Разслоени нокти

  • 23 117
  • 55
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Имам аз такова едно питане-как да се справя с вечно люспещите се нокти? Преди имах проблеми само с показалците, после започнаха и средните пръсти, палците, а сега са всичките  Confused Най-горния пласт е леко жълтеникав, сух и няма как да се изпилят ноктите до по-здраво място, тъй като "отлюспването" стига до розовото, а и след него (ако се разбира какво искам да кажа). Като си сложа заздравител или лак, те се лющят в крайчетата заедно с частичките от нокътя, които са се "отлюспили". И се получава така, че винаги имам разръфани и разслоени нокти (точно като люспите на глава лук се делят). Не е от гъбички, не е от много киснене във вода (дори и чиниите не мия аз, а мъжо  Mr. Green ), не е от препарати някакви. Най-вече може би е от това, че ги режа с нокторезачка, а съм чела, че това не е хубаво, или пък ако ги пиля-нещо не се справям много добре. Пила съм Мерцове, Ревалиди, Фито не знам какво си и прочее хапове, но не би...Сега съм си взела двуфазния заздравител на Мавала, но и той се люспи заедно с нокътя. Направо ми иде да се  #2gunfire Дали да пробвам да изпиля най-горния слой на ноктите-нещо като полиране да си спретна- или ще стане още по-зле  newsm78 Моля ви, помагайте  Praynig Ако някой е имал този проблем и се е оправил, нека да сподели как!

# 1
  • Мнения: 2 152
Аз в момента съм така  Close
Лятото нямам проблеми, но зимата е ад. Вечно са ми отрязаи ноктите до живец. Изобщо не мога да ги пусна. Малко да порасне и се чупи или се обръща, което много боли.
Аз лично си го обяснявам с липса на витамини. Сега пия Центрум, но отскоро и не забелязвам все още подобрение.
За 8 март си слагам гел, че ми писна да съм все с оръфани нокти Tired

# 2
  • Мнения: 1 002
при мен се получи така от един гаден лак ,
спрях да се лакирам за 1 месец и се оправих , сега ме е страх да се лакирам просто ..
тогава пиех витамин b ( бе )  комплекс , поради друг проблем , може и това да е помогнало малко , знам ли ...

# 3
  • София
  • Мнения: 175
Мажи ги всеки ден с лимонов сок /от истински лимон/, действа много положително.  Flutter

# 4
  • Мнения: 18 542
На мен ми помага ето този на Мавала. Не е лак - направо "лепи" слоевете на ноктите.
При мен ефект има докато го ползвам, но определено е единственото, което до момента е дало някакъв резултат.

# 5
  • Мнения: 1 432
Миоки,от къде го купува6? От аптека?  Wink

# 6
  • Мнения: 2 152
На мен ми помага ето този на Мавала. Не е лак - направо "лепи" слоевете на ноктите.
При мен ефект има докато го ползвам, но определено е единственото, което до момента е дало някакъв резултат.
същата работа. Докато го ползвам ок, спра ли да се мажа и пакс е чупят

# 7
  • Мнения: 18 542
Преди вече 2 месеца си го взех от една маникюристка, която ми го препоръча. Иначе го видях в Бюти зоната в МОЛ-а в това шишенце, което е на снимката. Моето е по-голямо, но съдържанието е същото.

# 8
  • Мнения: 18 542
същата работа. Докато го ползвам ок, спра ли да се мажа и пакс е чупят
От тук правя извод, че проблема е вътрешен - ген, липса на някое вещество...не се храня особено пълноценно  Rolling Eyes
Другия месец ще си сложа ноктопластика реших, защото ми омръзна да ходя с изпочупени нокти.

# 9
  • Мнения: 1 318
Аз имах този проблем след като си свалих гела от ноктите. Отнема около месец, може и повече, за да се възстановят. Засега ги лакирам само със заздравител и като че ли има полза. Но са много къси, иначе се чупят.

