Наистина ли класическата музика успокоява бебето преди сън?

  • 3 194
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Скоро чух ,даже не помня къде ,че класическата музика действа много благоприятно за спокойствието на бебето.Ако пускаме на малкото съкровище класическа музика по 1 час на ден щяло да расте много по спокойно и да спинка блаженно цяла нощ.Вие как мислите ?Опитвал ли е някой или това просто е поредната измислица повод за тема на разговор.?

Да бе, да. Мъжът ми е класически музикант и свири не по един час на ден, а понякота и по осем. Е, не съм забелязала щерка ни (почти на 4 години е) да се успокоява и укротява. Няма такъв момент просто - дивотията й расте не с дни, а с часове. Да не говорим, че още когато беше в корема ми я "водех" редовно на класически концерти и опера. Е, така мирно стоя, че успя да си върже пъпната връв на възел от въртене. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 586
Не съм пробвала но и аз съм чела затова!

# 17
  • Мнения: 3 478
Лично аз не съм пробвала, но позната го правеше всяка вечер за сина си докато той не проговори и и каза, че не му харесва Mr. Green.

# 18
  • Мнения: 1 951
На мен майка ми изпрати специално диск да му пускам докато е в корема, но се чудя дали ще има някакъв ефкт?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 222
Ако обаче майката е предпочитала друга музика може и сьвсем други песни да го успокоят, зависи и от средата
Много обичам да потропвам разни хорца, пък и безброй сватби се заредиха докато бях бременна, та сега малкия направо замръзва като чуе народна музика. Един ден беше много крив и баща му пусна една касета от памти века с народна музика (стоеше си забравена в касетофона) и малкия мометално спря да плаче. Май бебчетата наистина чуват, докато са в корема на мама, че и свикват, в случая с музиката. Дали сме единствените, които заспиваме, не при релаксираща (опитвали сме, изобщо не я отчита), а при силно динамичен ритъм? Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 20
  • Мнения: 1 174
При нас не само на бебето и не само класическата, но да - съгласявам се! Wink

# 21
  • Мнения: 476
Моцарт му е майката!

Вивалди  и той става!

 Peace

Моцарт ни е спасявал неведнъж.

# 22
  • Мнения: 169
Охо ето защо моята малка лигла започва веднага да танцува когато татко и пусне някое сетче на Deep Dish ,забравя за плач и за всичко.Но аз все пак ще пробвам с Моцарт да е музикално детето като порасне LaughingПък за мой късмет може да поспим и някоя нощ повечко Simple Smile

# 23
  • Мнения: 472
Явно има нещо вярно в тази теза. Аз лично много малко класически произведения мога да слушам. Повечето ме изнервят дори  Embarassed Когато дъщеря ми беше мъничка редовно заспиваше с болерото на Равел. Само то я успокояваше и действаше безотказно. Веднага заспиваше. Сега я забелязвам, че харесва всякакъв вид музика, но предпочита тази, която става за танцуване  Hug

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На мен майка ми изпрати специално диск да му пускам докато е в корема, но се чудя дали ще има някакъв ефкт?
Ще има, наистина действа успокояващо на бебчетата!  Peace

# 25
  • Мнения: 9 903
Марински, ще има ефект, ако музиката хареса и на теб. Ако не я слушаш с удоволствие, няма как да подейства благотворно на бебето.


моят не е слушал целенасочено музика. Спи си като пън и без музика. Харесва му да гледа симфоничен оркестър по телевизията, предполагам, заради много хора, които държат интересни инструменти в ръце и движенията, които правят заедно. За слушане - не бих казала, че се впечатлява.

а на болерото на Рвел нищо чудно, че е заспивала малката шушулка - толкова е еднообразно  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 951
Аз на времето много слушах класическа музика, но след като се запознах с бъдещия си мъж полека-лека спрях, защото той не е почитател... Значи ще си слушаме с бебчо  Grinning

# 27
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не съм пробвала но и аз съм чела затова!

 smile3521 smile3521 newsm10

# 28
  • Мнения: 315
И аз съм чувала, че по принцип бебетата обичат музиката. Бебо като 4уе музика много се кефи, вдига едната ръка даже и двете и запо4ва да кляка, да се подрусва в ритъм. Голямо шоу е да се гледат танцуващи бебета.   love001

# 29
  • Мнения: 7
пробвах и определено му действа добре, аз му пускам преэ деня защото бях чела че класическата музика развива мозъка, оказа се че го отпуска и дори си эаспива сам на нея. само избери нещо което се харесва на бебо, то ще си проличи, моя обича моцарт bowuu

Общи условия

Активация на акаунт