Разслоени нокти

  • 23 123
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Благодаря  Hug

# 46
Момичета, имах същият проблем. Минах през пиене на витамини, бирена мая, мазане с йод, лимонов крем и т.н. - ефект - нулев. От почти година се мажа само със заздравител за нокти на Перфект. Първите месец-два нямаше кой знае каква файда. Сега нямам проблеми.
кой  по точно заздравител ползваш

# 47
  • Мнения: 157
Ето ме и мен.
Най хубавото е , че нямам гъбички.Лечението ми започна с калций 10 дена и продължавам с Ревалид , който пия вече 2 месеца по 3 хапчета на ден/задължително лечението е 3 месеца с Ревалида/.Мажа ги и със зехтин.Определено мога да се похваля с по-твърди нокти и сякаш започнаха да ми растат по-бързо.

# 48
  • Мнения: 630
Малко отклонение от темата Peace  Преди няколко дни прочетох, че по ноктите се съди за здравословното състояние на жената. Цепещи и разслояващи се нокти били признак на проблеми с яйчниците, а пожълтели на проблем с черният дроб Thinking

# 49
  • София
  • Мнения: 816
Да кажа и аз.Ноктите са показател за липсата на нещо в организма.При мен беше желязо.Желязонедоимъчна анемия.Ноктите ми започнаха да се разслояват,чупеха се от нищото.Една сутрин забелязах дебели нокътни дъги под кожичките,след 3седм. ноктите опадаха,и на ръцете и на краката.На краката лесно,че беше зима ама ръцете ми бяха ужасни.Това провокира изследванията.Оказа анемията.Косата ми също падаше на фандъци.Вече 9мес. пия желязо/че и бебчо много му трябва Wink/ и ще продължавам докато не се нормализират показателите от изследванията.Обръщайте внимание на ноктите  Naughty

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моите нокти се разслояват-увасно е

# 51
  • Мнения: 247
Вие сега с тези написани неща, направо ме хвърлихте в размисъл. Това не са безобидни неща. А това за липсата на желязо и връзката  с ноктите го знам, но съм чела също така, че ако превишиш дозите на желязо в организма може да заболееш от диабет, ако не ме лъже паметта. Така, че желязото е нож с две остриета. По-добре разнообразна храна и контролиран прием на витамини и минерали!

# 52
  • Мнения: 3 415
Е хубу,де,такива нокти били признак за недоимък в организма.Ами как да отида на лекар и да му кажа да ми се направят изследвания,щото ноктите ми се цепят,при положение,че тука в града цитонамазка не щат да ми правят-нямало смисъл,младо момиче съм била #Crazy #2gunfire а остава зарадии нокти изследвания да правят.Ужас,аман от незаинтересовани лекари #Cussing out

# 53
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Е хубу,де,такива нокти били признак за недоимък в организма.Ами как да отида на лекар и да му кажа да ми се направят изследвания,щото ноктите ми се цепят,при положение,че тука в града цитонамазка не щат да ми правят-нямало смисъл,младо момиче съм била #Crazy #2gunfire а остава зарадии нокти изследвания да правят.Ужас,аман от незаинтересовани лекари #Cussing out

Отказват да ти правят цитонамазка?  Shocked
Аз си правя веднъж годишно при профилактичния преглед.

А по темата - аз съм много доволна от заздравителя за нокти на OPI - Envy Me!

Малко е скъпичък, но си заслужава. Другото, което съм забелязала е че откакто почнах да се храня разнообразно и да наблягам на плодовете ноктите ми доста се заздравиха и сега даже съм ги пуснала дълги Simple Smile

# 54
  • Мнения: 277
Момичета,на 5 от ноктите ми имам бели петънца.Чела съм,че се появяват от недостиг на вит от В група и цинк или са ударени.Не съм ги удряла,пила съм вит В комплекс и цинк+още витамини,но не спират да се появат(изчезват след време)!Да не би да ми има нещо  ooooh!
Иначе ги мажа с вит AD3E(Тривитаминол) смесен със зехтин и крем на Новидерм.

# 55
  • Мнения: 630
Момичета,на 5 от ноктите ми имам бели петънца.Чела съм,че се появяват от недостиг на вит от В група и цинк или са ударени.Не съм ги удряла,пила съм вит В комплекс и цинк+още витамини,но не спират да се появат(изчезват след време)!Да не би да ми има нещо  ooooh!
Иначе ги мажа с вит AD3E(Тривитаминол) смесен със зехтин и крем на Новидерм.
Хм, дали не е по- добре да е консултираш с лекар. И аз знам,ч е е от липса на витамини. Аз иначе си взех заздравителя на MAVALA, комплекс от две части. Ще видим дали действа

Общи условия

Активация на акаунт