# 10
  • Мнения: 1 432
При мен лятото също са здрави ноктите,но зимата е ад. А обратно на това ,което 4увам ,моите нокти след гела се заздравиха  Shocked Ефекта бе6е само докато израстнат гелосаните оба4е. ще пробвам да намеря този Мавалски гел  Hug

# 11
  • Мнения: 2 152
същата работа. Докато го ползвам ок, спра ли да се мажа и пакс е чупят
От тук правя извод, че проблема е вътрешен - ген, липса на някое вещество...не се храня особено пълноценно  Rolling Eyes
Другия месец ще си сложа ноктопластика реших, защото ми омръзна да ходя с изпочупени нокти.

Mиоки, мила, недей ноктопластика. По-щадящ е гела. Разпитай първо. Wink
Аз доста се информирах и реших за себе си гел. Съветвам и теб това да избереш Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 4 966
Гел или ноктопластика,после резултата е един и същ.
Минах през ноктопластиката,тя израсна и почнаха само гел да слагат.
Всичко беше страхотно,ноктите изглеждаха много готино,а лака се задържаше по 2 седмици.

Обаче накрая като се отказах,ноктите ми бяха в плачевно състояние.Simple Smile
Повече никога не бих си сложила.

 По-добре пийте вътрешно витамини за заздравяване.

# 13
  • Мнения: 87
Eдна аптекарка ми каза,4е калмацин е за заздравяване на ноктите, може да пробвате и него.

# 14
  • на терасата
  • Мнения: 660
Имах подобен проблем доста време, но от около година направих няколко полезни неща и ноктите ми сега са в много добро състояние. Е, не е отлично, но е далеч по-добре, отколкото беше. И сега ми се зацепва понякога някой нокът, но е инцидентно.

1. Не режа ноктите , нито с ножица, нито с нокторезачка. Взех си стъклена пила и само ги пиля.
2. След като ги изпиля с пилата ползвам един комплект от 3 хартиени пилички, които полират ноктите. С всяка пила (No 1 - най-едрата, No 2 - полира, No 3 - придава блясък) минавам старателно цялата нокътна плочка, а после и по върха на нокътя
3. Слагам заздравител за нокти като основа преди да сложа лака.
4. Правя редовно почивки от 4-5 дни без лак. Тогава всяка вечер слагам подхранващ разтвор за нокти.

Не пия някакви специални добавки за ноктите. Отвреме-навреме взимам комбинирани витамини и минерали. Есента пих Flax Oil, маслото от ленено семе е много полезно за целия организъм.

Това е, дано моите съвети са ви полезни  Hug

# 15
  • Мнения: 18 542
Mиоки, мила, недей ноктопластика. По-щадящ е гела. Разпитай първо. Wink
Аз доста се информирах и реших за себе си гел. Съветвам и теб това да избереш Hug
Гел де, гел Simple Smile това имах предвид, даже може би няма и удължители да слагам.

# 16
  • Мнения: 18 542
Eдна аптекарка ми каза,4е калмацин е за заздравяване на ноктите, може да пробвате и него.
Пия и Калмацин, мажа със заздравители, пробвала съм един тон продукти, ама нъцки. Ноктите ми са тънички и меки и много лесно се огъват и нараняват. Ще си сложа гел и не мисля да го махам близките няколко години, после ако реша ще го мисля. По-добре 2 месеца да съм с кофти нокти отколкото непркъснато - това реших за себе си, а и има доста доволни и след като са свалили ноктопластиката, така че да се надяваме че ще съм една от тях. Друго много важно е да ми я сложи добра маникюристка - мисля че съм се ориентирала и в тази посока  Wink
Малко изместихме темата, извинявам се за което   bouquet

