Намаляваща луна - нехранителна кърма?!

  • 473
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 988
Тези дни като си седях в къщи болна гледах "Часът на мама" по БиТиВи и ме шашна една гостенка, която обясни че при намаляваща луна кърмата е нехранителна и трудно се усвоява, и ако бебето не иска да яде тогава да не го караме, а по пълнолуние ако иска и въобще да не суче - все тая  Crazy И обратното... като изключим очевидните крайности, някой от по-начетените знае ли дали наистина (ама наистина, потвърдено в сериозни изследвания а не от "на баба ми леля и" или "патагонски лекари откриха...") луната влияе на хранителността на кърмата? Знам че влияе на доста неща, но на това?!

# 1
  • под дъгата
  • Мнения: 630
И аз гледах това предаване и се зачудих, дали има нещо вярно. Особено в думите, че по това време се изхвърляли токсините и едва ли не кърмата била токсична  Thinking /не цитирам дословно, а по памет/. Като че ли преди време имаше някаква статия за фазите на луната, но не помня да е имало подобни твърдения в нея, а не я откривам.

# 2
  • Мнения: 8 242
Дали и кравите спират да ги доят по пълнолуние  Joy

# 3
  • под дъгата
  • Мнения: 630
duhi_puhi, развесели ме с тоя коментар  Laughing

Ето темата, но има само едно изречение в нея и един коментар на Бу - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186

# 4
  • Мнения: 8 242
Ами на който му действа "лунната диета", предполагам, че и върху кърмата ще му действа Луната.. За намаляване евентуално на количеството.. Ама за туй "нехранителна" .. Никак не ми се вярва  Naughty
А това какво говорят по телевизията  Sick ... Какви ли не свежи коментари съм слушала Crazy

# 5
  • Мнения: 919
 Joy

може би, ако приемем че цъкала ти идва на новолуние, кърмата намалява леко и променя вкуса си преди да ти дойде newsm78 ама нехранителна Whistling токсична  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт