Темпераментните деца - тема 2

  • 10 522
  • 306
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 5 019
Лени, откривам някои сходства. Тази зима опитах няколко пъти да го заведа на кънки в Зимния дворец. Провал - излизаше, влизаше, обикаляше цялата пързалка, пречеше на всички, така и не застана в групата си, където се предполагаше, че трябва да учи какво да  прави на леда. Но  след 2-3 ходения всички го познаваха и като цяло му се радваха  Confused Така е и в детската градина - обграден  с обич и приятели. Не знам как успяват с това поведение. Обяснението ми е, че са забавни, открити и имат нетрадиционни изкази и наблюдения. Преди няколко дни охранителката специално сподели впечатленията си от една случка в градината - бил наказан с още две деца да стоят прави до стената, защото много лудували и пречели. Тя ги попитала: "Защо стоите до стената?" Двете деца казали "Защото сме наказани", а той "Защото трябва да си променим поведението".

# 301
  • Мнения: 7 263
Prizma силно продължавам да се надявам и да вярвам че сетивността и нестандартността им в бъдеще ще бъдат техните плюсове.
За мен ролята ни сега трябва да бъде да се опитаме да канализираме малко нещата в посока достатъчно приобщаване към околните, така че да не бъдат сочени за черните овце и да страдат за това. Но само толкова без да се заличава ярката им индивидуалност и да бъдат смачкани и напъхани в калъп.
Уххх да ви се оплача - сутринта изпратих Лъчи на ски лагер за 5 дни и сега просто обикалям като животно в клетка из къщи - нищо не ми се прави, криво ми еееееее  Confused Confused Confused Confused

# 302
  • Мнения: 228
 Hug сега започвам да ви чета

# 303
  • Мнения: 69
Чувствам се засрамена че изпуснах една толкова интересна за мен тема, която хванах в началото и й изпуснах края............но така се получи при мен ставам ВЕЧЕ рано за работа вечер се прибираме късно докато приберем и децата - всяко със своята си програма и за компютъра време няма напоследък / а толкова ми липсват темите тук /
Ще се постарая да следя новата тема която е с много по-приятното заглавие
Някой може ли да ме насочи по-подробно за книжката която обсъждате в предната тема
Поздрави на всички мами - весели умихнати и търпеливи дни с нашите малчугани Hug

# 304
  • Мнения: 3 506
Raising your spirited child by Mary Sheeds Kurcinka

В следващата тема определено трябва да го сложим в първия пост, както и датата на срещата ни.

Shaika, ако случайно си подминала и това - на 24.02. от 11:00 до 13:00 ще се събираме в Барбарони 3 да си говорим за темпераментните ни съкровища.

# 305
Здравейте и от мен! Отдавна чета нещата, които пишете тук, но едва сега се престраших да се включа и аз. Моето момченце е на три и половина и мисля, че и той е от темпераментните деца. Преди да открия темата и да изчета написаното, непрекъснато се обвинявах, че съм лоша майка щом не мога да се справя с детето си. Търсех причините основно в себе си, в своето поведение и отношение.
Но нека ви разкажа накратко за Цветан – роди се със секцио (не планирано) и не пожела да бъде кърмен нито веднъж. Опитвах стотици пъти, но всеки път само като го доближах до гърдите си започваше да се дере и да пищи все едно съм го одрала жив. Иначе беше спокойно бебе, почти не плачеше, общителен и весел. Когато обаче му се случеше да заплаче, не се успокояваше от нищо друго освен от шума на прахосмукачката – пусках я в стаята и той моментално спираше да плаче. Не обичаше, а и до ден днешен не обича никой да го гушка, освен ако той самият не пожелае. Много ми беше тежко, но се научих да не го насилвам поне за това. За съжаление все още не мога да науча всички останали. Иначе е много енергичен, много говори, не се спира на едно място и непрекъснато върши някакви бели. Науми ли си нещо няма земна сила, която да го накара да не го прави. Докарвал ме е до състояние да не знам какво друго да направя освен да седна и да се наплача, че не мога да се справя.
Откакто обаче прочетох нещата, които сте описали от своя опит, откривам, че поне в някои случаи ни помагат да се справим.
Стана много дълго и се извинявам, макар че имам още толкова много неща, които мога да напиша.
Не знам дали сме за тук, но все пак ви благодаря, че ви има и че ме изчетохте.
Ще очаквам с интерес и отзивите от семинара.

# 306
  • Мнения: 3 271
astika, добре дошла си! Радвам се, че се включи!

Мисля да направя нова тема довечера, там ще отбележа и кои вече са се записали за семинара, за да имаме идея за броя  Hug

Ето и новата ни тема  Hug

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 15:04 от Millena

Общи условия

Активация на акаунт