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
На мен ми помага ето този на Мавала. Не е лак - направо "лепи" слоевете на ноктите.
Аз като си поръчвах се колебаех между този и между моя, който си взех след много добри отзиви. Явно, че в случая е трябвало да избера Scienti... . Може пък да си го поръчам и него от Ягодката-имат го, а и цената му е по-добра от нашенските магазини (оттам ще  и излезе 17 лева и стотинки, а иначе тук е около 22-24 лева). Междувременно ще се мажа с лимон-и да не помогне поне няма да навреди. Четох някъде и за смес от йод с течен аналгин  newsm78 може и с това да опитам, че ми писна. Дано да не е ген някакъв...На майка ми й бяха хубави ноктите навремето уж
  Може да пробвам и "програмата" на рак-щрак в частта със стъклената и хартиените пили    bouquet

# 18
  • Мнения: 18 542
От известно време не си режа ноктите, а само ги пиля със стъклена пила. Наскоро реших за по-бързо да ги отрежа и после само да оформя с пилата...е ми няма такова чупене братче. Още при самия ряз все едно на трески ставаха и повече никакво рязане. Ползвах ножица преди, сега вече само с пила.
Полиращите пилички са хубави, но не очаквай чудеса, а и не трябва да се прекалява с пиленето отгоре.

# 19
  • Мнения: 2 152
Исайкова, лично с Бейб съм говорила на тази тема Sunglasses. Доколкото разбрах от нея, гела е много по-щадящ от ноктопластиката. По-малко се изпилява нокътната плочка и въобще по-добрия вариант е. Наистина голямо значение има кой ще ти я прави. Бейб е най-добрата Simple Smile
АЗ също реших по-добре 2 месеца без нокти , отколкото нон стоп.А и много са противоположни мненията относно гела. Едни имат по-хубави нокти след това, други не
Дано съм от първите Crazy

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Когато започнат да ми се разслояват ноктите ги масажирам със зехтин. Слагам си малко в кафяна чашка и когато мина покрай нея топвам пръсти и размазвам по ноктите. Вечер преди лягане също. За седмица-две ноктите са напълно здрави.
А иначе проблема в повечето случаи е вътрешен- сега през зимата тялото изпитва недостиг на витамини. По-добре е да се набавят от пресни плодове и зеленчуци, от колкото изкуствените от аптеката.

# 21
  • Мнения: 150
запис и аз имам същият проблем

# 22
  • Мнения: 157
И аз ще следя темата.
В момента съм след гел и никога не съм имала по грозни нокти.Чупят се ,разслояват се и на всичко отгоре са се отлепили от месцето отстрани на нокътя.Пих витамини,мазах ги с йод,киснах ги в лимон и никакъв ефект.Омръзна ми да си правя експерименти и за това си взех направление за дерматолог и утре ще го посетя.Ако имате желание утре мога да ви споделя какво ми е предписал за мазане и пиене.

# 23
  • Мнения: 3 036
Когато започнат да ми се разслояват ноктите ги масажирам със зехтин. Слагам си малко в кафяна чашка и когато мина покрай нея топвам пръсти и размазвам по ноктите. Вечер преди лягане също. За седмица-две ноктите са напълно здрави.
А иначе проблема в повечето случаи е вътрешен- сега през зимата тялото изпитва недостиг на витамини. По-добре е да се набавят от пресни плодове и зеленчуци, от колкото изкуствените от аптеката.
Аз същото правя,но с единствената разлика че загрявам зехтина.
Чакам да попие и слагам (с клечка за уши) йод и отгоре лак.
Накрая полирам с професионална  пила на Титан.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Шерил, ще чакаме и  ти да докладваш след посещението при дерматолога  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 18 542
Аз същото правя,но с единствената разлика че загрявам зехтина.
Чакам да попие и слагам (с клечка за уши) йод и отгоре лак.
Накрая полирам с професионална  пила на Титан.
За съжаление, нямам възможност да си мажа пръстите непрекъснато със зехтин.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 52
момичета,аз също смятам,че до голяма степен проблема се получава от начина на третиране-проблема спира с използването на стъклена пила за нокти,тя просто  не ги разслоява като другите.Пробвайте,няма да съжалявате Peace

