местенце - по нашите ширини юли и август не се живее от жега (освен топнат в морето, може би Grinning)

Мише, дано се класирате поне за някой и друг ден, определено ще ви е по-добре на всички, стискам палци! Само да знаеш, че дребните ги вземат само сутрин - поне при нас не осигуряват следобедна почивка.

Мария, ама те сериозно ли чакат твоите работодатели да видят дали банката ще фалира?! Ами че това може да се проточи още доста време... #Crazy 

Мамба, как е близначето? Обажда ли се вече?

Isave, ехо.... какво става при вас? Лилската група май си е добре в Биберона и не се обажда Thinking 

# 73
  • Мнения: 545
Вместо "Добро Утро"  Mr. Green Laughing

I get to be the mom....

I was out walking with my 4 year old daughter. She picked up something
off the ground and started to put it in her mouth. I took the item away
from her and I asked her not to do that. 'Why?' my daughter asked.
'Because it's been on the ground, you don't know where it's been, it's
dirty, and probably has germs' I replied. At this point, my daughter
looked at me with total admiration and asked, 'Momma, how do you know
all this stuff, you are so smart.' I was thinking quickly. 'All moms
know this stuff. It's on the Mom Test. You have to know it, or they
don't let you be a Mom.' We walked along in silence for 2 or 3 minutes,
but she was evidently pondering this new information. 'OH...I get it!'
she beamed, 'So if you don't pass the test you have to be the dad.
''Exactly' I replied back with a big smile on my face.





# 74
  • Мнения: 26
Страхотно  Grinning, мерси Сleoven  bouquet
Хубав ден и от мен

Общи условия

Активация на акаунт