Нормален ли е 8-дневен запек при кърмаче на 3 месеца?

  • 3 066
  • 46
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 247
exence , само термометър ни помага. Пием все още дуфалак, а от вчера и импортал и нищо.  С термометър става веднага. От твоя постинг и това, което и други майки са писали, от това че Мария е спокойна иначе и само първият й зъб я прави леко нервна на моменти, стигнах до извода, че явно трябва да се въоръжа с търпение и да изчакам захранването /дано все пак по-рано се оправи/.

glavo4a , честон да ти кажа се притеснявам да й давам сокове, защото ми се стрнува доста малка, а и има алергия. В моите представи храната като един от основните алергени може да предизвика по-радикална реакция на имунната система и да стане по-зле...Добре е, че вие сте намерили този лесен начин.

Stephy, заведах я на гастроентеролог. Горе съм написала за мнението му. Май трябва да отида при друг за още едно- трето мнение. Не знам. 

Lillebi Благодаря ти за предложението. Успях да му намеря цаката и сега много лесно става с термометъра. Преди и мен ме беше страх и нищо не ставаше.

Egisihora , за тази мисъл и аз съм се хванала, защото така проблема не изглежда страшен. Не смятам да давам сокове, защото държа да се кърми по-дълго.

# 46
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Лактобацилите ги има във всяка аптека - българските са Нормофлор, а другите - Лактофлор. Хранителна добавка са, не са лекарство - и подобряват чревната флора, като подкрепят и заселват с полезни бактерии. Предвид колко деца от раждането са с компроментирана чревна флора, такава добавка може да е много полезна. За предпочитане е да се консултираш с гастроентеролог за начина на прием и дозировката - може да се обадиш и да питаш по телефона, нали вече са прегледали детето и са изключили някаква по-сериозна причина. При много деца има чудесен ефект и спестява намеси като клизми и термометри.
Оставете тез приказки как 10 дена е нормално за кърмаче да не се изхожда - не е нормално. Може и наистина има деца, които се изхождат през такива интервали и изглеждат добре - което обаче не е автоматично равносилно на нормално. А това за пълното усвояване на кърмата е чисто и просто глупост - ако се усвояваше пълно, бебето нямаше да има какво да изхожда. А реално когато не е акало няколко дена, количеството е огромно и детето се омазва до врата - това означава, че си има отпадни продукти на обмяната, които се задържат в организма продължително време, а това няма начин да е полезно.

Общи условия

Активация на акаунт