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
А някакви препоръки каква да е тази стъклена пила-в смисъл на коя фирма да търся или няма значение  newsm78

# 28
  • Мнения: 9 481
От 8-и клас не съм била повече от 5 минути без лак Mr. Green
И моите в различните сезони или се цепеха, или пък чупеха...но забелязах, че през бременността бяха ОК.
Оказа се, че това се дължи /поне при мен/ на фолиевата киселина /което е витамин В9 Wink/
Така че пробвайте-със сигурност няма да ви навреди Peace

# 29
  • Мнения: 572
пхх от сума време имам същия проблем.
аман вече.
не помня откога не съм имала здрави нокти.
за мен проблема е липса на някакви витамини.
аз лично мисля да пробвам да пия витамини и ако не стане, ще следя темичката.

# 30
  • Мнения: 157
Ето ме и мен.
Оказа се че промблема ми не е толкова малък колкото си мислех.Дерматолога ме изпраща на изследвания във ВМИ Пловдив.Щяли да ми вземат частичка от нокътя и да я изследват и едва тогава да започнем лечението на ноктите.Скара ми се че не обръщам внимание на тези невинни на пръв поглед проблеми.Аз си мислех че ще ми даде някакви мазила и витамини и ще си реша проблемите, но не е така.Имам чувството че си причиних всичко от гела който слагах.Преди не ми бяха толкова лоши ноктите.
Момичета,препоръчвам ви и на вас ако имате неравни и чупливи нокти да отидете на специалист за да ви изпише точните витамини отколкото да си правите експерименти и да дадете същите пари за гелове и заздравители.
Споменах на доктора за лимона,йода и всичките мазилила и той се усмихна и каза , че няма да ми помогнат.

# 31
  • Мнения: 71
Здравей Шерил,
И аз имам същият проблем. И аз минах през много изледвания - нищо.
При моя приятелка (със сходен проблем) обаче и намериха някакво гъбечно заболяване (къде ли ги няма тези гъбички!).

Най - важното е здравословното хранене и приемането на достатъчно витамини и минерали. Ако проблема е вътрешен, а не локален, освен с ноктите, трябва да имаш и проблем с косата!
Дано при теб да открият причината.Успех!

# 32
  • Мнения: 2 584
опитай заздравителя за нокти на Икаров, аз така си реших проблема и мойте се чупеха и се деляха на пластове

# 33
  • Мнения: 18 542
Шерил, какво стана с твоите нокти?
Василеса, аз проблеми с косата нямам, но ноктите са ми ужасни - на палците ми се пукат от средата на плочката, което със сигурност няма как да е резултат от механично нараняване.  Close Каквото и даправя, с каквото и да мажа ефект няма или е много краткотраен.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 780
опитай заздравителя за нокти на Икаров, аз така си реших проблема и мойте се чупеха и се деляха на пластове

Подкрепям!  Peace

# 35
  • Мнения: 199
с две ръце съм за маслото на икаров за нокти.похранжа и заздравява ноктите.моите бяха мн чупливи и с упорито мазане се оправиха та сега даже ги режа трудно.обаче трябва постоянство.аз лично ги мажех всеки ден

# 36
  • Мнения: 1 775
Откакто ползвам стъклена пила ноктите ми спряха да се нацепват. Не си режа ноктите, само ги пиля.

# 37
  • Мнения: 35
От къде купувате тези стъклени пили бе мацки? Каква е цената?  newsm78
Досега не съм чула лошо мнение, ще взема и аз да си купя такава.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
От магазин за парфюмерия и козметика, мацко  Mr. Green Тази, която си намерих е на Перфект и цената й беше 6.50 лв.

# 39
Да се включа и аз в тази "болна тема" (за мен). До преди няколко години имах перфектни нокти - дълги, здрави, лъскави и изведнъж...започнаха да се раслояват, да се белят...при мен също започна от палците, после показалците...ходих на лекар, правиха ми изследвания - нищо! Изписаха ми витамини - що витамини се продават по аптеките - всичко съм пила! Храня се добре - даже съзнателно наблягам на някои храни, които са полезни за ноктите. Временно помогна маслото на Икаров, но ако се мажеш всеки ден, месеци наред! Като спрях - проблемите започнаха отново. За тези 3 години съм се лакирала не повече от 10 пъти!!! Вече имам комплекси на тема нокти - срам ме е да си показвам ръцете  Sob !!!
Смятам да си направя отново изследвания, защото все ме съмнява от нищо да се получи такъв проблем...сега проучвам лабораториите...

# 40
  • Мнения: 157
 Отвях се до Пловдив и си направих изследванията.Едното стана на момента , а другото след седмица и тогава ще видим какво ще е лечението.
То беше едно стъргане под нокти над нокти отстрани и аз къде си нямам ноктаци даже лаборантката ми счупи единия до кожа.Красотата изисква жертви. Mr. Green
Мога другата седмица да споделя лечението

# 41
  • Мнения: 61
Момичета, имах същият проблем. Минах през пиене на витамини, бирена мая, мазане с йод, лимонов крем и т.н. - ефект - нулев. От почти година се мажа само със заздравител за нокти на Перфект. Първите месец-два нямаше кой знае каква файда. Сега нямам проблеми.

# 42
  • Мнения: 3 094
И аз да похваля Мавала. Имам по рождение меки, разслояващи се и чупещи се нокти. През зимата почти винаги са ми изрязани до живеца - от студа съвсем се скапват. Купих и вата вида на Мавала - втвърдителя, който се маже 1-2 пъти седмично и комплекта от пластмасовата "паяжина" и изравнителя. Тях ги намазвам и ако искам после слагам лак. Доволна съм от резултата Simple Smile

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Запалих се по този втвърдител на Мавала, само дето не знам къде във Варна ще го намеря  newsm78 Някой има ли идея?

Стъклената пила и на мен ми помагаше, но след като се счупи и третата не съм си купувала. Много ме беше яд, че така лесно се чупят  #2gunfire

Шерил, ще чакаме да споделиш за резултатите. Надявам се да не е нещо сериозно  Peace

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Мисля, че най-лесно ще е ако си го поръчаш от Ягодка през Фема-така направих аз и ми излезе по-евтино от българските интернет магазини.Иначе не знаех и къде мога да го открия, защото не се продава никъде, където аз проверих. Ето линковете, ако се интересуваш. Peace

втвърдителят, който "лепи" връхчетата

двуфазният с найлоновата мрежа

страницата с указания на Фема

Цените ще са съответно-първия 17.34,а втория-16.10-това е с 5 процента отстъпка и по днешния курс на долара.
Това е с което аз мога да помогна  Mr. Green

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 09:44 от bradata

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Благодаря  Hug

# 46
Момичета, имах същият проблем. Минах през пиене на витамини, бирена мая, мазане с йод, лимонов крем и т.н. - ефект - нулев. От почти година се мажа само със заздравител за нокти на Перфект. Първите месец-два нямаше кой знае каква файда. Сега нямам проблеми.
кой  по точно заздравител ползваш

# 47
  • Мнения: 157
Ето ме и мен.
Най хубавото е , че нямам гъбички.Лечението ми започна с калций 10 дена и продължавам с Ревалид , който пия вече 2 месеца по 3 хапчета на ден/задължително лечението е 3 месеца с Ревалида/.Мажа ги и със зехтин.Определено мога да се похваля с по-твърди нокти и сякаш започнаха да ми растат по-бързо.

# 48
  • Мнения: 630
Малко отклонение от темата Peace  Преди няколко дни прочетох, че по ноктите се съди за здравословното състояние на жената. Цепещи и разслояващи се нокти били признак на проблеми с яйчниците, а пожълтели на проблем с черният дроб Thinking

# 49
  • София
  • Мнения: 816
Да кажа и аз.Ноктите са показател за липсата на нещо в организма.При мен беше желязо.Желязонедоимъчна анемия.Ноктите ми започнаха да се разслояват,чупеха се от нищото.Една сутрин забелязах дебели нокътни дъги под кожичките,след 3седм. ноктите опадаха,и на ръцете и на краката.На краката лесно,че беше зима ама ръцете ми бяха ужасни.Това провокира изследванията.Оказа анемията.Косата ми също падаше на фандъци.Вече 9мес. пия желязо/че и бебчо много му трябва Wink/ и ще продължавам докато не се нормализират показателите от изследванията.Обръщайте внимание на ноктите  Naughty

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моите нокти се разслояват-увасно е

# 51
  • Мнения: 247
Вие сега с тези написани неща, направо ме хвърлихте в размисъл. Това не са безобидни неща. А това за липсата на желязо и връзката  с ноктите го знам, но съм чела също така, че ако превишиш дозите на желязо в организма може да заболееш от диабет, ако не ме лъже паметта. Така, че желязото е нож с две остриета. По-добре разнообразна храна и контролиран прием на витамини и минерали!

# 52
  • Мнения: 3 413
Е хубу,де,такива нокти били признак за недоимък в организма.Ами как да отида на лекар и да му кажа да ми се направят изследвания,щото ноктите ми се цепят,при положение,че тука в града цитонамазка не щат да ми правят-нямало смисъл,младо момиче съм била #Crazy #2gunfire а остава зарадии нокти изследвания да правят.Ужас,аман от незаинтересовани лекари #Cussing out

# 53
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Е хубу,де,такива нокти били признак за недоимък в организма.Ами как да отида на лекар и да му кажа да ми се направят изследвания,щото ноктите ми се цепят,при положение,че тука в града цитонамазка не щат да ми правят-нямало смисъл,младо момиче съм била #Crazy #2gunfire а остава зарадии нокти изследвания да правят.Ужас,аман от незаинтересовани лекари #Cussing out

Отказват да ти правят цитонамазка?  Shocked
Аз си правя веднъж годишно при профилактичния преглед.

А по темата - аз съм много доволна от заздравителя за нокти на OPI - Envy Me!

Малко е скъпичък, но си заслужава. Другото, което съм забелязала е че откакто почнах да се храня разнообразно и да наблягам на плодовете ноктите ми доста се заздравиха и сега даже съм ги пуснала дълги Simple Smile

# 54
  • Мнения: 277
Момичета,на 5 от ноктите ми имам бели петънца.Чела съм,че се появяват от недостиг на вит от В група и цинк или са ударени.Не съм ги удряла,пила съм вит В комплекс и цинк+още витамини,но не спират да се появат(изчезват след време)!Да не би да ми има нещо  ooooh!
Иначе ги мажа с вит AD3E(Тривитаминол) смесен със зехтин и крем на Новидерм.

# 55
  • Мнения: 630
Момичета,на 5 от ноктите ми имам бели петънца.Чела съм,че се появяват от недостиг на вит от В група и цинк или са ударени.Не съм ги удряла,пила съм вит В комплекс и цинк+още витамини,но не спират да се появат(изчезват след време)!Да не би да ми има нещо  ooooh!
Иначе ги мажа с вит AD3E(Тривитаминол) смесен със зехтин и крем на Новидерм.
Хм, дали не е по- добре да е консултираш с лекар. И аз знам,ч е е от липса на витамини. Аз иначе си взех заздравителя на MAVALA, комплекс от две части. Ще видим дали действа

Общи условия

Активация на акаунт